Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu jest w trakcie realizacji projektu, mającego na celu stworzenie audioprzewodnika wytyczającego trasy promujące turystyczne i kulturowe walory ziemi olkuskiej. Audioprzewodnik „Olkusz. Posłuchaj i zobacz” powstaje w ramach partnerstwa, nawiązanego z Wydziałem Promocji Urządu Miasta i Gminy Olkusz, Centrum Języków Obcych IMPULS, Stowarzyszeniem Miasta Partnerskie, Stowarzyszeniem Dobroczynnym Res Sacra Miser, a także Miłoszem Kieresem – wokalistą, gitarzystą zespołu Casablancaband i realizatorem dźwięku oraz Przemysławem Kanią – aktorem Teatru Zagłębia w Sosnowcu i wykładowcą PWST we Wrocławiu.
W ramach projektu powstawać będą audioprzewodniki po Olkuszu i okolicach. Nagrania będą umieszczane w postaci plików MP3 na stronie projektu. Do każdej ścieżki turystycznej przygotowana zostanie mapa, którą będzie można pobrać ze strony internetowej. Na mapach oraz na wybranych obiektach na szlaku umieszczone zostaną QR kody, dzięki którym nagranie będzie można bezpośrednio pobrać na mobilne urządzenie z dostępem do Internetu.
Do tej pory udało się zrealizować pierwszą ścieżkę audioprzewodnika oraz rozpoczęto pracę nad stroną internetową projektu. Już niedługo będziemy mogli zaprosić Państwa na spacer po wybranych, interesujących miejscach naszego miasta!

O kolejnych etapach realizacji projektu, który realizowany jest dzięki wsparciu Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, będziemy Państwa informować.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze