2_lo_tech2

Jak sprostać wyzwaniom XXI wieku zwanego wiekiem cyfrowego alfabetu? II Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Olkuskiej w Olkuszu podejmuje działania pozwalające uczniom i nauczycielom szkoły stawić czoła zmianom technologicznym, nowym narzędziom technologicznym, bazom informacji itp. Po prostu oswaja technologię i wykorzystuje w odpowiedzialny sposób informacje zawarte w sieci.

Szkoła zgłosiła się do programu „Szkoła Nowych Technologii”. Jest to wyjątkowy w skali Polski i Europy projekt edukacyjny. Jako jedna z 500 szkół w całej Polsce spełniliśmy wymagania stawiane przez partnerów projektu i ku wielkiemu zadowoleniu nasza szkoła została zakwalifikowana. Już rozpoczęły się pierwsze działania.

Projekt do którego przystąpiliśmy jest realizowany przez doskonale wszystkim znaną firmę Microsoft oraz równie znane wydawnictwo edukacyjne WSiP, w ramach międzynarodowego programu Microsoft Partners in Learning znanego w Polsce pod nazwą Partnerstwo dla przyszłości. Dzięki udziałowi w tym prestiżowym projekcie uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego, nauczyciele i dyrekcja uzyskają najnowszą wiedzę i praktyczne umiejętności w zakresie technologii informacyjnej i komunikacyjnej. Uczniowie poznają innowacyjne2_lo_tech1 narzędzia technologiczne i co ważne otrzymają bezpłatny dostęp do legalnego oprogramowania. Będą też korzystali z platformy edukacyjnej i szkoleń stacjonarnych ale także w formie online. Wszyscy uzyskają też certyfikaty potwierdzające wiedzę i umiejętności firmowane przez Microsoft. Nauczyciele będą jeszcze efektywniej i efektowniej nauczać a korzystanie z e-podręczników uatrakcyjni proces uczenia się i nauczania.

Nasza szkoła jest przygotowana do podejmowania nowych wyzwań. Gwarantują to uczniowie, otwarci na zmiany i innowacje nauczyciele oraz zaplecze techniczne szkoły. W  całym budynku, w każdej sali lekcyjnej  można korzystać z dostępu do Internetu. Wiele sal wyposażonych jest w komputery i projektory multimedialne. Ambicją dyrekcji szkoły jest stałe doposażenie szkoły w tego typu pomoce.

Ostatnio wiele mówi się o zjawisku wykluczenia informacyjnego tzw. e-wykluczenie. Z całą pewnością nie grozi to ani uczniom ani nauczycielom II Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu.

3
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
3 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
xyz z II klasygieniaVitek Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
xyz z II klasy
xyz z II klasy

to wszystko prawda. Na fizyce uczą nas o niepodważalnych prawach fizyki, za ich niezrozumienie lub nieprzyswojenie stawiają pały, uczą o gęstości, ciężarze i objętości, a na religii o tym, że Jezus chodził po wodzie i że to niby były cuda. Można (moderacja) 😕

gienia
gienia

.
Kiedyś dyrektor szkoły musiał być członkiem PZPR, a dzisiaj, przynajmniej w Olkuszu, musi mieć wytarte kolana, zresztą, nie tylko dyrektor, także nauczyciele.
Słowo „musi” łączy te dwie odległe, choć tak samo niepoważne epoki.
I trzeba zadać sobie tutaj pytanie: Jak w jednej szkole można uczyć równocześnie o średniowiecznych zabobonach oraz przekazywać Wiedzę i Naukę, skoro Wiedza i Nauka zabobonom ZDECYDOWANIE PRZECZY??? Kto ma największy interes w tym, aby olkuskiej młodzieży robić WODĘ Z MÓZGU??? Z takiego pomieszania z poplątaniem może wyjść tylko mydło i powidło, i takie w Olkuszu wychodzi, co widać na każdym kroku.

Vitek
Vitek

.
Z tego co obserwuję w olkuskich liceach panoszy się ŚREDNIOWIECZNY MONOTEMATYCZNY ANALFABETYZM, a nie Wiedza, do tego CYFROWA. Nie wierzę Drugiemu Liceum, gdyż kiedyś wierzyłem w pierwsze i czwarte.
Na Olkuszu swoje łapska trzymają kościół i biskupi, i dopóki tak będzie nikt i nic nie pokona szerzącej się mentalnej CIEMNOTY.

Średniowieczne zabobony i Cyfrowa Wiedza pod jednym dachem? Nie żartujcie sobie 😆