1

20 grudnia to data, na którą już kilka miesięcy temu zaplanowane zostały w Przedszkolu nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego dwa bardzo ważne wydarzenia: jasełka w wykonaniu grupy zerówkowej oraz uroczysta wigilia. Tego dnia w świąteczną, wzruszającą i ciepłą atmosferę wprowadzały przyprowadzających dzieci rodziców panie Agatka, Dorotka i Danusia składając im życzenia i obdarowując opłatkiem na sianku. Kiedy zaś nadszedł czas na przedstawienie o Bożym Narodzeniu wszystkie przedszkolaki i pracownice przedszkola oraz zaproszony gość, Dyrektor Samorządowego Zespołu Edukacji, pani Paulina Polak, udali się do sali grupy „Jagódki”, gdzie czekały specjalnie przygotowane miejsca, a dekoracja aż zapierała dech w piersiach. Kolędami i pastorałkami oraz słowami wierszy pastuszkowie, trzej królowie, gwiazdki, aniołki i przedszkolaczki powitali nowonarodzonego Jezusa.

2

Jak zawsze przypomniane zostało to, w jakim ubóstwie narodził się ten „król królów” oraz jak wielu ludzi odmówiło Jego rodzicom gościny. W pamięci wszystkich jednak najbardziej chyba pozostanie obraz troskliwie zajmujących się dzieciątkiem w żłóbku Maryją (Julka) i Józefem (Kuba), gdyż było to najprawdziwsze dziecko! Maleńkiemu Franiowi (siostrzeniec Antonia) czasem wypadał z buzi smoczek i wtedy odrobinkę się niepokoił, ale tak mu było dobrze na sianku, że w połowie przedstawienia sobie usnął!

3

Po brawach i podziękowaniach wszyscy udali się do górnego holu, gdzie czekały już świątecznie udekorowane stoły, w powietrzu unosiły się zapachy wigilijnych potraw, a z głośników płynęły kolędy. I znów zapanowało wzruszenie, kiedy wszystkie dzieci przełamały opłatki po życzeniach złożonych przez dyrektor Bożenę Urbaniak i zewsząd słychać było słowa życzeń składanych sobie nawzajem.

4

Dopiero po tym można było rozpocząć wigilijny obiad tradycyjnie złożony z barszczu z uszkami i rybki z kapustą z grzybami oraz kompotu z suszonych owoców. Na stołach czekały jeszcze na dzieci mandarynki, pierniki i inne słodkości. A kiedy już wszyscy wrócili do swoich sal wciąż jeszcze unosił się w całym przedszkolu duch Bożego Narodzenia, na które wszyscy z niecierpliwością czekają.

Przedszkole nr 3 (Anna Kaziród)

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze