policja

W poniedziałek, 29 lutego olkuscy policjanci na drodze krajowej nr 94 przeprowadzili akcję „Prędkość”. Skontrolowano 141 pojazdów. Mimo trudnych warunków atmosferycznych i śliskiej nawierzchni, aż 137 kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość.

W poniedziałek od wczesnych godzin porannych prędkość samochodów jadących krajówką kontrolowało 14 funkcjonariuszy. Policjanci z drogówki korzystali z ręcznych mierników, a także poruszali się radiowozem wyposażonym w wideorejestrator. Łącznie kontroli poddano 141 pojazdów, w 130 przypadkach na kierujących przekraczających prędkość nałożono mandaty karne.

Przy każdej kontoli sprawdzana była też trzeźwość kierowców. W tym przypadku nikt nie zawinił. Stwierdzono jednak pięć przypadków, kiedy za kierownicą siadały osoby z decyzjami o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami wydane przez organy administracyjne.

Niedawna akcja olkuskich policjantów to nie pierwsza i z pewnością nie ostatnia taka „niespodzianka” dla kierowców. Podobnych wzmożonych kontroli należy spodziewać się więcej, w szczególności teraz, gdy warunki na drogach są trudne, a mimo to kierowcy notorycznie łamią przepisy.

Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu na drogach Małopolski w 2015 roku, było przyczyną powstania 772 wypadków drogowych, w których zginęły 42 osoby, a 1020 zostało rannych. Te liczby powinny działać na wyobraźnię.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
42 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
zegarynka
zegarynka
8 lat temu

Hej !! admin!! pobudka!!

...
...
8 lat temu

Nie mam nic wspólnego ani z PZPR em ani durniami KODowcami ani tym bardziej z obecnymi nierobami w mundurkach ani ich tatusiami. Ani tym bardziej z krętaczami z tzw wymiaru sprawiedliwości. Wiem, że wiecznie żył nie będziesz będziesz wiecznie gorał jak się nie nawrócisz. Rozważ to coś wcześniej napisał i nie pisz żeś żartował albo że sarkazm zastosowałeś, bo nie uwierzę.

q
q
8 lat temu

Choćby codziennie emitowano serial „Przygody Psa Cywila”, albo „Wiosna panie sierżancie”, to i tak już nic nie pomoże w „ocieplaniu wizerunku”. Nawet współczesny serial „Ojciec Mateusz” nie pomoże.

...
...
8 lat temu

Piszę do tego emeryta milicjanta, którego post Redakcja Przeglądu Olkuskiego usunęła, ale zdążyłem go przeczytać bo mam jego kopię na mailu z automatu. Nie dziwię się Redakcji, że usuwa posty z mową nienawiści, chociaż powinni go zostawić żeby społeczeństwo się przekonało z kim ma do czynienia. Pewnie gdybym go tu przekleił to Redakcja i tak go usunie więc nie widzę sensu tego czynić. Ale powiem tylko jedno. Ludzie twojego pokroju to zupełne dno moralne bez cienia wstydu. Dno dna. Prezydent coś wspominał o ludziach „sortu” i chociaż kontekst jego wypowiedzi był dużo delikatniejszy, nie dosłownie taki jak odebrali to ludzie KODu, ale nawet gdyby to powiedział dobitnie właśnie w takiej retoryce jak to odebrali i o to mieli do niego pretensje, to miałby ŚWIĘTĄ RACJĘ! Bo nie zasługujecie nawet na szczyptę szacunku, całkowicie jesteście pozbawieni wstydu. Aż się dziwię, że święta ziemia takich nosi, ale my was nie będziemy zabijać sami marnie zdechniecie jak ten prokurator co oskarżał Rotmistrza Pileckiego, który zdechł z wysoką emeryturą ale bez honoru w męczarniach w Warszawie na onkologicznym oddziele w szpitalu przy ul. Pileckiego. Dla mnie to było aż zanadto wymowne wydarzenie. Reszta odbędzie się na Sądzie Ostatecznym. Do zobaczenia na jego „wokandzie”.

KKW
KKW
8 lat temu

Dziś widziałem aresztowanie obywatelskie w sprawie pobicia, którego dokonali dwaj starsi dziadkowie na ul. K.Kazimierza Wielkiego. Czekali na wezwany radiowóz ok 30 min. Coś widać że zwykli ludzie sami muszą dbać o porządek. Przyjechało dwóch funkcjonariuszy wystrzyżonych na punków czy skinów (nie znam się na fryzurach ale do munduru to one nie pasowały) którym ci starsi faceci podali „aresztanta” jak na tacy. Coś to licho z tymi patrolami wszędzie ich niby pełno, ale nie tam gdzie trzeba.

oficer MILICJI emery
oficer MILICJI emery
8 lat temu

Dajcie sobie już święty spokój z tymi Waszymi głupimi wywodami bawiliśmy się na cztery fajerki i żyliśmy extra lux bawimy się dalej i żyjemy z naszymi rodzinami jeszcze lepiej niż poprzednio oraz będziemy z całymi rodzinami swymi żyć dalej extra lux.Biednyś,bo głupiś,a głupiś boś biedny !

www
www
8 lat temu

[quote name=”…”][quote name=”www”]Artykuł Pana Posła z ubiegłego roku odnośnie sekundników, że rząd PO-PSL nie chce ich montować: http://(moderacja)/artykul_914_rzad_mowi_sekundnikom_nie.html….[/quote]
W podanym linku wyskoczyło (moderacja) i link się nie otwiera. Czyżby w linkach występowały słowa wulgarne odcedzane przez słownik PO?[/quote]
Kolego wpisz sobie w google: „rzad_mowi_sekundnikom_nie” i wyskoczy Ci link, który wysłałem.

...
...
8 lat temu

[quote name=”www”]Artykuł Pana Posła z ubiegłego roku odnośnie sekundników, że rząd PO-PSL nie chce ich montować: http://(moderacja)/artykul_914_rzad_mowi_sekundnikom_nie.html….[/quote]
W podanym linku wyskoczyło (moderacja) i link się nie otwiera. Czyżby w linkach występowały słowa wulgarne odcedzane przez słownik PO?

rączka rączkę
rączka rączkę
8 lat temu

Tak to mniej więcej wygląda, że w wielu przypadkach zastrzelenia przypadkowej ofiary wkłada jej się pośmiertnie w dłoń nielegalnego lewego gnata pozorując, że zastrzeliło się ją w obronie własnej, nawet wówczas gdy ofiara nigdy w życiu nie miała z bronią do czynienia ku zaskoczeniu jej znajomych, ale raport musi mieć przyzwoitą i nie skomplikowaną treść, ale co z sumieniem?

www
www
8 lat temu

Artykuł Pana Posła z ubiegłego roku odnośnie sekundników, że rząd PO-PSL nie chce ich montować: http://pulsolkusza.pl/artykul_914_rzad_mowi_sekundnikom_nie.html

AA teraz pojawiła się wypowiedź Pana ministra z PIS, że nie będą montować sekundników:
http://motoryzacja.interia.pl/raporty/raport-polskie-drogi/wiadomosci/news-nie-dla-licznikow-czasu-na-skrzyzowaniach-zaskakujacy-powod,nId,2156084

...
...
8 lat temu

To spadek po prokuraturze PRL- owskiej i ta mentalność ciągnie się do dziś. To że zabijali żołnierzy tzw „wyklętych” można jeszcze wytłumaczyć, że ze strachu przed ich zdecydowaną działalnością na wzór działalności „dobrego-martwego Indianina” z Dzikiego Zachodu, który walczył o swoje rdzenne tereny zagrabione mu przez białego człowieka a o których mówiono właśnie, że dobry to martwy. Ale to, że oprócz unicestwiania fizycznego deptano ich wizerunki w PRL i dobre imię w oczach potomnych pomówieniami i ukrywano przed rodzinami zbezczeszczone zwłoki dla zatarcia pamięci o nich to już jest sprawa bez przebaczenia. Coś jak w katolicyzmie- grzech przeciwko Duchowi Świętemu na który nie istnieje rozgrzeszenie. Autorzy takiego postępowania są pochłaniani tylko przez piekło na wieki.

P X T
P X T
8 lat temu

To że rączka rączkę myje po wpadkach to jeszcze można poniekąd zrozumieć, ale to że w razie konfliktu (przeważnie na tle nadużycia w postaci przekroczenia uprawnień) przy operacji mycia rączek bez skrupułów pomawiają i zakładają fałszywe zarzuty, które prokuratura im klepie a nawet dokłada swoje ubarwione wersje- to już jest zwyczajne bandyctwo. Mimo, że sąd daje możliwość nie włażenia do takiego szamba a nawet wycofania się w razie wlezienia w postaci podsuwania stronom instytucji mediacji. Tak więc te mycia rączek i tak są nieskuteczne bo społeczeństwo już dawno wyczuło że te umyte rączki i tak śmierdzą, bo trudno żeby nie śmierdziały jeśli myje się je w szambie.

kolo
kolo
8 lat temu

Jest pewien nacisk na likwidację Straży Miejskiej (jak Chrzanów) a może by tak rozpatrzyć likwidację tego gniazda os ?? Na co nam policja ?? I tak nic nie robi – wożą się autami, nawet nie wysiądą, nie zrobią porządku z „parkowaczami” na Sławkowskiej, na KKW i na osiedlach mieszkaniowych.. Na zwrócona uwagę pytaja o nazwisko – czemu moje ?? Przecież wykroczenie popełnia „ów” źle stojący autem.. Policja z suszarkami to olkuszoki ?? Czy lajkoniki ??
O patrol na Wspólnej to możemy tylko pomarzyc – kto się będzie użerał z pieszymi co tam łażą przez skrzyżowanie, po pasie zieleni i bez odblasków ??

Jan K.
Jan K.
8 lat temu

[quote name=”sierżant krawężnik”]złapali 140 piratów? To powód do wstydu a nie dumy bo to znaczy że kierowcy nie boją się policji 😀 Oni mają w d*u*p*i*e prawo i policję…. 😆 jeżdżą jak chcą i nie boją się zapłacić kilka stówek 😀 😀 😀
W Niemczech to jest prawdziwa policja – tam każdy jeździ przepisowo bo mandat to kilkaset euro czyli 3-4 tysiące złotych albo areszt!!! 😀 A w Ameryce to nie ma dyskusji z policją i za brak prawka przy sobie i pyskowanie do policjanta to gleba i na komendę a w Polsce policjant się boi coś powiedzieć ostro albo dotknąć kierowcy bo na niego złoży skargę i go wyleją z roboty 😀 😀 😀 :D[/quote]
TOWARZYSZU sierżancie w Niemczech czy Ameryce jakby Policjant wypisał taki mandat jak jeden z twoich kolegów mgr.po Kieleckiej Akademii ”czysta” gościowi z Bukowna to wyleciał by dyscyplinarnie na zbity łeb z Policji.

sierżant krawężnik
sierżant krawężnik
8 lat temu

złapali 140 piratów? To powód do wstydu a nie dumy bo to znaczy że kierowcy nie boją się policji 😀 Oni mają w d*u*p*i*e prawo i policję…. 😆 jeżdżą jak chcą i nie boją się zapłacić kilka stówek 😀 😀 😀
W Niemczech to jest prawdziwa policja – tam każdy jeździ przepisowo bo mandat to kilkaset euro czyli 3-4 tysiące złotych albo areszt!!! 😀 A w Ameryce to nie ma dyskusji z policją i za brak prawka przy sobie i pyskowanie do policjanta to gleba i na komendę a w Polsce policjant się boi coś powiedzieć ostro albo dotknąć kierowcy bo na niego złoży skargę i go wyleją z roboty 😀 😀 😀 😀

milicjant na emerytu
milicjant na emerytu
8 lat temu

[quote name=”Natejak”]Pan Ziobro wbrew wszelkim protestom objął kontrolę nad prokuraturą, bo tak szczerze mówiąc to ta ich niezawisłość i niezależność wprowadziła tylko patologię „mycia rączek” i innym kolesiowskim anarchiom. Np. tym którzy przekroczyli uprawnienia nagminnie umarzali postępowania i powodując bezsilność zwykłych ludzi na ich draństwo. Myślę że w tej instytucji raczej musi być system hierarchiczny taki jak wprowadził Ziobro. Sami sobie na Ziobry decyzję zapracowali. Myślę że teraz będą się mieć na baczności a nie tak jak do tej pory paniska sobie nadużywali władzuchny ile wlazło i praktycznie zwykły obywatel czy przedsiębiorca nie miał szans nawet się wychylić o milimetr bo go zaraz uyebali. Koniec z tym.[/quote]
WERYFIKACJA DOGŁĘBNA UCZCIWA NATYCHMIAST WYMIARU SPRAWIEDLIWOŚCI ORAZ POLICJI.TAK DALEJ BYĆ W OLKUSZU NIE MOŻE.

Solo
Solo
8 lat temu

. Ulica, na ktorej znajduje sie targowisko to normalna ulica, a ludzie chodza tam jak chca. Tam mandaty powinny sie sypac, bo ludzie wchodza wprost pod samochod.

Natejak
Natejak
8 lat temu

To zaparkuj sobie na skraju miasta i też idź na piechotę. Znam takich co po fajki do kiosku 100m wsadzają dupsko do auta i podjeżdżają pod samo okienko. Nadmierna zgęstka aut zmieniła nasze czasy na ogólną niekorzyść homo sapiens i nie tylko bo i zwierzaki cierpią i powinna tym kierowcom co im dupy przyrosły do foteli a ręce do kierownicy uzmysłowić aby się zreflektowali i ograniczyli do minimum wożenie dupska. Ja już dawno wysiadłem z auta i korzystam z niego tylko wtedy gdy to naprawdę niezbędne.

Dvr
Dvr
8 lat temu

Ja proponuje zrobic porzadek z pieszymi. I tutaj mozecie Panstwo sypac mabdatami ile wlezie. Bo jadac ulica K.K Wielkego wchodza wprost pod samochod, a pozniej bedzie, ze to kierowca sie nie zatrzymal. To samo jesli chodzi o targowisko, obok K.K. Wielkiego. Ludzie chodza tam.srodkiem drogi jak chodnikiem. Ja zawsze na nich trabie ile wlezie, bo od tego jest chodni, a nie deptak z ulicy sobie robia.

Natejak
Natejak
8 lat temu

Pan Ziobro wbrew wszelkim protestom objął kontrolę nad prokuraturą, bo tak szczerze mówiąc to ta ich niezawisłość i niezależność wprowadziła tylko patologię „mycia rączek” i innym kolesiowskim anarchiom. Np. tym którzy przekroczyli uprawnienia nagminnie umarzali postępowania i powodując bezsilność zwykłych ludzi na ich draństwo. Myślę że w tej instytucji raczej musi być system hierarchiczny taki jak wprowadził Ziobro. Sami sobie na Ziobry decyzję zapracowali. Myślę że teraz będą się mieć na baczności a nie tak jak do tej pory paniska sobie nadużywali władzuchny ile wlazło i praktycznie zwykły obywatel czy przedsiębiorca nie miał szans nawet się wychylić o milimetr bo go zaraz uyebali. Koniec z tym.

Nazwisko
Nazwisko
8 lat temu

A czesto policjantów w nocy widuję na orlenie jak piją kawę i zagadują laski.[/quote]
[quote name=”iti”]A czesto policjantów w nocy widuję na orlenie jak piją kawę i zagadują laski.[/quote]
Powiedziałbym nawet, że mają tam złoty na umówioną godzinę.

szofer
szofer
8 lat temu

[quote name=”iti”]Szkoda że w nocy nie są tacy chętni do pracy policjanci z WRD poruszam się samochodem od 8 lat w nocy 2-4 godz trasą Bolesław -Kraków i ani razu w nocy nie widziałem w olkuszu pomiaru prędkości w nocy,raz dosłownie raz przez okres 8 lat w olkuszu zatrzymała mnie śliczna blond inspektor ITD i badała mnie tylko alkomatem nawet dokumentów nie chciała.A czesto policjantów w nocy widuję na orlenie jak piją kawę i zagadują laski.[/quote]
Jak tylko sięgam pamięcią od lat 70 XX wieku,to zawsze byli i są w Olkuszu w tym wydziale tacy fachmani jak piszecie.Przejechałem kilka razy Polskę i Europę wzdłuż i wszerz takich zwierzaków smolnych nie spotkałem jak są w tym wydziale co piszecie.

iti
iti
8 lat temu

Szkoda że w nocy nie są tacy chętni do pracy policjanci z WRD poruszam się samochodem od 8 lat w nocy 2-4 godz trasą Bolesław -Kraków i ani razu w nocy nie widziałem w olkuszu pomiaru prędkości w nocy,raz dosłownie raz przez okres 8 lat w olkuszu zatrzymała mnie śliczna blond inspektor ITD i badała mnie tylko alkomatem nawet dokumentów nie chciała.A czesto policjantów w nocy widuję na orlenie jak piją kawę i zagadują laski.

Iwan
Iwan
8 lat temu

[quote name=”Ja się pytam”]137 przekroczyło dozwoloną prędkość; 130 mandatów. A te 7 osob to co, bezkarne czy znajomi ?[/quote]

Te 7 to sami POLICJANCI byli lub ich rodzina.

Nazwisko
Nazwisko
8 lat temu

Kto ma radio ten wie jak z Olkusza kpią na CB: „całą Europę przejedziesz bez problemu, a w Olkuszu zawsze lufa w krzokach”. Suszą koło cmentarza, bo tam wielki teren zabudowany. Owszem, raz do roku 1 listopada, ruch sięga zenitu. Już szkody górnicze które tam były tworzyły większe zagrożenie, czy woda stojąca w koleinach/nieckach przy większych opadach. Kto nie dostał tam fontanną po szybie niech pierwszy rzuci kamień! Już przejście dla pieszych przy ul. wspólnej jest bardziej niebezpieczne, ale tam 70’ka, to nie da się zarobić…
W ogóle, hitem jest ostatnio kontrola prędkość na tzw prawo skręcie, na wysokości budynku Atrium (nie MOSiR, niżej) w stronę Dąbrowy.

obok cmentarza.
obok cmentarza.
8 lat temu

[quote name=”kontrolowany kierowc”][quote name=”Ja się pytam”][quote name=”PXT”][quote name=”Ja się pytam”]137 przekroczyło dozwoloną prędkość; 130 mandatów. A te 7 osob to co, bezkarne czy znajomi ?[/quote]
Może jakiś tam pan prokurator. pan sędzia, itp.[/quote]
Ponad 5% to grupy uprzywilejowane? Sporo. A poza tym to najlepszy dowód na wywyższanie się poza zwykłą masę.[/quote]
Widziałem też jednego w białej czapce co go wiatr przewraca wypasieńca,szyja u niego jak u gęsi o wadze to już nawet nie wspomnę.Wcześniej też go widziałem w Kluczach w zwykłej czapce niebiałej.[/quote]
Jak jadę i widzę tych łapciuchów czatujących,to mi się niedobrze robi zbiera mi się na wymioty.

sierżant wojskowy
sierżant wojskowy
8 lat temu

[quote name=”sierżant krawężnik”]Jeżeli w Olkuszu kierowcy łamią przepisy 140 razy dziennie(złapali 140 a ilu nie złapali?) to znaczy że olkuska policja jest nieudolna i nie zapobiega wykroczeniom tylko je karze …nie sztuka karać – sztuka przestrzegać i zapobiegać czyli gdzie jest prewencja i kampania informacyjna? 😀
Dawniej były kampanie w mediach np. „stop piratom drogowym” albo „prędkość zabija”, „pijani kierowcy wiozą śmierć” a dziś? Policjo nie tędy droga by karać i kosić kasiorę z mandatów lecz by informować, zachęcać i zapobiegać wykroczeniom :D[/quote]
”krawężnik”przecież to nie policja tylko wiadomo kto??.Prawdziwa policja może będzie za 86 lat .Jak wytępią nasienie bolszewickie oraz nepotyzm.

sierżant krawężnik
sierżant krawężnik
8 lat temu

Jeżeli w Olkuszu kierowcy łamią przepisy 140 razy dziennie(złapali 140 a ilu nie złapali?) to znaczy że olkuska policja jest nieudolna i nie zapobiega wykroczeniom tylko je karze …nie sztuka karać – sztuka przestrzegać i zapobiegać czyli gdzie jest prewencja i kampania informacyjna? 😀
Dawniej były kampanie w mediach np. „stop piratom drogowym” albo „prędkość zabija”, „pijani kierowcy wiozą śmierć” a dziś? Policjo nie tędy droga by karać i kosić kasiorę z mandatów lecz by informować, zachęcać i zapobiegać wykroczeniom 😀

Natejak
Natejak
8 lat temu

Pstrowski miał na imię Wincenty i to był górnik rębacz przodowy, czyli ręcznie wykonywał tę robotę, którą dziś wykonuje kombajn. To był chłop robotny i porównywanie go do patoligii nieróbskiej jest że tak powiem uwłaczające jego imieniu i pamięci o nim.

trakt
trakt
8 lat temu

Olkuska policja – 250% polskiej normy mandatowej, czyli tyrają jak przodownik pracy socjalistycznej niejaki Pstrowski, imienia nie pomnę. Na 141 skontrolowanych 130 przekroczyło prędkość – nawet statystycznie rzecz biorąc, nie jest możliwe, aby prawie sto procent z nich było drogowymi piratami. O ile kilometrów przekroczyli więc tę prędkość? 5? 6? Wiadomo, że tolerancja ustawiona na plus 10 km/h nie jest zwyczajowa dla ręcznych suszarek, których używają policjanci, szczególnie ci, którzy akurat pracują „ku chwale” własnej i komendy powiatowej. [quote name=”peak”]W jakim miejscu były te kontrole [/quote][quote name=”Młody”]A ja się zastanawiam kto tutaj ma coś nie tak pod sufitem.[/quote]
Całkowicie zgadzam się ze wszystkimi uwagami w/w przedpiśców.

kontrolowany kierowc
kontrolowany kierowc
8 lat temu

[quote name=”Ja się pytam”][quote name=”PXT”][quote name=”Ja się pytam”]137 przekroczyło dozwoloną prędkość; 130 mandatów. A te 7 osob to co, bezkarne czy znajomi ?[/quote]
Może jakiś tam pan prokurator. pan sędzia, itp.[/quote]
Ponad 5% to grupy uprzywilejowane? Sporo. A poza tym to najlepszy dowód na wywyższanie się poza zwykłą masę.[/quote]
Widziałem też jednego w białej czapce co go wiatr przewraca wypasieńca,szyja u niego jak u gęsi o wadze to już nawet nie wspomnę.Wcześniej też go widziałem w Kluczach w zwykłej czapce niebiałej.

Ja się pytam
Ja się pytam
8 lat temu

[quote name=”PXT”][quote name=”Ja się pytam”]137 przekroczyło dozwoloną prędkość; 130 mandatów. A te 7 osob to co, bezkarne czy znajomi ?[/quote]
Może jakiś tam pan prokurator. pan sędzia, itp.[/quote]
Ponad 5% to grupy uprzywilejowane? Sporo. A poza tym to najlepszy dowód na wywyższanie się poza zwykłą masę.

emeryt MO
emeryt MO
8 lat temu

[quote name=”PXT”][quote name=”Ja się pytam”]137 przekroczyło dozwoloną prędkość; 130 mandatów. A te 7 osob to co, bezkarne czy znajomi ?[/quote]
Może jakiś tam pan prokurator. pan sędzia, itp.[/quote]
MAFIOZI ORAZ ŻOŁNIERZE MAFII DRESIARZE (tzn. koledzy emeryci tych w białych czapkach też są zwolnieni od płacenia mandatów bo przechodząc na emeryturę automatycznie są zatrudniani)

PXT
PXT
8 lat temu

[quote name=”Ja się pytam”]137 przekroczyło dozwoloną prędkość; 130 mandatów. A te 7 osob to co, bezkarne czy znajomi ?[/quote]
Może jakiś tam pan prokurator. pan sędzia, itp.

