Nawet 75 osób może stracić pracę w Nowym Szpitalu w Olkuszu. Dyrekcja placówki chce wypowiedzieć umowy, ponieważ ich stanowiska pracy będą zlikwidowane. Zakres obowiązków zwolnionych osób przejmą firmy zewnętrzne. Zatrudnienie stracą kobiety, które pracowały w sekcji higieny szpitalnej, kadrach, płacach, księgowości i w magazynie. Część z usług już przejęła firma ze Szczecina, a sprzątaniem szpitala prawdopodobnie zajmie się firma IMPEL. Jeśli jednak szpital oszczędza, a prywatna firma niewątpliwie zarobi, to pytanie: kto na tym wszystkim straci? Zwalniane kobiety są pewne, że właśnie one, bo z dnia na dzień zostaną pozbawione wprawdzie niskiego, ale pewnego źródła dochodu.

 

Takiej skali zwolnień nie spodziewał się nikt i zwalnianym kobietom ciężko uwierzyć, że od kwietnia mogą zostać bez pracy. O zamiarze rozwiązania umów z 75 dotychczasowymi pracownicami dyrekcja powiadomiła Radę Pracowników. Najbliższe dni mają upłynąć na konsultacjach i negocjacjach. To co pewne, na zaproponowane przez GNS rozwiązania zgody związków i rady nie będzie. – Nie muszę chyba tłumaczyć, jaka atmosfera panuje wśród naszej załogi, jeśli niemal z dnia na dzień dowiadujemy się, że 75 osób straci wkrótce pracę w szpitalu. Na liście są same kobiety, w dużej części samotnie wychowujące dzieci, lub z trudną sytuacją finansową spowodowaną brakiem pracy męża. Zdecydowana większość to panie po pięćdziesiątce, zarabiające najniższą krajową. Biorąc pod uwagę, jakie mamy bezrobocie w powiecie olkuskim, utrata jedynego źródła zarobku to jest dramat. Czy ktoś się nad tym zastanowił? – pyta retorycznie Ewa Górnicka-Kłapcińska, przewodnicząca Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Ochrony Zdrowia w olkuskim szpitalu. – Na pewno będziemy dyskutować z dyrekcją szpitala na ten temat. Rozumiemy względy ekonomiczne, ale nie mniej ważny jest aspekt ludzki. Mamy się też spotkać z przedstawicielem firmy Impel i dowiedzieć się, jakie są zamiary i oferta względem pracownic – podkreśla.

Gorzkich słów nie żałuje Jan Orkisz, radny powiatowy i jednocześnie przewodniczący rady Pracowników w szpitalu. – W tzw. ” Nowym Szpitalu w Olkuszu” niedługo będzie tak jak w Afryce. Tam, gdy ojciec idzie do szpitala, to za nim cała rodzina, by go nakarmić, pielęgnować, posprzątać. Ograniczenie zatrudnienia pielęgniarek i pracowników higieny w olkuskim szpitalu zmierza w kierunku trzeciego świata. Ma to ogromnie negatywny wpływ na pielęgnację pacjentów. Tworzy się getto, a nie zakład pracy. A pieniądze na tzw. wspieranie zarządzania nadal płyną do Szczecina – denerwuje się Orkisz. – Oprócz wszystkich dotychczasowych zwolnień, takie działalności jak: obsługa prawna, informatyczna i opisy badań tomografu komputerowego, prowadzenie spraw kadrowych i naliczanie płac i księgowość prowadzą już różne spółki ze Szczecina, a posiłki do szpitala gotuje firma z Chrzanowa, podwykonawca firmy IMPEL z Wrocławia. W ten sposób zlikwidowanych zostało w naszym powiecie dodatkowo ok. 30 miejsc pracy, które powstały w Szczecinie lub Chrzanowie. Za tak proste czynności płacimy w Szczecinie, czy w Chrzanowie i tam likwidujemy bezrobocie. Jeżeli jeszcze sekcję higieny szpitalnej, czyli 57 osób, zastąpi firma z Wrocławia, to w ten sposób razem stracimy ok. 90 miejsc pracy w powiecie, w którym mamy największe bezrobocie w Małopolsce, w powiecie, który ma kłopoty z dochodami, a podatki CIT i PIT z tej przekazanej działalności zasilą Szczecin i Wrocław – wylicza radny. W powiecie olkuskim jest około 7 tys. zarejestrowanych jako bezrobotni, a tylko 800 osób ma prawo do zasiłku.

Olkuskiego starostę, Jerzego Kwaśniewskiego, zapytaliśmy, czy powiat ma zamiar wstawić się za pracownikami szpitala. – Jesteśmy w stałym kontakcie z dyrekcją i na pewno będziemy chcieli wpłynąć na ostateczną decyzję. Poprosiliśmy o informację, ile osób może zostać całkiem bez zatrudnienia i o uzasadnienie ekonomiczne tej decyzji. Wiem, że firma, która będzie wykonywała usługi związane z higieną szpitalną będzie w pierwszej kolejności chciała zatrudnić dotychczasowe pracownice, zapewniając im wynagrodzenie nie mniejsze niż średnia krajowa, czyli z tego co wiem, nie mniejsze niż dotychczas. Informacje, że będzie to 3,5 zł za godzinę zostały przeze mnie zweryfikowane i wiem, że są nieprawdziwe. W dalszym ciągu chcemy wiedzieć, ile z tych osób nie będzie miało szansy kontynuować pracy pod szyldem innej firmy. Trzeba sobie zdawać sprawę, że jako 30-procentowy udziałowiec nie mamy możliwości zatrzymania planowanych zwolnień, ale dołożymy starań, żeby ich negatywne skutki były jak najmniej dotkliwe społecznie – uważa starosta Kwaśniewski.

Jak będzie, trudno przewidzieć. Pytania dotyczące ewentualnego zatrudnienia pracownic, którym szpital chce wypowiedzieć umowy, oraz warunków, na jakich miałoby się to odbyć, skierowaliśmy do firmy Impel. Zwalniane osoby boją się bowiem, że warunki finansowe i zabezpieczenie socjalne sprowadzą się do tzw. umów śmieciowych, a firma outsourcingowa będzie preferowała np. osoby z grupą inwalidzką.

Pomimo wielu prób, nie udało nam się dowiedzieć konkretów na temat zwolnień od samej dyrekcji. Jako kontrargument do tych podnoszonych przez związki i samych pracowników, w dalszym ciągu pozostaje więc uzasadnienie ekonomiczne i oszczędności. – W Grupie Nowy Szpital zależy nam na coraz wyższej jakości usług medycznych i to jest celem zmian, jakie wprowadzamy we wszystkich szpitalach. Wydzielenie części niemedycznej i nowa struktura daje również możliwość większej elastyczności w zarządzaniu i optymalizacji kosztów. Na samych centralnych zakupach, jakie robimy w Grupie, oszczędzamy kilka milionów złotych rocznie. Te środki przeznaczamy na inwestycje w szpital i podniesienie jakości leczenia. Oszczędności, jakie przyniesie nowa struktura organizacyjna zostaną przeznaczone na rozwój nowych usług dla pacjentów oraz remonty i wymianę sprzętu medycznego w szpitalach. Zgodnie z porozumieniem zawartym z Powiatem Olkuskim wszystkie wprowadzane zmiany są konsultowane i uzasadniane merytorycznie – uzasadnia dyrektorka olkuskiego szpitala, Ilona Mróz.

Sytuacja zwolnień w olkuskim szpitalu jest dość dynamiczna, a o dalszym jej przebiegu będziemy informować naszych Czytelników.

67
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
67 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
2 Autorzy komentarzy
anyaaasdmgiełkaGracjanszperaczpasjonat ratownictwa Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
felik100
felik100

hm szkoda bardzo 🙁

olkuszaninka
olkuszaninka

no dalej
Chwalcie to co zgotowali nam: Konarski, Gondek, Kwaśniewski, Feliksik, Klich i inne orły. a do Orłów dajcie głos i co powiecie zwalnianym pracownikom. Wniosek P. Piasnego prawidłowy zycze sukcesu.

vika
vika

[i]Komentarz usunięty ze względu na wulgarną treść.[/i]

Olk1
Olk1

Wszyscy którzy otrzymaja wypowiedzenie POWINNI odwiedzić biuro pani poseł gądkowej co ona na to, ma swojego człowieka w radzie nadzorczej to ta nowo powołana Co powie.Pamiętam jak zachwalała prywatyzację szpitala jak miało być pięknie a jak jest.

irka
irka

Moje gratulacje dla Pani Prezes i Członka Zarządu Jadwigi Pięty ( człowieka z okolic Wolbromia , człowieka z TĄD ) jak posiadają takie umiejętności tzn. poprawić jakość leczenia przez ograniczenie zatrudnienia. Gdzie w tym jest dobro pacjenta bo ja jakoś tego nie widzę . Są oddziały gdzie na śr. 45 pacjentów faktycznie leczy 2 i 1/2 lekarza , gdzie jest średnio 10 przyjęć dziennie i tyle samo wypisów .jak 1 pielęgniarka może opiekować się 45 pacjentami – to nie roboty tylko ludzie . Każdemu są dokładane jakieś dodatkowe obowiązki często nie do zrobienia fizycznie brak czasu i sił. Teraz może… Czytaj więcej »

ps
ps

Do radnych jak najszybciej wypowiedzieć umowe dzierżawy cwaniakom z zachodnipomorskiego bez względu na koszty podobno około 600 tyś. Czy nie widzicie że jest to działanie aby naszych zastąpic swoimi. Niedługo za jakis czas dowiemy się że udziały w tych spółkach czy „konsultantami” będą osoby powiązane rodzinnie z Konarskim Gądkową Ściążką Kwaśniewskim i innymi cwaniakami którzy prywatyzowali szpital. A właściwie to juz sie to dzieje.

kopernik
kopernik

[i]Komentarz usunięty ze względu na wulgarną treść.[/i]

Olk1
Olk1

Pierwsza Jadwiga Pięta spowinowacona z Gądkową. Lgota Wolbromska i okolice. Szkoda że o działalności Gądkowej nikt nie powiedział Gowinowi na spotkaniu.

?????
?????

przyglądam się ostatnim całej tej walce politycznej tak w starostwie jak i w GSN,odnoszę wrażenie panie starosto że,GSN strzeliło panu w kolano!!!Nie odnosi pan wrażenia że GSN (gdyby było lojalne w stosunku do pana to powinno poczekać do momentu wyjaśnienia całej pańskiej sytuacji z odwołaniem ?) za tyle trudu!!!pracy jaką pan włożył w wpuszczenie ich na olkuski rynek.Potraktowali pana jak szczeniaka który zrobił swoje i może zmykać?Nie odnosi pan wrażenia że przegrał,kariera polityczna dobiegła końca,może IMPEL panu i żonie zaproponuje pracę za tak wygórowaną stawkę jak panu przedstawiono

E.B.
E.B.

Trzeżwiejemy! Byle do wyborów „.Bądż jak kamień,stój,wytrzymaj,
kiedyś te kamienie drgną.I polecą jak lawina,przez noc ,przez noc,przez noc.”…/Ernest Bryll/

OLKUSKI OBSERWATOR
OLKUSKI OBSERWATOR

Kwaśniewski powinien być ostatnią osobą którą EKG powinna pytać o zdanie na ten temat. Człowiek ten nigdy nie pochylił głowy nad krzywdą jakiegokolwiek pracownika pokrzywdzonego tak szpitala , czy starostwa. Nieprawdą również jest , iż jest to likwidacja miejsc pracy , skoro te same stanowiska ma zabezpieczyć firma z zewnątrz. Jest to próba wmówienia likwidacji stanowisk, by starosta powtarzał to w kółko , jak powtarza to , iż powodem prywatyzacji szpitala było to, że jeden z ginekologów odmówił wykonania jakiegoś badania jego znajomej. Argumenty o dużych zyskach SP ZOZ w roku 2008 – 4.650.000zł. i 2009 – 3.500.000 zł. do… Czytaj więcej »

ferdek
ferdek

„Pomimo wielu prób, nie udało nam się dowiedzieć konkretów na temat zwolnień od samej dyrekcji.”

to takie panie dyrektorki odważne a gazety sie boja? Oj oj oj a moze myslaly ze sprawa przemknie niezauwazona i nikt sie nie dowie, ze 75 kobiet na bruk zostanie wyrzuconych, bo zlikwiduja im stanowiska, zeby nowa spolka mogla te robote wykonac.

G....t
G....t

W artykule ” Naprawiają błędy wytknięte przez NIK ” opozycyjny radny powiatowy domaga się od spółki ns zwiększenia zysku o kilka milionów. I jest tego efekt panie Pawle Piasny. Lepiej by było żeby się pan ugryzł w język. Kto komu teraz gra na nosie i czyim kosztem ? pan jest oczywiście ” odpowiedzialnym człowiekiem”, zatem prosze pokryć koszty tej operacji a nie spychać nikczemnych występków pana działalności na pracowników szpitala. Prawda że łatwo prowadzić politykę cudzym kosztem ? Pytanie czy nie dołożyli jeszcze do pieca związkowcy. Nie jest to wina Kwaśniewskiego czy Konarskiego tylko osób wykorzystujących sytuację pracowników i pacjętów… Czytaj więcej »

znieczulony
znieczulony

Kolejne rozdanie. Do gry wkracza znana już na tym terenie spółka która , która ” wyręczy” tych pracowników szpitala z dotychczasowych obowiązków. Oczywiście może ich zatrudnić na „nowych niezwykle korzystnych warunkach”, które w ogólnie pojętym interesie zatrudnionych, w niedługim czasie zmieni na „jeszcze bardziej korzystne”. Takie OFNE bis w pigułce. Świadczenie usług przez ta spółkę, jest tylko skutkiem, a nie przyczyną wcześniejszych karygodnych decyzji, naszych rodzimych pseudo polityków i pseudo gospodarzy, którzy między innymi w taki sposób również wprowadzają w życie program przeciwdziałania bezrobociu. Na te kadrowe na terenie szpitala wpływu dziś nie mają. O to by takich nie mieć… Czytaj więcej »

Zgredek
Zgredek

Ciekawe ,ze nie pamięta sie nazwisk faktycznych prywatyzatorów, Bień , Kieca członek komisji , Wójcik ,Słomski Żońca , Gajowa o Kwaśniewskim nie wsponę , a piasny to wtyka Konarskiego, no i oczywiście Solecki ,Stencel( prz4ecioeż nadal są i rządzą) itd , a Orkisz teraz łapka w łapkę z nimi rozwala szpital tak jak zagrają szczecińskie trąbki. To się nazywa NIEUDOLNOSĆ !

uczestnik sesji
uczestnik sesji

Wyniki głosowania na sesji Rady Powiatu w Olkuszu w dniu 9 września 2009 r. podczas głosowania nad uchwałą w sprawie przekształcenia ZOZ w Olkuszu. „Za” głosowali”: Norbert Bień, Andrzej Fabjański, Andrzej Feliksik, Lidia Gądek, Henryk Kieca, Leszek Konarski, Jerzy Kwaśniewski, Barbara Rzońca, Zygmunt Solecki,
Zdzisław Słomski, Józef Stach, Leszek Stencel, Kazimierz Ściążko.
„Przeciw” byli: Marek Dąbek, Grażyna Gaj, Robert Herzyk, Elżbieta Kuś, Jan Orkisz.
Wstrzymali się od głosu: Małgorzata Kozieł, Edmund Pęgiel, Andrzej Wójcik.

G....t
G....t

I co z tego wynika ?Jedni byli za przekształceniem, dla innych było wszystko jedno a dla tych przeciwko był to zamach na ich sposób bycia oraz strach przed opinią publiczną. Jakie wnioski można z tego wyciągnąć ?Obserwatorze lub uczestniku może pokusiłbyś się o wizję jak wyglądał by szpital przy zaniechaniu przekształcenia.Jak wielki byłby jego dług i niska jakość usług, nie wspomnę o zatrudnieniu. Czy masz wiedzę i świadomość jak przędą dzisiaj powiatowe szpitale w małopolsce lub na śląsku, ile kosztuje ich dotowanie i kto w ostatecznym rozrachunku pokrywa kaprysy dyrekcji powiatowych szpitali ?Czy masz świadomość jaką cenę płacili by dzisiaj… Czytaj więcej »

pacjent
pacjent

Szpital to nie Kasyno, nie musi być dochodowy,
Szpital ma leczyć taka jego rola.

G....t
G....t

Brawo pacjencie, tym sposobem doprowadzisz do tego że szpital będzie leczył ale pacjent będzie płacił. To jest cena za brak rozsądku i pychę.

wisdom_tooth
wisdom_tooth

[quote name=”G….t”]Brawo pacjencie, tym sposobem doprowadzisz do tego że szpital będzie leczył ale pacjent będzie płacił. To jest cena za brak rozsądku i pychę.[/quote] G…t, to co mówisz jest irracjonalne i pozbawione elementarnej wiedzy o ościennych choćby szpitalach. Zupełnym brakiem logiki jest twierdzenie, że choćby dyrektor z konkursu, nie ten, który został namaszczony przez Konarskiego, ani jego poprzednik, nie mogliby dokonać podobnych przekształceń jak spółka ze Szczecina. Proszę popatrzeć w stronę choćby Chrzanowa, gdzie dyrektorka będąca nawiasem mówiąc szefową szpitala od lat kilkunastu potrafiła zarządzać ni tak, żeby nie tylko był najlepszym w rejonie, a poza tym, żeby nie miał… Czytaj więcej »

Olk1
Olk1

IMPEL bedzie dostawał np. 50 PLN za godzinę sprzatania na jedna osobę a ta osoba dostanie 5 PLN na godzinę. tak mniej wiecej bedzie sie wyprowadzać kolejne pieniądze.
G…t ty naprawdę wierzysz w to co piszesz

G....t
G....t

[quote name=”wisdom_tooth”] …Proszę popatrzeć w stronę choćby Chrzanowa, gdzie dyrektorka będąca nawiasem mówiąc szefową szpitala od lat kilkunastu potrafiła zarządzać ni tak, żeby nie tylko był najlepszym w rejonie, a poza tym, żeby nie miał długów. ..
[/quote]
Rozczarowałeś mnie wisdom_tooth.
Twój szpital w Chrzanowie miałby długi gdyby nie fakt,że wspomniana przez ciebie dyrektor to szanowna pani matka swojego synusia który leje ile wlezie z społecznej kieszeni powiatu do kieszeni mamuśki. To nie wzór zaradności tylko kryminogenny przypadek. dziękuję za taką drogę, ale jak rozumiem dla ciebie jest korzystna albo mogła by być .

Romulus
Romulus

Chcieliście kościoła, swobód, solidarności (moderacja) i bądźcie zadowoleni, że coś od czasu do czasu spadnie wam z pańskiego stołu, dobrze wam tak. Teraz sobie może pokrzyczycie Solidarność, Solidarność, Lechu, Lechu a po drodze biegiem do kościółka zaśpiewać „Boże wolną Polskę racz nam dać Panie”. Wysłuchacie bzdur katabasa z ambony i pokrzepieni wafelkiem na języczku z nową siłą spróbujcie postrajkować. Taki los zgotowaliście sobie sami swoim dzieciom, swoim wnukom. Dobrze wam tak, teraz zażalenia napiszcie do Pana Bozi, zobaczymy czy was wysłucha.

jusów
jusów

Sytuacja zdąża do strajku , lekarze ( a raczej resztka która ich została) już w kwietniu rozwiążą problem GNS

wisdom_tooth
wisdom_tooth

G….t napisał:Rozczarowałeś mnie wisdom_tooth.Twój szpital w Chrzanowie miałby długi gdyby nie fakt,że wspomniana przez ciebie dyrektor to szanowna pani matka swojego synusia który leje ile wlezie z społecznej kieszeni powiatu do kieszeni mamuśki. To nie wzór zaradności tylko kryminogenny przypadek. dziękuję za taką drogę, ale jak rozumiem dla ciebie jest korzystna albo mogła by być .[/quote]I dobrze, że Cię rozczarowałem. Zadałem sobie trud sprawdzenia tego co piszesz i rozumiem, ze możesz zazdrościć powiatowi chrzanowskiemu jego radnych, potrafiących sobie radzić z pozyskiwaniem funduszy unijnych.Nie rozumiem również tego, że może Cię razić to, że władze powiatu dbają o swoją własność służącą jego… Czytaj więcej »

mniejszybrat
mniejszybrat

do Pani EKG ! Jak juz ktos wczesniej pisal , nie w tym watku, to talenty Pani ma . Uwazam ze Pani talenty sa marnowane , przeciez Pani sie tam gniecie w tym PO , czy nie ma _z Pani talentami_ innych mediow na miare Pani mozliwosci ? Niech to podworko zostawi Pani , Pani Violi .

bratwiekszy
bratwiekszy

Talenty jakie posiada pani redaktor to jej wylaczna sprawa , moze to i prawda ze nie wszystkie talenty wykorzystujemy w zyciu tak jak tego chcemy , Pani Emi zapewne ma talenty do tego do czego ma i niech tak pozostanie , pisze ładnie , błędów nie robi , no to czego ty mniejszy bracie od niej jeszcze oczekujesz ?

G....t
G....t

[quote name=”wisdom_tooth”]….. i rozumiem, ze możesz zazdrościć powiatowi chrzanowskiemu jego radnych, potrafiących sobie radzić z pozyskiwaniem funduszy unijnych.Nie rozumiem również tego, że może Cię razić to, że władze powiatu dbają o swoją własność służącą jego mieszkańcom…..[/quote]Z całym szacunkiem ale chyba jesteś oderwany od rzeczywistości, mam zazdrościć że starosta chrzanowski marnotrawi środki publiczne opłacając chojnie swoją matkę i całą wybujaną administarcje ? bo przecież nie opłaca mieszkańców. Jeżeli ci się nie podoba w Olkuszu bo starosta jerzyk nie chce płacić za twoje widzimisię i dobra luksusowe to idź do chrzanowa i zabierz awoje koszty. Będzie tutaj lżej. Nie podoba mi się… Czytaj więcej »

G....t
G....t

Teraz zaczynam rozumieć postulaty osób zainteresownych powrotem do starego.
Wstyd, dzisiaj już nawet nie próbujecie kłamać że tak naparwdę nie chodzi o dobro powiatu ( mieszkańców ) tylko o to by kosztem opinii publicznej i pacjętów nagrabić dla siebie.
Nie dziwi mnie fakt cytujac za Janem Orkiszem, ze ludzie opuszają Olkusz i nie chcą tu mieszkać. Bo to jest paranoja co wyczyniają obłudni naganiacze i radni nie potrafiący nic robić poza siedzeniem na stołeczkach i liczeniem publicznych bo niczyich pieniedzy.
wisdom_tooth czym szybciej wyjedziesz do chrzanowa tym lepiej. Tam powinieneś propagować korupcję, niegospodarność i przekonywać że to nie złodziejstwo.

kaśka
kaśka

A Pani ” dyrektor” szpitala w marcu bądz w kwietniu dostanie odprawę pieniężną za zrealizowanie działań polegających na zwolnienia tylu osób i odejdzie ze szpitala i znowu będziemy mieli „kolejnego „dyrektora do korytka

wisdom_tooth
wisdom_tooth

[quote name=”G….t”]T
wisdom_tooth czym szybciej wyjedziesz do chrzanowa tym lepiej. Tam powinieneś propagować korupcję, niegospodarność i przekonywać że to nie złodziejstwo.[/quote]

Na złość Tobie i innym tępakom i przyjaciołom tego i obecnego starosty nie wyjadę. Jesteś zwykłym szkodnikiem nie znającym do tego zasad polskiej ortografii. Dalsza dyskusja z tobą sensu nie ma.
Co do korupcji i niegospodarności- część można już sobie dopowiedzieć po kontroli NIK, a resztę będziemy wiedzieć po zakończeniu śledztwa w Prokuraturze Krakowskiej.

wisdom_tooth
wisdom_tooth

[quote name=”G….t”]Teraz zaczynam rozumieć postulaty osób zainteresownych powrotem do starego.
[/quote]
Obawiam się, że niczego nie rozumiesz. Ale to akurat już rozumiem.

G....t
G....t

[quote name=”wisdom_tooth”]
Obawiam się, że niczego nie rozumiesz. Ale to akurat już rozumiem.[/quote]
Ja natomiast uważam, że masz sporo szczęścia w tym że prowadzisz dyskusję na forum a nie na wiecu – tam zostałbyś zlinczowany za szkody które z kolegami wyrządzasz ludziom pracy którym obiecywałeś pomoc. Ale choć byś nie wiem co wypisywał i tak kiedyś ktoś wystawi ci rachunek.

pracownik DHS
pracownik DHS

Myślę , że kaśka nie bardzo jest zorientowana lub nigdy nie była w sytuacji gzie potrzebowała wsparcia związków zawodowych.Międzyzakładowy związek zawodowy pracowników ochrony zdrowia to właśnie jest pani Ewa Górnicka i pani Tomsia ja dzięki nim mam do dzisiejszego dnia pracę bo już byłam do zwolnienia i to właśnie one rozmawiały z dyrekcją osobiście w mojej sprawie i załatwiły pozytywnie. Wiem o rozmów z innymi , że mój przypadek nie jest jedyny , dlatego właśnie do tych osób zwróciłam się o pomoc. Z drugiej strony związek zawodowy to jeszcze inne osoby które nie koniecznie interesują się właśnie innymi grupami zawodowymi… Czytaj więcej »

pracownik DHS
pracownik DHS

Chcę dodać ,że te dwie osoby pomogą nawet tym osobom które nie są w ich związku zawodowym , jeżeli zwróci się do pani Ewy Górnickiej i pani Tomsi nie odmówią , a pan Orkisz sugeruje żeby zapisać się do związku to zobaczymy.

ccc
ccc

Kaśka chyba nie jest pracownikiem lub członkiem związku zawodowego. Można się uśmiać od kiedy to ksiądz kapelan wybiera przewodniczącego związku?Człowieku ty chyba jesteś w kosmosie nie na ziemi. Mieszać księdza kapelana to takich spraw to jest po prostu żenujące. Feee!!!!!!!!

mafia
mafia

ludzie czy wy nie widzicie , że Jan Orkisz was nakręca bo robi sobie już kampanię wyborczą . Jeszcze się przekonacie na własnej skórze . Gdzie jest kolega związkowy jak szkalują jego koleżanki ze związku.Daję głowę , że czytał te wpisy bo on przecież w necie siedzi 24 na dobę .

kaka
kaka

Pani Kasia nie jest pracownikiem i nie zna sytuacji jaka jest w szpitalu coś usłyszała ale nie wie co i bzdury wypisuje

Jan Orkisz wiceprzew
Jan Orkisz wiceprzew

W zawiązku z wpisem #30 kaska szkalującym naszą Przewodniczącą Zarząd Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Ochrony Zdrowia w NZOZ Nowy Szpital w Olkuszu skieruje doniesienie na Policję celem ustalenia , kto jest autorem tego wpisu, z żądaniem przeproszenia pomówionej, ukarania winnego i wpłaty 10.000 zł na wskazaną organizację pożytku publicznego oraz podania jego danych osobowych do publicznej wiadomości

wisdom_tooth
wisdom_tooth

[quote name=”Jan Orkisz wiceprzew”]W zawiązku z wpisem #30 kaska szkalującym naszą Przewodniczącą Zarząd Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Ochrony Zdrowia w NZOZ Nowy Szpital w Olkuszu skieruje doniesienie na Policję celem ustalenia , kto jest autorem tego wpisu, z żądaniem przeproszenia pomówionej, ukarania winnego i wpłaty 10.000 zł na wskazaną organizację pożytku publicznego oraz podania jego danych osobowych do publicznej wiadomości[/quote]

I bardzo dobrze Panie Janie, nie darować, dość hucpy trolli i zwolenników poprzedniego starosty.

Jan Orkisz radny
Jan Orkisz radny
adwokat
adwokat

do Jan Orkisz wiceprzew
Panie Orkisz jak się nie wstydzisz podawać kogos do sadu. Szczególnie pan jako aparatczyk PZPR, która to organizacja gnebłła, szykanowała i mordowała Polakow. Pan tego nie robiłeś własnorecznie ale jako czynny sekretarz komitetu PZPR w Olkuszu popierałeś i świadomie aprobowałeś. dzialania SB, ORMO, ZOMO, itd. To, że Polacy dali szanse takim jak ty i zrobili grubą kreske, wcale nie likwiduje winy aparatczyków PZPR, tylko odstepuje od karania. Przemyśl to sobie dogłebnię i jeżeli masz trochę sumienia to zamilknij i nie odwracaj kota ogonem. Nie rób z siebie jako kata – ofiary, bo to nie przystoi.

Jan Orkisz radny
Jan Orkisz radny

W 2009 r w liście do Mieszkańców Powiatu Olkuskiego pisałem miedzy innymi : Szanowni Państwo !Czy moralnym jest zaproponowanie przez Zarząd Powiatu w Olkuszu i przyjęcie przez radnych uchwały umożliwiającej zarabianie przez obcą spółkę na ochronie zdrowia, kosztem pacjentów i pracowników, czyli kosztem mieszkańców powiatu, którzy wybrali tych radnych?Uważam, że prawicowi radni, rządzący obecnie (2009r) w naszym powiecie, w większości wywodzący się z ruchu solidarnościowego, nawet nie powinni pomyśleć o takiej możliwości, a nie dopiero proponować i realizować takie rozwiązanie mimo sprzeciwu radnych lewicy, protestu prawie dwóch tysięcy Mieszkańców Powiatu Olkuskiego i sprzeciwu prawie wszystkich pracowników szpitala, wyrażonego w referendum.Każdy… Czytaj więcej »

olkuszaninka
olkuszaninka

do adwokat
kogo? Konarskiego, Kwaśniewskiego, Feliksika, Klichowej …. możesz im się przydać

wisdom_tooth
wisdom_tooth

[quote name=”adwokat”]Nie znam sie na polityce szpitala, [/quote]
I tego się trzymajmy. Wystarczy, że się dobrze znasz na historii.

kaśka
kaśka

PRZEPRASZAM WSZYSTKICH ZA MOJE WYPOWIEDZI KTÓRE SŁYSZAŁAM Z WYPOWIEDZI INNYCH OSÓB

STEN
STEN

Pan Kwaśniewski nic nie zrobi w sprawie zwalnianych pracowników, ponieważ nie czuje tematu. Trzeba mieć plan działania będąc STAROSTĄ a tu sie pilnuje stołka, żeby go ktoś nie gwizdnął. Na tym POlu powinna zadziałać Pani poseł Lidia Gądek, ponieważ wypowiada sie , że jej bardzo zależy na dobru SŁUŻBY ZDROWIA, no to czekamy na efekty jej interwencji. Po owocach ją POznamy. Przypominam ok 75 stanowisk pracy na umowie o pracę. Później mogą być ŚMIECIÓWKI.

wisdom_tooth
wisdom_tooth

[quote name=”STEN”]Pan Kwaśniewski nic nie zrobi w sprawie zwalnianych pracowników, ponieważ nie czuje tematu. [/quote]

I dlatego czujniejsza i pewnie bardziej współczująca część Rady postanowiła, że może lepiej go zwolnić z tej zbyt trudnej funkcji. Część radnych też by wartało…

G....t
G....t

Dla mnie poprzedni i obecny starosta oraz zarząd zrobił wystarczająco dużo dla takich jak ty, żerujących na służbie zdrowia i w innych dziedzinach : pokazał środkowy palec.
Nie poprawi się dola pracowników do czasu aż nie wyczyszczą struktur związkowych z społecznych oszustów i naciągaczy ludzi pracy.

G....t
G....t

do wisdom_tooth:
Czujniejsza i inteligentniejsza część związkowców jest przekonana że nie kto inny jak ty i tobie podobni jesteście 5 kolumną organizacji związkowych. Zatem może by tak odwołać i ciebie ? Ktoś powiedział że nie zbuduje się zdrowego domu na złym fundamencie. Być może to ostatni moment abyś wziął się do uczciwej pracy.