zkg km1

W najbliższy weekend na olkuskim rynku odbędą się Dni Olkusza. Aby rozładować ruch samochodowy w centrum miasta oraz aby zapewnić mieszkańcom dogodny dojazd i powrót z koncertów odbywających się w ramach miejskiego święta, ZKG „KM” postanowił na dwa dni 30-31 maja uruchomić dodatkowe kursy autobusów.

Zmiany w rozkładzie jazdy na sobotę i niedzielę dotyczą dziesięciu linii. Autobusy oznaczone charakterystyczną literą „M” w godz. 17:00 – 22:00 będą kursowały pomiędzy dworcem a os. Młodych ze zwiększoną częstotliwością, średnio co 20 minut. Na liniach „G”, „BP”, „Ż”, „WK”, i „457” ostatnie kursy będą realizowane o godz. 22:20. Autobusy obsługujące linie „460” i „475”, wyjadą z os. Młodych o 22:10 („460”) i z S-Samu o 22:35 („475”). Do centrum w weekend bez problemu dostaną się również pasażerowie linii „SŁ”. Pierwszy odjazd z przystanku Olkusz Jasna zaplanowano na godz. 17:40. Następne kursy będą realizowane co godzinę, aż do 21:40. W drogę powrotną można się wybrać nietypowo, bo z S-Samu od godz. 17:20 również co godzinę, aż do 22:20.

– W soboty i niedziele nie do wszystkich miejscowości kursują autobusy po godz. 22, dlatego w związku z Dniami Olkusza Zarząd ZKG „KM” postanowił uruchomić dodatkowe kursy tak, by więcej osób mogło uczestniczyć w imprezie do końca, a następnie wrócić do domu autobusami komunikacji miejskiej. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych pasażerów, którzy często pytali jak to będzie z tym najbliższym weekendem – mówi Dawid Przybylski, rzecznik prasowy Związku.

Wypowiedź rzecznika uzupełnia sam Przewodniczący Zarządu ZKG „KM” Łukasz Kmita: – Zgodnie z deklaracjami osób odpowiedzialnych za organizację Dni Olkusza, wszystkie oficjalne wydarzenia artystyczne mają zakończyć się o godz. 22:00. Dlatego też ZKG „KM” uruchomił w sobotę i niedzielę dodatkowe połączenia po godz. 22:20 do Gorenic, Braciejówki i Pazurka, Żurady, Zawady i Kogutka, Zadola Kosmolowskiego, Niesułowic i Lgoty oraz na Pomorzany i do Bogucina. Szczegółowe informacje zostały zamieszczone na plakatach, które na początku tygodnia pojawiły się w autobusach oraz na przystankach, a także na stronie internetowej Związku, olkuskiego magistratu i olkuskiego MOK-u.

W dodatkowych autobusach uruchomionych jedynie na czas trwania tegorocznych Dni Olkusza stosuje się cennik zgodny z taryfą ZKG „KM”. Nieposiadanie biletu przez pasażera, w razie kontroli, będzie skutkowało wystawieniem mandatu.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Mlody_Olkuszanin
Mlody_Olkuszanin
7 lat temu

[quote name=”odśwież”][quote name=”Karlos”]Wreszcie jakaś sensowna decyzja… I nawet kurs na Pomorzany jest zrobiony.[/quote]

Panie Łukaszu Kmita, szkoda na takie pomysły naszych pieniędzy. Lepiej by było gdyby wprowadził pan w życie jakąkolwiek z licznych przedwyborczych obietnic obietnic burmistrza Romana Piaśnika, bo to właśnie on forsował pana na posadkę szefa olkuskiej komunikacji międzygminnej.[/quote]

Nie rozumiem problemu. Dla większości wracających fajna sprawa, że nie trzeba z buta czy taksówką jechać a tu odrazu problemy.

odśwież
odśwież
7 lat temu

[quote name=”Karlos”]Wreszcie jakaś sensowna decyzja… I nawet kurs na Pomorzany jest zrobiony.[/quote]

Panie Łukaszu Kmita, szkoda na takie pomysły naszych pieniędzy. Lepiej by było gdyby wprowadził pan w życie jakąkolwiek z licznych przedwyborczych obietnic obietnic burmistrza Romana Piaśnika, bo to właśnie on forsował pana na posadkę szefa olkuskiej komunikacji międzygminnej.

Karlos
Karlos
7 lat temu

Wreszcie jakaś sensowna decyzja… I nawet kurs na Pomorzany jest zrobiony.