Ja się pytam
Ja się pytam
8 lat temu

137 przekroczyło dozwoloną prędkość; 130 mandatów. A te 7 osob to co, bezkarne czy znajomi ?

emeryt MO
emeryt MO
8 lat temu

[quote name=”ciekawski”]130 MANDATÓW a strat zrobionych przez tych fachmanów X 3.Nawet paliwa za większą kwotę chapneli niż te mandaty.[/quote]
MYŚLISZ CHYBA O STRATACH DLA BUDŻETU,BO SOBIE DO KIESZENI,NAPEŁNILI TEŻ WŁASNE ZBIORNIKI W SAMOCHODACH TO CI CO PISZESZ FACHMANI W BIAŁYCH CZAPKACH MIELI SAME ZYSKI.

PXT
PXT
8 lat temu

Tu nie chodzi w żadnym razie o ograniczenie liczby wypadków a tylko i wyłącznie o bezgraniczne wpływy kasiory. Reszta się nie liczy. Przykładowo obecne przepisy dotyczące przejść dla pieszych raczej zwiększają liczbę nieszczęść na tych przejściach ale i też zwiększają wpływy kasiory, tak więc nikt sobie nie będzie zawracał głowy, że jakaś kolejna matka wepchnie kolejny wózek na kolejnym przejściu dla pieszych z dziećmi pod nadjeżdżający pojazd zza innego pojazdu, który jej zasłonił tamten śmiercionośny pojazd. Pułapka dla tych kierowców co zagadali się przez komórę, albo tylko zamyślili. Tylko „system indyjski” (sam musisz zadbać o własną dupę) jest w stanie ograniczyć ilość wypadków, ale na nim nie da się zarobić na mandatach. Liczy się tylko kasa i wyniki, czyli statystyki, które również uzależnione są od kasy.

mietek krawężnik
mietek krawężnik
8 lat temu

Złapali 140 tłumoków którzy dali się złapać 😀
Przecież każdy wie że w Olkuszu pomiaru prędkości dokonują w 3 miejscach:
1. na DK 94 koło cmentarza
2. na Rabsztyńskiej/Sikorce
3. na DK 94 na wysokości liceum – osiedla Słowiki

Ciągle te same miejsca….aż do znudzenia …mogliby wymyślić nowe miejsca to by złapali nie 140 a 240 kierowców…ale do tego trzeba mieć trochę kreatywności 😆
Dobrze że chociaż fotoradary zniknęły 😆

ciekawski
ciekawski
8 lat temu

130 MANDATÓW a strat zrobionych przez tych fachmanów X 3.Nawet paliwa za większą kwotę chapneli niż te mandaty.

pavv
pavv
8 lat temu

Prosta robota w miejscach gdzie nie pamiętam kiedy ostatnio był jakiś wypadek, a jakie wpływy do budżetu.

peak
peak
8 lat temu

W jakim miejscu były te kontrole w większości przeprowadzane, na DK 94 koło cmentarza i w okolicach LO 1? A gdzie jest najwięcej wypadków? Na drogach dwukierunkowych jednojezdniowych – ile kontroli na takich drogach było przeprowadzonych w tym czasie?
Gdzie ludzi najwięcej ginie w wypadkach? W obszarze niezabudowanym na prostych odcinkach dróg – ile kontroli na takich drogach było przeprowadzonych w tym czasie?
Jakie są główne przyczyny wypadków? Nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe zachowania wobec pieszego oraz nadmierna prędkość – kiedyś ktoś widział kontrolę policji przy skrzyżowaniu?
A propos bezpieczeństwa – co z poprawą bezpieczeństwa pieszych np. na przejściu przy kopalni?

Młody
Młody
8 lat temu

A ja się zastanawiam kto tutaj ma coś nie tak pod sufitem, jeżeli na 141 kontroli, 137 kierowców nie przestrzega przepisów:
– czy kierowcy którzy przepisów nie przestrzegają,
– czy ci którzy zakazy często bez uzasadnienia wprowadzają,
– czy może ci którzy na kierowców polują nie tam gdzie jest niebezpiecznie tylko tam gdzie bez narażania nikogo 90 jechac można a przepisy 50 nakazują i jadąc wolniej korek w bezsilną złość wprowadza …