kladka remont 1

W związku z remontem kładki nad torami łączącej Skwer z ul. Na Skarpie, od 22 stycznia piesi na około miesiąc stracili jeden z najchętniej wybieranych szlaków łączących dwie części miasta. Sytuacja poprawiła się dzięki otwarciu przejścia przez teren Emalii, jednak w opinii niektórych mieszkańców i radnego Wojciecha Panka to wciąż za mało.

Radny jeszcze przed pojawieniem się oficjalnej informacji o możliwości korzystania ze szlaku prowadzącego przez Emalię złożył w magistracie interpelację, w której zwrócił się z prośbą do burmistrza o wprowadzenie na okres całkowitego zamknięcia kładki darmowej komunikacji miejskiej dla mieszkańców Olkusza.

– Kładka łączy dwie części naszego miasta, codziennie korzysta z niej wielu mieszkańców. Remont jest oczywiście koniecznością, jednak jako odpowiedzialni samorządowcy musimy zadbać o ułatwienie przemieszczania się ludzi na terenie naszego miasta. Pamiętajmy zwłaszcza o uczniach mieszkających w południowej części miasta, którzy uczęszczają do szkół zlokalizowanych w centrum – zaznacza radny Panek.

W odpowiedzi otrzymaliśmy dwa stanowiska – adresata interpelacji burmistrza Romana Piaśnika oraz Przewodniczącego Zarządu ZKG „KM” Tadeusza Chwasta.

– Gmina Olkusz zadania własne z zakresu lokalnego transportu zbiorowego wykonuje wspólnie z gminami Bolesław, Bukowno i Klucze w ramach Związku Komunalnego Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu. Ustalenie cennika opłat za przejazdy komunikacją publiczną należą do kompetencji Związku. Zgodnie z cennikiem obowiązującym od 1 września 2017 roku, mieszkańcy południowej części miasta, chcący dostać się do szkół, zakładów pracy i instytucji publicznych, za przejazd na wszystkich liniach komunikacyjnych w strefie miejskiej mogą korzystać z obniżonej do 1 zł ceny na przejazd. Jednocześnie pragnę poinformować, że dochowamy należytej staranności, by tak długo oczekiwany remont kładki nad torami przy Skwerze został wykonany w możliwie najkrótszym terminie – przekonuje burmistrz Olkusza.

Wiadomo także, że ewentualne uruchomienie dodatkowych połączeń w okolicę wspomnianej kładki wiązałoby się z ustawieniem dodatkowych, tymczasowych słupków przystankowych, które w swoim założeniu umożliwiają pasażerom wsiadanie i wysiadanie z autobusów oraz poprawiają bezpieczeństwo w ruchu drogowym. – Ponadto zgodnie ze statutem Związku uruchomienie nowej linii przewozowej wymaga zgody pozostałych członków Związku w formie uchwały zgromadzenia. Jednocześnie ze względu na udziały w kosztach wspólnej działalności i z powodu rozliczenia między gminami ewentualnych strat, uruchomienie dodatkowej komunikacji nie jest możliwe bez akceptacji pozostałych gmin – dodaje przewodniczący Tadeusz Chwast.

W opinii szefa ZKG „KM” wprowadzenie nawet okresowej bezpłatnej komunikacji na terenie którejkolwiek z gmin będącej członkiem Związku stwarza precedens, którego skutki należałoby brać już dzisiaj pod uwagę przy jakiejkolwiek podobnej sytuacji w przyszłości.

Podsumowując, na czas całkowitego wyłączenia z użytku kładki nad torami nie ma co liczyć na bezpłatne przejazdy autobusami komunikacji miejskiej. Niejako w zamian za zamkniętą kładkę pomiędzy Skwerem, a ul. Na Skarpie piesi niedawno zyskali możliwość bezproblemowego przejścia na drugą stronę miasta przez Emalię w godzinach 5:00 – 22:00. Utrudnienia wynikające z generalnego remontu kładki potrwają do wakacji, choć jeśli pogoda dla budowlańców okaże się łaskawa, to z przejścia nad torami będzie można ponownie korzystać już od końcówki lutego.

12
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
12 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
Cześć tu Sławomir.AntekpavvBobekO Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
????
????

. „”Niejako w zamian za zamkniętą kładkę pomiędzy Skwerem, a ul. Na Skarpie piesi zyskali możliwość bezproblemowego przejścia na drugą stronę miasta przez Emalię w godzinach 5:00 – 22:00.”” czyli furtka otwarta tylko końca lutego ?

Piotr
Piotr

Panie Kubiczek niech pan bzdur nie pisze skąd pan wie że przejscie przez fabrykę będzie otwarte tylko na czas remontu kładki na skwerze . Niech pan nie wprowadza ludzi w błąd .

Mat
Mat

To może od razu taksówki na koszt miasta? 😀
Czemu radny Panek próbuje budować sobie poparcie właśnie teraz? Miasto odpowiada za remont, a nie wsparcie w promocji przeciętnego radnego.

Dobre
Dobre

Można pisać na koszt podatników i robić sobie kampanię, to czemu nie można podstawić kilku kursów autobusów?

Mam wybierać na co wydać kasę to popieram propozycję Panka. Jak widzi na co wydaje się pieniądze to ma radny racje.

Opoka
Opoka

No cóż tak to wygląda propaganda sprzyja łobuzom i wszelakim złodziejaszkom,a tych uczciwych trzeba w stylu UPAISRAEL dalej wykańczać.

polityk
polityk

Populistów z PISu koniec w następnej kadencji znów zostaniecie sami Żadne ugrupowanie nie będzie z wami współpracować !

Młody
Młody

[quote name=”polityk”]Populistów z PISu koniec w następnej kadencji znów zostaniecie sami Żadne ugrupowanie nie będzie z wami współpracować ![/quote]

„Żadne ugrupowanie nie będzie z wami współpracować” – to prawda – bo PiSiory wezmą wszystko … nawet sondaże tych „Żadnych”, jak ich trafnie nazwałeś, ugrupowań, tak właśnie prorokują …

O
O

Radny interpelacja powinna brzmieć ” o wprowadzenie darmowej komunikacji miejskiej dla wszystkich dzieci przedszkolnych na cały rok”. Żaden koszt dla Gminy a tylko zysk, rodzic/opiekun/dziadek (nie zawsze posiada własny środek komunikacji) i tak kupuje bilet i częściej by korzystał z komunikacji np wyjazd na lody do miasta itp. A tak się dużo mówi o wspomaganiu rodzin. Panie Radny przedszkolaki w przyszłości będą wyborcami. Panie Burmistrzu „ojcu” wszystkich dzieci może wart się zapisać w historii Olkusz/ sąsiednich gmin.

Bobek
Bobek

KAMPANIA WYBORCZA PIS-U NA OSIEDLU MŁODYCH I PAKUSCE RUSZYŁA. Pozdrawiam Misiewiczów. Bob. 😳

pavv
pavv

Przecież można przejść pod wiaduktem obok targu. Wystarczy się rozejrzeć czy SrOKistów nie ma i iść.

Antek
Antek

[quote name=”Bobek”]KAMPANIA WYBORCZA PIS-U NA OSIEDLU MŁODYCH I PAKUSCE RUSZYŁA. Pozdrawiam Misiewiczów. Bob. :oops:[/quote]
Oni już nie mają żadnych szans na zwycięstwo !!!

Cześć tu Sławomir.
Cześć tu Sławomir.

Lepiej wydajcie kasę na darmową komunikację niż na złoty łańcuch lub takie tam.