Olkusz

Funkcjonariusze olkuskiej Policji zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki BMW. Podczas prowadzenia standardowych czynności, okazało się, że licznik pojazdu został cofnięty o ponad 9 tys. km. W myśl znowelizowanego na początku 2020 roku prawa jest to kwalifikowane jako przestępstwo, za które grozi do pięciu lat więzienia.

W  niedzielę ( 04.04.br.) na ulicy Budowlanej w Olkuszu  mundurowi  skontrolowali pojazd marki BMW, który miał niesprawne oświetlenie. Funkcjonariusze sprawdzili także aktualny stan drogomierza w aucie – wynosił 337.385 km, po czym zweryfikowali te dane w systemie informatycznym (Centralna Ewidencja Pojazdów). Okazało się, że stan jego licznika podczas ostatniego badania technicznego wynosił w lutym 347.003 km.

Mężczyzna  nie potrafił wyjaśnić, dlaczego obecny stan licznika jest niższy niż w lutym br. 36-letni mężczyzna za brak świateł w pojeździe został pouczony. Natomiast wobec podejrzenia popełnienia przestępstwa z  art. 306a § 1Kodeksu Karnego – „Kto zmienia wskazanie drogomierza pojazdu mechanicznego lub ingeruje w prawidłowość jego pomiaru, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 (tej samej karze podlega, kto zleca innej osobie wykonanie czynu, o którym mowa w § 1) – sprawą zajmą  się Policjanci z  Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu, którzy wyjaśnią, jak doszło do zmiany wskazań drogomierza i kto jest za to odpowiedzialny.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mike
mike
3 miesięcy temu

Pomyślcie! Przecież licznika w aucie z przebieg 300 tys. nie cofa o 10 tys. tylko o 100 tys. bo co to da?
W tym wypadku zapewne diagnosta się pomylił o 10 tys. i wielka mi afera.