sms

16 stycznia Gazeta Krakowska ogłosiła konkurs „Ludzie Roku 2014” rejonu małopolski. Naszym reprezentantem jest Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Chorób Płuc i Rehabilitacji w Jaroszowcu Krzysztof Grzesik. Od kiedy objął placówkę w roku 2008 nastąpił jej dynamiczny rozwój. Widzieliśmy rekordowo szybką budowę pawilonu zakaźnego, sprawne wyremontowanie „perełki architektonicznej” Powiatu, stałe podnoszenie kontraktowania z NFZ- w tym zwiększenie kontraktu na szpitalnictwo, Oddział Rehabilitacji Pulmonologicznej (jako jeden z dwóch kontraktowanych w Małopolsce -drugi taki jest tylko w Zakopanem), Rehabilitacji Ogólnoustrojowej, których dobra jakość powoduje, że do Szpitala przyjeżdżają pacjenci z całej Polski. Niedawno otwarty Oddział Rehabilitacji Dziennej stał się już podmiotem ogromnego zainteresowania pacjentów. W tym czasie Szpital nie tylko rozrósł się finansowo (wzrost kontraktu o 80% w latach 2008-2015), ale również został wyposażony w szereg urządzeń i aparatury tak do rehabilitacji, jak i najnowocześniejszego sprzętu do zabezpieczeń przeciwzakażeniowych. Zostało to wyrażone w postaci uzyskania od niepamiętnych czasów oceny „4” ze strony Sanepidu w Olkuszu.

Oprócz tego WSCHPi R w Jaroszowcu od roku 2010 uzyskał certyfikat ISO, a w roku 2014 tytuł najlepszego szpitala realizującego system brentszmarkingu w województwie małopolskim wyprzedzając szereg ogromnych, znacznie bardziej dofinansowanych jednostek wojewódzkich.. Pan Krzysztof Grzesik jest jednocześnie Prezesem Stowarzyszenia na Rzecz Walki z Gruźlicą Mykobakteriozą i Chorobami Płuc „NIKIFOR” angażując się w działalność społeczną. Aktywnie uczestniczy we wszelkich społecznie potrzebnych działaniach, uczestniczy w opracowywaniu i realizacji wszelkich projektów o czym przekonało się wiele Kół Gospodyń Wiejskich. Szczególnie ważne dla niego jest utrzymanie miejsc pracy (Szpital zwiększył ilość osób pracujących z 104 w 2008 do 125 obecnie). Jest współautorem programu profilaktyki przeciwgruźliczej „Świadomość istnienia gruźlicy barierą jej rozprzestrzeniania się”, który obecnie jest procedowany celem pozyskania pozytywnej opinii Agencji Oceny Technologii Medycznych w Warszawie. Również aktywnie uczestniczy w we wszelkich działaniach zmierzających do rozwoju obszarów wiejskich, a szczególnie zahamowania ubytku miejsc pracy na obszarach wiejskich i małomiasteczkowych. Jednym z takich przykładów jest obietnica jaką na ręce Dyrektora złożył Komisarz ds. Rolnictwa i Rozwoju Wsi Unii Europejskiej p. Czesław Siekierski, że w niedługim czasie odwiedzi Szpital celem przedyskutowania możliwości wsparcia UE dla mieszkańców wsi nie będących rolnikami. Współpracując z p. Poseł Lidią Gądek przyczynił się do debaty Sejmowej Komisji Zdrowia na temat konieczności realizacji programów przeciwgruźliczych.

Aby oddać głos na naszego kandydata należy wysłać sms (koszt 2.46 zł z VAT) o treści LUDZIE.17 na numer 72355, lub zbierać kupony z Gazety Krakowskiej wpisać imię i nazwisko i przed 5 lutego wysłać na adres: Gazeta Krakowska, al. Pokoju 3, 31-548 Kraków. Zachęcamy do oddania głosu na p. Krzysztofa Grzesika, którego postawa promuje pozytywne wartości powiatu olkuskiego ale również powiatu proszowickiego, z którego pochodzi.

Wojewódzki Szpital Chorób Płuc i Rehabilitacji w Jaroszowcu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Jolka
Jolka
9 lat temu

Korzystam z zabiegów rehabilitacyjnych i moje odczucia są absolutnie inne. Jak na razie nie zauważyłam żeby mnie źle traktowano, żeby personel był niwykwalifikowany itp. Wręcz przeciwnie personel jest miły i kompetentny. Nie tracę czasu w kolejkach, wizyty w gabinecie lekarza były konkretne z nastawieniem na pacjenta, otrzymuję informacje i wyjaśnienia. Być może korzystamy z różnych placówek rehabilitacyjnych? Poza tym ja pamiętam jak ta placówka wyglądała kiedyś!

pacjent
pacjent
9 lat temu

😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 Koń by się uśmiał. Szpital kompletnie nie przygotowany do rehabilitacji. Brak odpowiedniej sali gimnastycznej, słabe wyposażenie i źle wykwalifikowany a zwłaszcza nadmiernie wykorzystywany personel, źle zorganizowana praca rehabilitantów, brak zainteresowania lekarzy postępami rehabilitacji. To tylko niektóre bolączki tej placówki. To, że chętnych nie brakuje nie dziwi, ponieważ tak już jest, że oczekiwanie na leczenie rehabilitacyjne w placówkach wyspecjalizowanych, mających doświadczenie i odpowiedni personel jest znacznie dłuższy, więc również w tym szpitalu chętnych na rehabilitację ogólnoustrojową nie zabraknie, Jednak czy pacjenci cokolwiek uzyskają to już sprawa dyskusyjna. Pacjent w tym szpitalu traktowany jest przedmiotowo i nie liczy się, czy poprawi się jego stan zdrowia, tylko liczy się to ile za niego zapłaci NFZ.