Olkusz

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zatrzymali 25-latkę, która posiadała znaczne ilości amfetaminy i marihuany. Decyzją sądu podejrzana trafiła do aresztu na trzy miesiące.

W dniu 11 listopada br. w południe na jednej z olkuskich ulic kryminalni zauważyli młodą kobietę, która według ich operacyjnych ustaleń mogła ukrywać znaczną ilość narkotyków. Kobieta udała się do pobliskiego garażu, a kiedy wyszła z niego, funkcjonariusze postanowili sprawdzić, czy posiada przy sobie narkotyki. Okazało się, że kobieta miała przy sobie m.in. 2 woreczki z białą substancją o wadze ponad 51 gramów i woreczek zielonego suszu o wadze ponad 10 gramów. Wstępne testy wykazały, że pierwsza z substancji to amfetamina, druga zaś marihuana.

Kryminalni wraz z technikami kryminalistyki dokonali zatem przeszukania jej garażu, ujawniając tam 900 gramów amfetaminy i 92 gramy marihuany oraz wagi elektroniczne i woreczki strunowe, które miały zapewne służyć do porcjowania narkotyków. Następnie  z psem tropiącym przeszukano miejsce zamieszkania 25-latki. Tam w  jednej z szaf  w pokoju  policjanci znaleźli 13 woreczków zamykanych na strunę z  kremowym i białym proszkiem.  Przeprowadzone testerem narkotykowym badanie wykazało, że jest to amfetamina o wadze ponad 27 gramów. W sumie w wyniku podjętych czynności ujawniono i zabezpieczono ponad 980  gramów  amfetaminy i 102 gramy marihuany. Kobieta została osadzona w pomieszczeniu dla zatrzymanych w olkuskiej komendzie. 

W dniu 12 listopada, na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego br. prokurator przedstawiła 25-latce zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Olkuszu  zastosował wobec podejrzanej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.  Sprawa jest rozwojowa. Wiele wskazuje na to, że  kobieta przygotowywała narkotyki celem dalszego rozprowadzania na czarnym rynku. Trwa ustalanie źródła ich podchodzenia i przestępczych kontaktów podejrzanej.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze