Andrzej Karoń, mieszkaniec Olkusza, korzysta z każdej możliwości, żeby uchwycić na zdjęciach zjawiska astronomiczne na niebie, szczególnie tym olkuskim. Taka okazja nadarzyła się kilka dni temu, kiedy można było zobaczyć kometę C/2011 L4 (PANSTARRS). Panu Andrzejowi udało się ją sfotografować i swoim osiągnięciem dzieli się z innymi Czytelnikami „Przeglądu Olkuskiego”.

– Sam jestem zaskoczony, że udało mi się ją zobaczyć i sfotografować. Było to możliwe dopiero za trzecim podejściem, bo w sobotę i niedzielę się nie udało. Warto wiedzieć, że w Olkuszu zachodnia część nieba, zwłaszcza nad horyzontem, jest cały czas zasnuta mgłami ze Śląska – mówi Andrzej Karoń.

 

Przy tej okazji zachęcamy pozostałych Czytelników do nadsyłania zdjęć ze swoich „polowań na gwiazdy” na olkuskim niebie i innych ciekawostek przyrodniczych.

Fot.: Andrzej Karoń

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
zawiedziony
zawiedziony
9 lat temu

przeciez tam nic nie widac nawet przez gogle. PO mógl by sie postarać o większa fotke, a nie robic ludzi w bambuka

miłośnik fotografii
miłośnik fotografii
9 lat temu

Brawo Andrzej Karoń! Miło zobaczyć, że są w Olkuszu nie tylko krytycy wszystkich i wszystkiego czekający przy klawiaturach na nową okazję do ulżenia swoim frustracjom. A tu dwa hobby połączone w jednym miejscu, szacunek, chciałoby się więcej takich pozytywnych przykładów. Przy okazji wyrazy uznania dla Jarosława Nowosada, mamy utalentowanego literata, na dodatek potrafi pisać nikgo nie krzywdząc, bez rozgrywania swoich prywatnych wojenek. Brawo!

ambitny olkuszanin
ambitny olkuszanin
9 lat temu

Chciałem zobaczyć to ciekawe zjawisko ale ze względu na chmury nie miałem możliwości. Tutaj jest aż na trzech fotografiach, świetne! Dzięki. 🙂