baner dni olkusza2016

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Dni Olkusza 2016 odbędą się w pierwszy weekend czerwca. Gwiazdy obu wieczorów – Happysad i Bajm poznaliśmy już wcześniej, teraz mamy szczegółowy harmonogram sobotnio-niedzielnej zabawy pod gołym niebem.

Wzorem ubiegłych lat głównym punktem obchodów dwudniowego święta miasta będzie rynek. To tam powstanie scena i to na płycie starówki zlokalizowane zostaną wesołe miasteczko i inne atrakcje. Właśnie pod magistratem zakończy się przemarsz barwnego korowodu, który wyruszy w sobotę po godz. 12 spod budynku Miejskiego Ośrodka Kultury. Po przybyciu na rynek nastąpi oficjalne otwarcie Dni Olkusza oraz przekazanie kluczy mieszkańcom do miasta przez burmistrza Romana Piaśnika. Następnymi punktami sobotniej imprezy będą występy artystyczne. Rozpocznie je Olkuska Reprezentacyjna Orkiestra Dęta, a później na scenie pojawią się przedstawiciele Stowarzyszenia „Wszyscy dla Wszystkich”, Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Olkuskiej, Klubu Sportowego „Flika” i Ogniska Muzycznego „Żaczek”. Na scenie pojawią się też młodzi artyści z olkuskich podstawówek i gimnazjów. Wczesnym wieczorem zagra zespół Wotum, a tuż przed gwiazdą wieczoru, czyli formacją Happysad wystąpi dobrze znany publiczności zespół Party Hard.

Niedzielne świętowanie rozpoczną prezentacje artystyczne kolejnych szkół podstawowych, nie zabraknie też piosenkarzy z sekcji wokalnej MOK. Od 14.30 dwa wejścia będzie miała Szkoła Tańca „Wena”, a dla publiczności zagrają i zaśpiewają uczniowie Gimnazjum nr 3, I i IV LO. Na 17.00 zaplanowano natomiast początek występu sekcji instrumentalnej MOK oraz młodych skrzypków ze Szkoły „Suzuki”, a także reprezentantów Ogniska Muzycznego „DodiArt”. Zaprezentuje się też zespół The Slow.

Od 18.30 scena należeć będzie do Kuby Molędy. Olkuszanin pamiętany głównie z formacji LO 27, obecnie koncertuje w pojedynkę. Twórcy takich przebojów jak „Myśli i słowa” czy „Modlitwa o złoty deszcz”, a więc Beata Kozidrak z zespołem Bajm pojawią się na olkuskiej scenie ok. godz. 20.30. Zwieńczeniem wieczoru i całych Dni Olkusza 2016 będzie pokaz sztucznych ogni.

Dodatkowo podczas święta miasta przewidziano inne atrakcje. W sobotę w godz. 9 -16 we wszystkich olkuskich muzeach prowadzona będzie akcja „Muzeum za złotówkę”. Otwarte zostaną drzwi Galerii BWA i dostępna tam wystawa „Artyści Olkuscy 2016”. Zarówno w sobotę jak i w niedzielę, chętni zwiedzą podziemia olkuskiego ratusza. Przygotowany zostanie też „Kącik z Miśkolandem” z mini animacjami dla dzieci oraz mobilny punkt informacji turystycznej.

Nie można zapomnieć również o sobotnich wydarzeniach z Czarnej Góry. Na stadionie przy ul. 29-listopada swoje 95-lecie istnienia obchodzić będzie KS Olkusz. Impreza jubileuszowa została połączona z Młodzieżowym Dniem Dziecka organizowanym przez Młodzieżową Radę Miasta. W planach są zawody i turnieje sportowe, jak również licytacje charytatywne. Całodzienny festyn sportowy zamknie mecz ligowy pomiędzy KS-em i Przemszą Klucze.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
olkuszak
olkuszak
7 lat temu

Przypominam o haśle które każdy Olkuszanin powinien znać i w chwili otwarcia wygłosić słowami „Ubierz łańcuch”

leo
leo
7 lat temu

Jeżeli radny Ryza nie zdąży z łańcuchem dla burmistrza , to ja służę pomocą . Mogę pożyczyć łańcuch na którym wiązane były kozy. Łańcuchów wystarczy również dla młodych radnych z PiS którzy najpierw podnieśli rękę nad uchwaleniem statutu gdzie był zatwierdzony łańcuch , a potem zaprotestowali pod publikę przeciwko. Jak Wałesa – byli za a właściwie przeciw.

lolo
lolo
7 lat temu

Chcemy 50 Centa.
Czekamy na raperów, dużo raperów.

Tłum na rynku będzie skandował do nich „załóż łańcuch”. Wszyscy będą się cieszyć będzie cudownie.

Rynkowy
Rynkowy
7 lat temu

Ja zamawiam na Dni Olkusza MSZE ŚWIĘTĄ U JEDNEGO LUB NAWET DWÓCH BIEDAKÓW PROBOSZCZY Z DEKANATU JAROSZOWCA NA RYNKU W OLKUSZU o godz 8.00 i 12.00.