W tym roku pogoda spłatała sporego figla na Święta Wielkanocne. Patrząc na widok za oknem trudno uwierzyć, że to nie Boże Narodzenie. Kolorowe jajka, kurczaki i króliki na tle białego śniegu wyglądają dość osobliwie. Podobnie jak śniegowa pisanka, którą ulepili mieszkańcy Żurady koło Olkusza. Zamiast narzekać na aurę postanowili rozpocząć nową świecką tradycję i zamiast bałwana, zrobili ze śniegu jajo. Czytelnikowi „Przeglądu Olkuskiego” dziękujemy za nadesłane zdjęcie, a autorom tego świątecznego happeningu gratulujemy pomysłu!

 Jak się okazuje, kreatywnych mieszkańców w tej miejscowości jest jeszcze więcej, o czym świadczą kolejne zdjęcia od Czytelników!

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Widzący
Widzący
9 lat temu

No to się Pani Redaktor udał prymaaprilisowy kawał. U nas na Osiedlu Młodych od piątku piękne słońce, ani deko śniegu, trawka powolutku zielenieje, pierwiosnki kwitną, skowronki śpiewają. Z Pani Redaktor to niezły kawalarz, nie wiedziałem! 😆

Ateista
Ateista
9 lat temu

Biednych i potrzebujących niech wspiera kościół bo ma za co. Niech sprzeda maybachy, wille, złoto, majątki, i niech wspiera biednych i potrzebujących. Tak nakazł następca PIOTRA Franciszek w imię boże.

niedoinformowany
niedoinformowany
9 lat temu

czy w tym roku gmina zrobila biednych i potrzebujących w JAJO nie przygotowując wielkonacnego stołu ? czy MIŁOSIRDZIE gminy odnosi sie tylko do Wigiliii ?