Klucze

Godną naśladowania obywatelską postawą wykazali się kierujący, którzy uniemożliwili pijanemu dalszą jazdę.

W sobotę (03.04.br.) po godzinie 15., 30 –letnia kierująca jadąc wraz z ojcem, zwrócili uwagę na niepewnie poruszającą się po drodze toyotę i niezwłocznie powiadomili o tym fakcie policję.  Kobieta wraz z ojcem,  jechała od miejscowości Jaroszowiec za poruszającym się po drodze zygzakiem kierowcą. W miejscowości Klucze na jadącą zygzakiem toyotę zwrócił także uwagę inny, 35- letni kierowca. Pojazd nadal nie utrzymywał się na swoim pasie ruchu i stwarzał zagrożenie.

Mężczyzna powiadomił policję i również od miejscowości Klucze jechał za stwarzającym zagrożenie samochodem. Kiedy kierujący toyotą zjechał na drogę prowadzącą do miejscowości Bolesław, na wysokości zjazdu na punk widokowy „ Róże Wiatrów” jadąca za nim kobieta z ojcem  i jadący za nim mężczyzna, wspólnie dokonali zatrzymania kierowcy toyoty, odbierając mu  kluczyki. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu. Mundurowi, którzy po chwili byli na miejscu zbadali stan trzeźwości 70-latka. Okazało się, że miał on blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Teraz amator jazdy „na podwójnym gazie” za swe czyny odpowie przed Sądem. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.   Policjanci kierują słowa uznania dla obywatelskiej postawy mieszkanki Mysłowic i jej ojca oraz mieszkańcowi Podlipia, którzy zatrzymali pijanego kierowcę. Ich zdecydowana reakcja pozwoliła wyeliminować kolejnego kierowcę, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze