W okresie przedświątecznym olkuska policja wzmocniła patrole na targowiskach. Coraz częściej dochodzi tam do kradzieży kieszonkowych. Najczęściej winni są mieszkańcy, którzy portfele i dokumenty wkładają do zewnętrznych kieszeni kurtek, saszetek i przewieszonych przez ramię torebek. To łatwy łup dla złodzieja.
Olkuszanie chętnie robią przedświąteczne zakupy na targowiskach. Zarówno przy ulicy Świętokrzyskiej, jak i Sławkowskiej, w ostatnich dniach panuje ogromny ruch. To doskonałe miejsce dla zorganizowanych grup złodziei kieszonkowych.

Chwila nieuwagi wystarczy, aby stracić portfel wraz z kartą bankomatową i dokumentami. Takich przypadków jest coraz więcej. Targowiska obserwuje teraz więcej policyjnych patroli. Jednak złapać kieszonkowca jest bardzo trudno. – Każdy z nas powinien uważać. Portfel lepiej trzymać w bezpiecznym miejscu, w wewnętrznej kieszeni kurtki. Nie należy nosić wszystkich pieniędzy razem z dokumentami i kartą bankomatową. W razie kradzieży stracimy wszystko. Dobrze schowany powinien być także telefon komórkowy – podkreśla młodszy aspirant Łukasz Czyż, rzecznik prasowy olkuskiej policji.    
Warto także dodatkowo zabezpieczyć swój dom i mieszkanie, zwłaszcza gdy planujemy świąteczny wyjazd. Pamiętajmy o zamkach dobrej jakości, zadbajmy, aby nasze miejsce zamieszkania odwiedziła raz na jakiś czas zaufana osoba, przypomnijmy o naszym wyjeździe sąsiadom.  – Zróbmy wszystko, aby w okresie Świąt Bożego Narodzenia nikt z nas nie stał się ofiarą przestępstwa. Każdy przypadek pojawienia się w naszej okolicy „podejrzanych” samochodów lub osób należy zgłosić policji pod bezpłatnym numerem telefonu 997 lub dzielnicowemu.  Zgłaszajmy również telefony i wizyty podejrzanych osób. Każdą taką informację można przekazać policji anonimowo – kończy asp. Czyż.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze