medal_ufg

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny otrzymał złoty medal Akademii Polskiego Sukcesu. Nagroda została przyznana za opracowanie i wdrożenie systemu informatycznego służącego do obsługi zapytań o historię szkód i przebieg ubezpieczenia w polisach komunikacyjnych OC i AC.

– Cieszymy się, że docenione zostało nasze rozwiązanie, które stanowi przełom w ubezpieczeniach komunikacyjnych w Polsce – mówi  Elżbieta Wanat-Połeć, prezes Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. – Dzięki niemu zakłady ubezpieczeń mogą w bardzo prosty, szybki i bezpieczny sposób zweryfikować w UFG prawdziwość oświadczenia klienta o dotychczasowych polisach i szkodach. Z kolei kierowcy, którzy jeżdżą bezwypadkowo przestają płacić za tych, którzy powodują więcej kolizji – dodaje.

Medal wręczany jest przez Polski Klub Biznesu od 1990 roku. Uhonorowane zostają nim osoby i firmy, które z powodzeniem prowadzą działalność gospodarczą w Polsce lub odnoszą sukcesy w innych dziedzinach aktywności zawodowej i społecznej. Uniwersalnym i jedynym kryterium uzyskania medalu Akademii są konkretne osiągnięcia. Tegorocznymi laureatami zostali również m.in.: BRE Ubezpieczenia, Coca-Cola HBC Polska oraz prezes InterRisk Jan Bogutyn i wiceprezes PKOL Irena Szewińska.

W marcu tego roku UFG oddał w ręce ubezpieczycieli narzędzie do weryfikacji szkód z polis OC i AC. Firmy ubezpieczeniowe mogą teraz sprawdzać całe grupy klientów, odpytując bazę danych Ośrodka Informacji UFG (Ośrodek Informacji UFG (OI UFG) gromadzi dane o ubezpieczeniach OC i AC oraz o odszkodowaniach wypłaconych z tych polis. Fundusz jest administratorem tej bazy danych, przekazywanych do OI przez ubezpieczycieli. Pełny katalog gromadzonych informacji określony jest w art. 102 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK.): w ilu wypadkach uczestniczyło dane auto. W ten sposób następuje weryfikacja zniżki lub zwyżki przysługującej właścicielowi pojazdu za bezwypadkową jazdę. W ciągu kilkudziesięciu sekund towarzystwa otrzymują informacje o historii szkód nawet do dziesięciu tysięcy pojazdów. Podanie przez klienta zaniżonej liczby wypadków może być podstawą do wystąpienia przez towarzystwa o dopłatę składki.

Nowe narzędzie pozwala ubezpieczycielom zaoszczędzić miliony złotych. Z programu pilotażowego przygotowującego jego wdrożenie wynika, że nawet 10 procent kierowców mija się z prawdą przy podawaniu wysokości zniżek za bezwypadkową jazdę.
 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze