ogolnopolski turniej

Dnia 24 stycznia 2015r. odbył się Ogólnopolski Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego. Zawody te rozegrano na dystansie 7 rund z tempem gry 15 minut na partię dla zawodnika. Barwy Olkusza reprezentował młody, a zarazem doświadczony już wychowanek „Czarnego Konia” Olkusz, Dominik Kurek. Turniej ten od lat cieszy się sporym zainteresowaniem, o czym świadczy liczba zgłoszeń w trzech kategoriach wiekowych: seniorzy, młodzież oraz dzieci. Łączna liczba osób przekroczyła 80 zawodników.

Jak tradycją się stało, ścisła czołówka nie mogła obejść się bez adepta „Czarnego Konia” Olkusz Dominika Kurka, który w klasyfikacji do lat 12 zajął II miejsce na podium, natomiast w klasyfikacji ogólnej do lat 16, Dominik uplasował się na III pozycji. Zmagania przebiegały w atmosferze wzajemnej rywalizacji i skupienia, choć momentami emocji nie brakowało. Ogólnopolski Turniej Szachowy potwierdził wysoki poziom przygotowania uczestników. Po wielu godzinach intelektualnych potyczek Dominik mógł odetchnąć z ulgą i dumnie stanąć na podium.

Jego sukces to w dużej mierze intensywna praca trenerów Pawła i Doroty Czarnotów i co za tym idzie zintensyfikowane wielogodzinne treningi przygotowujące zawodników do zbliżających się Mistrzostw Polski.

UKS „Czarny Koń” Olkusz

„Czarny Koń” Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze