27 lutego w Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu odbyła się kolejna impreza w ramach największego w Europie cyklu eventów sportowych dla przedszkolaków, czyli ORLEN PRZEDSZKOLIADA TOUR 2020. Przez pierwsze trzy miesiące bieżącego roku odbędzie się niemal 90 takich imprez, w których udział weźmie około 20 000 przedszkolaków uczestniczących w ogólnopolskim systemie rozrywki ruchowej Przedszkoliada.pl.

W czwartkowej, olkuskiej edycji eventu udział wzięło przeszło 150 Aktywnych Przedszkolaków z Olkusza i okolicznych miejscowości. Zgodnie z systemem Przedszkoliada.pl organizatorzy zapewnili uczestnikom rozrywkę ruchową  w czterech dyscyplinach olimpijskich: siatkówce, koszykówce, piłce nożnej i oczywiście piłce ręcznej. Skoro handball, to podczas wydarzenia nie mogło zabraknąć szczypiornistek SPR-u Olkusz. Cztery Srebrne Lwice: Paula Masiuda, Natalia Kolonko, Julia Mrozowska i Wiktoria Sioła dzielnie wspierały przedszkolaków, zdradzając im najważniejsze tajniki ukochanej przez siebie dyscypliny. Były rzuty na dwie, różnej wielkości bramki, była także okazja do pracy nad techniką rzutu. Oczywiście wszystko z szerokim uśmiechem na ustach.

– Myślę, że Przedszkoliada stawia bardzo wysoko poprzeczkę wszelkim imprezom tego typu, zarówno jak chodzi o organizację i świetną atmosferę. Bardzo się cieszę, że my jako SPR Olkusz mogłyśmy wziąć udział w takim fajnym, promującym sport wśród najmłodszych przedsięwzięciu – komentuje kapitan I-ligowego zespołu Paula Masiuda. 

Zarówno Paula, jak i pozostałe zawodniczki wspólnie z dzieciakami wzięły udział w rozgrzewce, a na zakończenie wręczały milusińskim pamiątkowe dyplomy oraz medale. Wszyscy w komplecie stali się tym samym pełnoprawnymi członkami „Drużyny Kangura”, a więc oficjalnej, czerwonej maskotki Przedszkoliady. Kangurowi jak zwykle przy okazji eventu towarzyszyli jego maskotko-przyjaciele Play-Doh i Mocu, partnerzy ogólnopolskiej akcji dla dzieciaków. 

To była pierwsza, ale jeśli wierzyć organizatorom na pewno nie ostatnia Przedszkoliada Tour w Olkuszu. Serdecznie dziękujemy za zaufanie i zaproszenie. Bycie częścią „Drużyny Kangura” to sportowy zaszczyt!

SPR Olkusz 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze