oyama łeba obóz 2017

Od 26 czerwca 2017 r. do 8 lipca 2017 r. liczna grupa dzieci i młodzieży z Jurajskiego Klubu OYAMA Karate w Olkuszu wraz z sympatykami naszego Klubu z Gminy Olkusz, Wolbrom, Klucze, Bolesław, Bukowno, Trzyciąż i Powiatu Krakowskiego aktywnie wypoczywała w Łebie.
Łeba – miasto w północnej Polsce, w województwie pomorskim, w powiecie lęborskim, położone na Wybrzeżu Słowińskim, nad rzekami Łebą i Chełstem, miejscowość wypoczynkowa z portem morskim i kąpieliskami. Łebę zamieszkuje ponad 3,5 tysiąca mieszkańców.

Kierownikiem i organizatorem obozu był Sensei Kazimierz Skalniak 4 dan, wychowawcami: pani mgr Marta Skalniak, Sensei Dorota Skalniak, Sensei Kinga Skalniak. Podziękowania należą się właścicielom firmy transportowej z Olkusza i Panu kierowcy za profesjonalną usługę. Uczestnicy obozu aktywnie wypoczywali i poznawali Łebę. Były spacery brzegiem morza, plażowanie, kąpiel pod okiem ratownika i kadry, gra w siatkówkę, piłkę nożną, ciekawy występ cyrku, czarodzieja i wróżki na terenie ośrodka. Oczywiście nie zabrakło treningów z użyciem Tonf , Bo, a także szlifowanie techniki. Każdy uczestnik wykonał symboliczny skok przez czarny pas i został pasowany na obozowicza. Było ognisko z pieczeniem kiełbasek, dyskoteka, na której świetnie się wszyscy bawili. Była wizyta w pięknym zabytkowym kościele, w Muzeum Słowińskiego Parku Narodowego, wyjście na wieżę widokową, zwiedzanie Lęborka, rejs pięknym statkiem pirackim po Bałtyku. Tradycyjnie na koniec obozu odbył się egzamin na wyższe stopnie, bardzo ładnie zdany przez Oskara Janawę, Annę Piechowicz i Emilię Świechowską. Warto przypomnieć, że ćwiczymy twarde japońskie kontaktowe karate i walka z wymagającym partnerem jest czymś naturalnym, psychika jest wystawiona na próbę i ocenę.

Jak co roku czas minął bardzo szybko i w rodzinnej atmosferze. Z zachowania przy stole w ośrodku i innych miejscach nasze dzieci wypadają bardzo dobrze. Podróże uczą funkcjonowania w grupie – uczestnicy stają się dojrzalsi. Najmłodszy uczestnik miał 8 lat, a najstarszy 14 lat. Po przyjeździe do Olkusza każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom od Kadry Obozu. Dziękujemy Wychowawcom za owocną współpracę oraz znakomitą atmosferę,a uczestnikom za wspólnie spędzony czas, rodzicom i opiekunom za zaufanie.
Zimą wybieramy się w góry, a za rok w inne miejsce nad polskim morzem, jak zwykle na początku wakacji.
Teraz życzymy dalszych przyjemnych wakacji i zapraszamy na treningi.
OSU!!!

Oyama Karate

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze