Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w najbliższą niedzielę, 13 stycznia po raz dwudziesty pierwszy. Do wielkiego kwestowania przyłączą prawie wszystkie miasta gminne, których mieszkańcy mogą wziąć udział w przygotowanych na tę okoliczność imprezach i interesujących wydarzeniach. W tym roku do puszek będzie można wrzucać pieniądze, które pomogą ratować życie dzieci i zapewnić seniorom godną opiekę medyczną.

Organizatorzy po raz kolejny już chcą zebrać datki na wyposażenie w nowoczesny sprzęt medyczny placówek, które mają podpisany kontrakt w NFZ. Najwyższej jakości aparatura uratowała życie i zdrowie setkom tysięcy najmłodszych obywateli. Drugim celem jest wsparcie najstarszych Polaków, którzy chorują przewlekle. – Nie jesteśmy i nigdy nie będziemy w stanie rozwiązać ogromnej ilości problemów, jakie są związane z tą dziedziną medycyny. Chcemy jednak zwrócić uwagę na wszystkie kwestie związane z jakością opieki medycznej, a także na bardzo częste zjawisko wykluczenia, jakie dotyka ludzi w podeszłym wieku – zapewniają organizatorzy finału WOŚP. – Niech 13 stycznia 2013 r. stanie się dniem, w którym troska o dzieci i seniorów będzie na ustach wszystkich, a następnie – niech nie będzie to tylko jeden dzień, ale cały rok naszych wytrwałych starań, aby polepszyć los wnuczków oraz ich dziadków. Jesteśmy przekonani, że siła zaufania Orkiestry, a także nasze niezwykłe starania przy wydawaniu każdej złotówki z zebranych pieniędzy, przyniosą konkretny  efekt, o którym będziemy mogli mówić przed kolejnym 22. Finałem – apelują organizatorzy.

Dzień ten zapowiada się interesująco i na pewno każdy znajdzie jakąś propozycję dla siebie. Oddajemy w Wasze ręce kompleksowy przewodnik po wydarzeniach 13 stycznia. Spotkajmy się wspólnie i przyłączmy do wielkiej zbiórki dla ratowania maluchów i seniorów, którzy mieszkają  przecież również w naszym powiecie.

OLKUSZ

XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Olkuszu odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury na ul. Fr. Nullo 29 oraz w Klubie „Przyjaźń” na osiedlu Pakuska. Wolontariusze będą kwestować w całym mieście.
8:30 – Odprawa wolontariuszy i kwesty uliczne
12:00 – Wystawa replik broni palnych /Drużyna Airsoftowa „Szalone Pingwiny”/
14:00 – Zawody strzeleckie dla dzieci /Drużyna Airsoftowa „Szalone Pingwiny”/
15:00-16:00 – Koncert zespołu „Jerry`s Fingers”
16.10-17.00 – Prezentacje artystyczne Ogniska Muzycznego „Żaczek” oraz pokaz walk rycerskich z omówieniem uzbrojenia /Bractwo Rycerskie „Kruk” Starostwa Rabsztyńskiego/
17:00-17:30 – Koncert Szkoły Skrzypiec Suzuki
17:50-18:40 – Koncert zespołu „Besides”
19:00-20:00 – Koncert zespołu „Vallium”
20:00 – „Światełko do nieba”, pokaz broni czarno-prochowej /Bractwo Rycerskie „Kruk” Starostwa Rabsztyńskiego/
20:20 – Koncert zespołu „Party Hard”

Do akcji przyłącza się też Urban Fitness (Olkusz, ul. Mickiewicza 7). Na specjalnie zorganizowane zajęcia 13 stycznia, zamiast płatności za wstęp, będzie można wrzucić dobrowolny datek do puszki, która zostanie przekazana sztabowi WOŚP.

16:00 – Zajęcia TBC
17:00 – Zumba i indoor cycling
18:00 – Zdrowy kręgospłup

W przypadku dużej ilości chętnych, zostaną utworzone dodatkowe grupy.


Również bogaty program proponuje mieszkańcom sztab w Osiedlowym Klubie „Przyjaźń” na ul. Legionów Polskich 14, który prowadzi Stwoarzyszenie „Wszyscy dla Wszystkich”.

Część I
10:30 – „Wesołe przedszkole”, czyli gry i zabawy dla najmłodszych.

Część II
16:00 – Koncert zespołu Vallium
17:15 – Występ Kasi Stach
17:45 – Pokaz tańca towarzyskiego
18:00 – Występ Agnieszki Mosurek i Tomasza Kowala
18:30 – Pokaz tańca grupy Silver Town Dancer
18:40 – Występ Darii Siemienowicz
18:45 – Taniec brzucha w wykonaniu Dagmary Nazifi
19:00 – Koncert zespołu Reckles
19:30 – Koncert zespołu Gate Of Spel

KLUCZE

Kluczewski Finał WOŚP odbędzie się w Domu Kultury „Papiernik” oraz na basenie.
15:30 – Występ uczniów Szkoły Podstawowej w Chechle
15.50 – „Tanecznym krokiem”- program artystyczny w wykonaniu
grup: „Słoneczka” i „Muminki” Przedszkola w Kluczach
16:10 – Występ uczniów Szkoły Podstawowej w Rodakach 16:20 – występ uczniów Szkoły Podstawowej w Kluczach 16:35 – występ uczniów Gimnazjum w Kluczach
16:45 – Występ uczniów Gimnazjum w Bydlinie
17.00 – Blok artystyczny GOK Klucze: „Ogniki i dzieci z sekcji teatralnej
17:30 – Koncert zespołu „ARh Rock”
18:00 – Koncert zespołu „LIKEIT” (gość specjalny)
W dniu XXI  Finału w holu Domu Kultury zorganizowany zostanie kramik z różnościami a na Basenie kąpielowym Gimnazjum w Kluczach w godz. 13:00 – 18:00 będzie możliwość skorzystania z lekcji nurkowania z butlą lub z profesjonalnej lekcji z instruktorem pływania. Wszystkie datki zebrane w czasie koncertu oraz podczas zajęć prowadzonych na pływalni zasilą konto Fundacji WOŚP.

WOLBROM

W Wolbromiu orkiestra zagra w Domu Kultury na ulicy Leśnej.
16:00 – Orkiestra Dęta
16:15 – Występ zespołu ARh Rock
16:55 – I licytacja
17:05 – Występ zespołu „The Girls” (SP1 Wolbrom)
17:10 – Actus Animi, 7th Step – blok artystyczny
17:30 – Chór radnych
17:50 – Zespół Karmen (SP1 Wolbrom)
17:55 – II licytacja
18:20 – Podziękowanie sztabu WOŚP
18:35 – Cheerleaders (Gimnazjum nr 4)
18:40 – III licytacja
18:50 – Blok Marty Gaweł
19:20 – Cheerleaders (Gimnazjum nr 2)
19:30 – ZPiT „Wolbrom” (suita staropolska)

BUKOWNO

Bukowieński finał Orkiestry odbędzie się na sali widowiskowej Centrum Kultury im Jana Pawła II
w Bukownie.
15:00 – Start
15:15 – „Wesołe Przedszkole” z Bukowna wspólnie z Kapelą “Bukowiacy”
16:00 – Jubileuszowe torty WOŚP Sztabu Bukowno c. d.  “Wesołe Przedszkolaki”
17:00 – RUR – Ratujemy Uczymy Ratować – prezentacja dzieci i młodzieży Z S nr 1   
17:30 – prezentacja programu uczniów  z Z S nr 2
18:00 – „Wolontariuszki artystycznie”
18:30 – Prezentacja sekcji MOK Bukowno
19:30 – Koncert Orkiestry Dętej ZGH “Bolesław”
20:00 – „Światełko do nieba”
20:15 – Fire Show – pokaz Grupy Ogniowej O- PAL, Rozliczenie XXI Finału

W programie również aukcje, licytacje i wiele innych atrakcji.

Także w Bukownie wystartuje 12. stycznia w sobotę o godz. 12:00 II SYMBOLICZNY BIEG ULICZNY „POLICZ SIĘ Z Cukrzycą” organizowany w ramach XXI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Miejsce: plac przy Urzędzie Miejskim w Bukownie.

Podczas imprezy:
– bezpłatne badanie krwi na poziom cukru
– spotkanie z diabetologiem i dietetykiem,
– aerobik dla dzieci i dorosłych
– kuchnia polowa… i wiele innych atrakcji.

TECHNIKA BIEGU dowolna – tyłem, przodem, w podskokach czy spacerkiem. 😉

BOLESŁAW

Występy artystyczne i koncerty w ramach pierwszego w historii finału WOŚP w Bolesławiu odbędą się w tamtejszym Dworze.
16:00 – występ Przedszkola z Podlipia
16:30 – Program artystyczny Szkoły Podstawowej w Podlipiu
16:50 – Występ Przedszkola z Bolesławia
17:00 – Występ dzieci z Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Laskach
17:30 – Program artystyczny uczniów Zespołu Szkół w Krzykawie
18:00 – Występ zespołu Energy
18:15 – Zuchy i harcerze ze Szkoły Podstawowej w Bolesławiu
18:45 – Występ zespołu Level up
19:00 – Koncerty w wykonaniu Bogdana Jędrzejewskiego, Beaty Sobieskiej-Pieczonka, Iwony Pilarz, Katarzyny Sałakowskiej z Grupą Taneczną „On the floor”
20:00 – Światełko do nieba

W ramach imprezy odbędą się również licytacje obrazów, tortów, haftów i koronek oraz zdjęć ofiarowanych przez mieszkańców gminy Bolesław. Od 16:00 do 18:00 pielęgniarki dyplomowane będą mierzyć poziom cukru oraz ciśnienia.

JANGROT

W Zespole Szkół w Jangrocie również odbędzie się 21. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  Przewidziany czas trwania imprezy w godz.14.00-18.00 (dokładny program zostanie zamieszczony na plakatach w widocznych miejscach).
W programie przewidziano między innymi: występy muzyczne, wokalne i taneczne uczniów, jasełka, pokazy strażaków OSP Jangrot, prezentację walk karate w wykonaniu Jurajskiego Klubu Oyama Karate, koncerty orkiestr dętych z Zadroża i Zagórowej oraz miejscowych zespołów muzyczno – wokalnych. Atrakcjami towarzyszącymi tego dnia będą: licytacje, wystawy, galerie i kiermasze prac uczniowskich. Przez cały dzień wolontariusze będą kwestować na rzecz tych, dla których odbywa się wielkie granie. Uwieńczeniem finałowej imprezy będzie „Światełko do nieba” w wykonaniu OSP Jangrot. Całkowity dochód z licytacji przedmiotów sprzedaży zostanie przekazany na  rzecz Fundacji WOŚP. Niepowtarzalną okazją podczas finałowego grania będzie możliwość pozbycia się nieprzydatnego w gospodarstwie domowym drobnego, zużytego sprzętu elektryczno-elektronicznego (np. suszarki, lokówki, małe odkurzacze, komputery, telefony komórkowe, kalkulatory). Zbiórka będzie prowadzona w ramach akcji „Elektro-nie śmieci”. W zamian będzie można otrzymać orkiestrowy słodki upominek.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
obcy
obcy
11 lat temu

Ułamek z tej zebranej kwoty pójdzie bezpośrednio na lecznictwo,do którego i tak przeciętny pacjent się nie dostanie.A ile wyłoży na tą zabawę kasa miasta?. Najlepiej gadać ludziom że to fundusze na ratowania zdrowia,a ile procent to milczy a jakie koszty? a fundusz i tak powie że niema kasy na usługi i zamknie oddziały. Ile pochłonie kasy z tej zbiórki występy podczas zlotu narkomanów,i innych szata… .to tylko namiastka.

filantrop
filantrop
11 lat temu

Dwaj „etycy” na forum pojawili się by w tradycyjnym sposób nawiązać do ich relacji z kościołem. Chyba wszyscy poznali wasze zdanie i wasze opinie na temat kościoła więc chyba zbędne jest nieustanne powielanie tej informacji, szczególnie jeśli temat dyskusji dotyczy zupełnie innych dziedzin. Być może dla kogoś ważna to informacja, na co jeden czy drugi przeznacza swoje pieniądze, ale powinno to raczej być prywatna sprawą zarówno jednego jak i drugiego pana. Widocznie bardzo zależy im na rozgłosie, ale chyba nie z powodu niezwykle wysokiej sumy jaką chcą przeznaczyć na konto WOŚP. O to ich chyba nikt nie podejrzewa. Zdrowie to podobno stan pomiędzy chorobami. Choroby są również apolityczne i mają to do siebie, że wiek nie ma dla nich znaczenia. Jednych od drugich dzieli cienka granica, więc prawo do eutanazji może obejmować każdego, ponieważ człowiek bez względu na wiek stanie się towarem. Ta niefortunna wypowiedź sprawiła, że cała ta akcja straciła dotychczasowy sens.

Hugo Knote
Hugo Knote
11 lat temu

Do Piotra Nogieć

Zdecydowanie popieram i zgadzam się Piotrze z Twoim tokiem myślenia odnośnie decyzji wsparcia tego szlachetnego celu, jakim niewątpliwie jest WOŚP. Osobiście na kieckowych pasożytów podobnie jak Ty nie daję i dodatkowo nie wpuszczam ich w swoje gościnne progi. Z Panem B wolę sobie bezpośrednio porozmawiać z pominięciem jego pazernych i fałszywych urzędników. Natomiast Owsiakowi dam, ponieważ jest to szczytny cel i chcę należeć do grupy normalnych oraz rozsądnych obywateli. Kieckowi zwalczają ten proceder, ponieważ to uszczupla ich dochód na pozamałżeńskie dzieci i kochanki.

podatnik
podatnik
11 lat temu

też dorzuce jurkowi trochę kasy, niech ma na ten samolot, którym w niedzielę bedzie latał po Polsce, niech się też cieszą konowały, którzy trzepia kasę na tym sprzecie

filantrop
filantrop
11 lat temu

Są kraje w których żebranie jest ustawowo zakazane. My należymy do takiego wyjątkowego w którym się takie promuje na cały świat. Czym innym jest pomoc, a czym innym narodowa żebranina, która głownie wyręcza powołane ministerialne instytucje z inwestowania w aparaturę, potrzebną do ratowania życia. Odwrócenie pojęć, a patrząc na ogólna sytuację w służbie zdrowia to kojarzy mi się to z gestem premiera udzielającego wsparcia Grecji. Nie byłem jednak przeciwny tej idei do czasu ostatniej wypowiedzi lidera WOŚP. Zaraz do niej dołączył się kolejny postępowy reformator z testamentem życia co powinno budzić już uzasadniony niepokój i niekoniecznie z pozycji babci czy dziadka, których w skrajnych przypadkach prawdopodobnie nawet nikt nie zapyta o zdanie jeśli opieka nad nimi stanie się zbyt kosztowna i zbyt uciążliwa. Niech się babcia i dziadek nie rozprasza radościami życia i zacznie myśleć o umieraniu, bo decyzja w tej sprawie już zapadła. Oczywiście zgodnie z prawem.

Piotr Nogieć
Piotr Nogieć
11 lat temu

Z oczywistych względów na kościół nie daję, po prostu nie lubię dawać pieniędzy na NIC, ale Wielką Orkiestrę wspierałem, wspieram, i wspierał będę, jak miliony normalnych i rozsądnych obywateli tego kraju.

PXT
PXT
11 lat temu

Filantrop 100/100! Pozdrawiam.

filanatrop
filanatrop
11 lat temu

Nie tylko ostanie wypowiedzi dyrygenta, ale również jego podniebne wyczyny, sprawiły, że na orkiestrę zacząłem patrzeć bez różowych okularów. Piękna idea zamieniona została w medialna szopkę i poprzez takie zachowanie doprowadzi niebawem do jej zakończenia. Jaki było koszt tego podniebnego show i jak się to ma do kwestujących na mrozie dzieci i tych które pomocy potrzebują. Czym innym jest konieczność przemieszczania się, a czym innym parada w przestworzach na pokładzie tak dużego samolotu z oprawą godną prezydenta USA. Ponadto Ta niefortunna jego wypowiedź może sprawić, że ludzie starsi w naszej polskiej rzeczywistości, zaczną się bać szpitali U nas wystarczy uchylić drzwi, by dochodziło do jaskrawych naruszeń prawa. Nie słyszałem nawet słowa przepraszam a jedynie tłumaczenia o spłaszczeniu jego wypowiedzi. Ta wypowiedź jest promowaniem pogardy i braku szacunku dla tej grupy wiekowej, a jeśli pada z takich ust, jej siła rażenia nabiera mocy. Szkoda, że taki jej finał.