Kosmolów

We wtorek 28 maja swoje 70-lecie obchodziła Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kosmolowie: uroczystości zgromadziły uczniów, absolwentów, nauczycieli, rodziców oraz zaproszonych gości. Przygotowana została również akademia poświęcona historii szkoły.

Krótka lekcja historii

Początkowo placówka ta nie miała swojego lokalu, a uczniowie spotykali się w czterech różnych miejscach na terenie wsi. Brakowało ponadto nawet ławek i krzeseł. Szkoła powoli się jednak rozwijała, a w 1953 miała już własny budynek i to dwupiętrowy. Rok 1984 to kolejne zmiany: centralne ogrzewanie oraz doprowadzona do budynku woda.

Aktualnie Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kosmolowie jest bardzo dobrze wyposażona i nie przypomina tej sprzed lat: budynek przeszedł modernizację, a programy nauczania zostały dostosowane do zmieniających się potrzeb edukacyjnych.

Jubileusz

Uczniowie umilili wtorkowe obchody programem artystycznym, w którym wykorzystano m.in. wiersze patronki, Marii Konopnickiej. Oprawę muzyczną zapewnił z kolei chór oraz szkolny zespół muzyczny.

Podziękowaniom nie było końca: w oczach absolwentów i nauczycieli, zarówno tych aktywnie pracujących, jak i tych byłych, którzy całe swoje życie pracowali w szkole, widać było wzruszenie. Była to również okazja do refleksji nad rolą edukacji i szkoły w naszym życiu.

Karolina Potok0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze