basen mosir

Sporo hałasu towarzyszyło tegorocznemu otwarciu Kompleksu Basenowo-Rekreacyjnego OSW „Czarna Góra”. Ostatecznie obiekt został oddany do użytku 13 czerwca. Szacuje się, że w minione dwa weekendowe dni basen odwiedziło nawet 2500 osób.

– W ciągu dwóch pierwszych dni sprzedaliśmy 1886 biletów. Biorąc pod uwagę, że dzieci do lat 6 mają wstęp bezpłatny, a na bilet rodzinny wchodzą minimum cztery osoby, to na naszym obiekcie gościliśmy blisko 2,5 tysiąca osób. To dobry prognostyk przed rozpoczynającym się sezonem letnim – mówi dyrektor MOSiR-u Dariusz Murawski.

– Cieszymy się, że wszystkie naprawy i inne procedury związane z uruchomieniem basenów przebiegły pomyślnie i mogliśmy udostępnić obiekt mieszkańcom. Było to możliwe dzięki intensywnej pracy wszystkich pracowników MOSiR-u i współpracujących z nami firm zewnętrznych – dodaje gospodarz kompleksu na Czarnej Górze.

Jak udało nam się ustalić, uruchomienie basenów miało nastąpić już podczas długiego czerwcowego weekendu, niestety dobra wola przegrała z rzeczywistością.

– Konieczność usunięcia licznych usterek, które ujawniły się po dużym nasłonecznieniu w ostatnich tygodniach maja, uniemożliwiły nam dotrzymanie tego terminu. Są to sytuacje, na które nie mamy wpływu i nie może tu być mowy o naszej opieszałości, czy złej organizacji pracy. Wszystko, co jest do naprawienia, musi być wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną i w określonych warunkach pogodowych jeszcze przed napełnieniem niecek wodą – przypomina skomplikowaną procedurę uruchomienia kompleksu dyrektor Murawski.

A jak otwarcie sezonu kąpielowego oceniają mieszkańcy? – Pogoda wymarzona na kąpiel. Dobrze się stało, że w  weekend można było popływać. Powiem szczerze, że już od kilku tygodni szukałam otwartego kąpieliska w regionie, ale takiego nie znalazłam – mówi Ola, która z kompleksu przy ul. 29-listopada korzystała w oba weekendowe dni. – W taki upał tylko na basen. Woda jeszcze trochę zimna, ale można się przyzwyczaić – dodaje Łukasz, który jak sam przyznał połowę swoich wakacji zamierza spędzić na olkuskim kąpielisku. Oczywiście jeśli aura na to pozwoli.

 

8
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
8 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
not3Zosiapavvpytal Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
not3
not3

Co najmniej dwa tygodnie za późno się obudzili, bo ciepło było już kilka tygodni temu.

Zosia
Zosia

Woda zimna ale i tak bym się nie pluskiwała alem się spaliła na czekoladke, sasiad mnie nie mógł poznac myślał zem w Dubaju na jachcie u szejka była. FAjno fajno ratowniki jakie dorodne menszczyzny. Pozdrowionka dla samotnego wdowca Bogdana z Pazurka oliwkował mnie w tej spiekocie dnia.Bodzio jak bendzie upał przybywają na pluskalnie.

pavv
pavv

Cycki i jaja zamarzały, ale to szczegół. Będzie ciepła woda… jak trzeba będzie basen zamykać.

pyt
pyt

dlaczego nie da się przeczytać artykułu „Radni, wiatraki i prawo”?

al
al

[quote name=”felik3″]ciekawe co robią ta kasą 🙂 :lol:[/quote]
Włożą do słoika i zakopią.

felik3
felik3

ciekawe co robią ta kasą 🙂 😆

KOLA
KOLA

NO WODA JEST ZDECYDOWANIE ZA ZIMNA.ALE SIE CIESZE BO SA OTWARTE SLIZGAWKI -KTORE W BASENACH ZAWSZE BYLY ZAMKNIETE-A DZIEICI MAJA RADOCHĘ!!!BRAVO!

yyyy
yyyy

Może wreszcie coś drgnęło w dobrym kierunku. Na drugi rok przygotowania do napełnienia rozpocznijcie miesiąc wcześniej bo na remont i naprawy czasu i pogody było pod dostatkiem.