paragraf-kajdanki

15 najbliższych lat spędzi w więzieniu 26-letnia Anna C., która w sierpniu 2013 roku zabiła swojego nowonarodzonego synka Dawida, a później zakopała go w przydomowej szklarni.

– Otrzymaliśmy informację ze szpitala, że kobieta, która przyszła na badania niedawno urodziła. Nie było jednak wiadomo, gdzie jest dziecko i co się z nim dzieje – opowiadał przed dwoma laty Dariusz Nowak, ówczesny rzecznik małopolskiej policji.

Biegli ostatecznie ustalili, że chłopczyk urodził się żywy, a Anna C., po utopieniu noworodka i zapakowaniu go do foliowego worka zakopała go w szklarni na rodzinnej posesji. Po opuszczeniu szpitala, kobieta została aresztowana, początkowo na trzy miesiące. Przedstawiono jej również zarzut z art. 149 kodeksu karnego: „Matka, która zabija swoje dziecko w okresie porodu pod wpływem jego przebiegu, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”. Ostatecznie czyn Anny C. zakwalifikowano jako zabójstwo planowane, a kobieta szybko przyznała się do winy, informując jednocześnie, że działała sama.

Prokuratorzy badali jednak sprawę pod kątem możliwości udziału w zabójstwie osób trzecich. Zatrzymani rodzice kobiety okazali się ostatecznie niewinni. – Nie ma mowy o udziale osób trzecich w tym zdarzeniu – mówi Janusz Hnatko z krakowskiej prokuratury. Cała wina spoczęła więc na 26-latce, która przed feralnym porodem cieszyła się z przyjście na świat synka, a sama świetnie czuła się w otoczeniu maluchów. Niedługo przed morderstwem, olkuszanka odbywała staż w jednym z tutejszych przedszkoli, pracując z niepełnosprawnymi dziećmi.

W środę 10 czerwca, niespełna dwa lata po zdarzeniu, Sąd Okręgowy w Krakowie uznał Annę C. winną zabójstwa syna Dawida i skazał ją na 15 lat więzienia. Kobieta została przy tym zwolniona z ponoszenia kosztów sądowych. Wyrok na tę chwilę nie jest prawomocny.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Tina
Tina
7 lat temu

Tylko gdzie w tym czasie kiedy kobieta rodziła, nastepnie topiła swoje dziecko, a następnie zakopywała je w szklarni był ojciec dziecka i jej rodzice? Nikt nie widział i nikt nie słyszał a to trochę trwało. Nie rodzi się pierwszego dziecka w godzinę, a potem w pełni sił kopie doly w szklarni, to ze brzucha już nie ma tez nikt nie zauważył. Straszne to co się stało. STRASZNE JEST TEZ TO ZE NIKT Z BLISKICH NIE ZAUWAZYL TEJ TRAGEDII. To ze szpitala zgłoszono podejrzenie ze kobieta urodziła dziecko.:-(

Musza z Olkusza
Musza z Olkusza
7 lat temu

za zabicie małego dziecka powinno być dożywocie ….bo dorosły może się bronić a dziecko nie !!!

taki sobie
taki sobie
7 lat temu

wokanda po 5 latach minus 2 lata sledztwa wyjdzie w 2018.
żal i dziewczyny i dziecka

PXT
PXT
7 lat temu

Noe, nie ma usprawiedliwienia dla zabójstwa, żadnego. Usprawiedliwiać można śmierć jedynie wynikłą z wypadków, ale nie z celowego działania, czy to w afekcie czy to z premedytacją. A tym bardziej gdy ofiarą jest dziecko. Żadna kara zwłaszcza więzienia nie jest w stanie zadośćuczynić takiemu czynowi- chyba, że dożywotnia praca w hospicjum w trybie paliatywnym.

noe
noe
7 lat temu

Jak dla tak młodej osoby, to wyrok jest bardzo wysoki. Przecież nie była recydywistką z bujnym życiorysem kryminalnym. Coś się z nią wtedy działo, ze zabiła. Kara w tym przypadku musi być ale żeby aż tak wysoka !. Myslę, że w wyroku prawomocnym nie zostanie się więcej jak 8, 10 lat.

pavv
pavv
7 lat temu

15 lat za zabójstwo swojego dziecka być może w stresie bądź w depresji poporodowej, a z drugiej strony maksymalnie 12 lat za zabicie X osób jadąc autem po pijaku bądź na prochach. Upade policji, sądów i prokuratur w 2016 roku gwarantowany!

...
...
7 lat temu

[quote name=”Olkuszek”]Czemu całe postępowanie trwało aż dwa lata!!![/quote]
Bo prokuratura jest ciągle zajęta myciem rączek policjantom. No i potem sama sobie też musi ciągle myć. Ostatnio byli bardzo zajęci pieszymi nie na pasach. Ktoś musi pilnować biznesu. Do sądów spływa bardzo dużo spraw pilnych związanych z przejściami na czerwonym, parkowaniem, a także rozmowami przez komórki za kółkiem.

Olkuszek
Olkuszek
7 lat temu

Czemu całe postępowanie trwało aż dwa lata!!!

okno zycia
okno zycia
7 lat temu

Pusta i bardzo zamożna dziunia myślała, ze zabijajac dziecko pozbędzie się problemu. Powinna dożywocie dostać! Zabójstwo z premedytacją!

PXT
PXT
7 lat temu

Masakra- to kryzys humanitarny w ostatnim stadium. Jego skutki wciąż są odczuwalne w różnych dziedzinach życia. Hierarchię wartości mają „neurobiałki” pokopane i skutki tego są właśnie takie.

kola
kola
7 lat temu

BRAVO ZA SPRAWIEDLIWOSC!!!!!!!