Bukowno

Policjanci z Komisariatu Policji w Bukownie prowadzili w piątek 12.11.21 r.  poszukiwania za zaginioną 83-letnią mieszkanką gminy Bukowno. Mundurowi odnaleźli ją wieczorem w pobliskiej miejscowości, kilka kilometrów od domu. Kobieta została przekazana pod opiekę załogi karetki pogotowia, na szczęście jej życiu nic nie zagraża.    

W piątek  po godz. 9.30 dyżurny komisariatu Policji w Bukownie otrzymał od rodziny zgłoszenie, że  mieszkająca samotnie, 83-letnia mieszkanka gminy Bolesław w godzinach rannych wyszła z miejsca zamieszkania i udała się w nieznanym kierunku. Z uwagi na podeszły wiek zaginionej, jej zaniki pamięci sytuacja była bardzo niepokojąca.   W poszukiwania, oprócz policjantów z Komisariatu Policji w Bukownie, zaangażowani zostali funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji   w Olkuszu – łącznie 35 mundurowych. W  działaniach udział brała  również Państwowa Straż Pożarna z Olkusza oraz  zastępy ochotniczej straży pożarnej z miejscowości Laski, Podlipie, Krzykawa i Bolesław – łącznie 26 strażaków. Na miejscu przeprowadzono czynności  z udziałem  przewodnika z psem tropiącym z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Funkcjonariusze   poszukiwali  zaginionej przeczesując teren miasta i gminy.  Poszukiwania prowadzono m.in.  w rejonie najbliższego sąsiedztwa, sprawdzono główne ciągi komunikacyjne, rejon pobliskiej rzeki oraz drogi i ścieżki prowadzące do lasu.

Po całodniowych działaniach, po godzinie 21.00 policjanci  odnaleźli 83-latkę kilka kilometrów od miejsca zamieszkania w  kompleksie leśnym  znajdującym się w rejonie kościoła narodowego w Małobądzu. Wycieńczona staruszka leżała między drzewami  w lesie. Kontakt był z nią utrudniony i nie była w stanie logicznie wytłumaczyć, co się z nią działo oraz dlaczego wyszła z miejsca zamieszkania. Policjanci przekazali ją pod opiekę załogi karetki pogotowia. Po przeprowadzonych badaniach szczęśliwie wróciła do domu.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze