Powiat

W poniedziałek, 10 października b.r., policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu  w godzinach od 6 do 9 prowadzili działania prewencyjno-kontrolne „Alkohol i narkotyki”. Głównym celem tych przedsięwzięć jest eliminowanie z ruchu drogowego tych nieodpowiedzialnych kierujących, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego.

Akcja odbywała się na drogach powiatu olkuskiego. Mundurowi sprawdzali stan trzeźwości 300 kierujących, z czego 3 kierujących znajdowało się w stanie nietrzeźwości. Dwóm kierowcom policjanci zatrzymali prawo jazdy.  Do zatrzymania kierujących doszło w Wolbromiu i w Bolesławiu w godzinach rannych. Jeden z nich, kierujący seatem miał  blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie i został zatrzymany w Wolbromiu.  Od początku roku na terenie powiatu olkuskiego policjanci ruchu drogowego przebadali ponad 21 tysięcy  kierujących, z czego ujawnili 56 kierowców w stanie nietrzeźwości, 14 kierowców po użyciu alkoholu oraz 6 nietrzeźwych rowerzystów i jednego kierowcę po narkotykach.

Przypominamy, że każda ilość wypitego alkoholu wpływa na funkcjonowanie organizmu człowieka. Jest to szczególnie niebezpieczne dla kierowców. Alkohol pogarsza koordynację ruchową, wzrokową, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to zagrożenie na drogach!. Jeżeli podejrzewasz, że kierowca jest pijany – nie bądź obojętny, reaguj i powiadom o tym policję! 

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze