5 lutego 2013 r. odbył się trzeci, ostatni etap Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego „The Best”, organizowanego w Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi Nr 1 w Olkuszu. 10. uczniów-finalistów interpretowało wiersz Williama Blake’a  „The Lamb”. Komisja oceniała poprawność językową i interpretację. Należy zwrócić uwagę na trudności z jakimi młodzi lingwiści zetknęli się po raz pierwszy: archaizmy w języku angielskim oraz interpretacja tekstu obcojęzycznego. Wcześniej, w drugim etapie, uczestnicy mierzyli się z angielską literaturą. Lekturą w drugim etapie były opowieści o królu Arturze i rycerzach Okrągłego Stołu.

Komisja konkursowa wyłoniła 3 laureatów:
I miejsce zajął Filip Płonka, uczeń Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Bolesławiu pod opieką pana Mateusza Wiśniewskiego
II miejsce zajęła Kinga Skomro, uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Wolbromiu pod opieką pani Pauliny Koniecznej
III miejsce zajęła Julia Góralczyk, uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Olkuszu pod opieką pani Anny Witeckiej

 

Ponadto przyznano nagrodę specjalną, wyróżnienie za najlepszą interpretację wiersza. Otrzymała ją Kinga Skomro, uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Wolbromiu.
 
Siedmioro uczniów otrzymało tytuł Finalisty konkursu. (lista na stronie internetowej Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Olkuszu).
Jedyne, co wciąż pozostaje tajemnicą dla laureatów i finalistów konkursu to nagrody, których uroczyste rozdanie nastąpi w dniu 6 marca 2013 r. w czasie dnia otwartego szkoły.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze