sp5mikolaj podlesie

Po raz kolejny dzieci olkuskiej Szkoły Podstawowej nr 5 przyjechały do Podlesia 6 grudnia wieczorem na „Baśniową Grudniową Noc”. Noc pełną atrakcji i niespodzianek.
Spotkanie rozpoczęło się zabawami integrującymi grupę. Nie zabrakło zabaw naszych babć i dziadków, takich jak „Stary niedźwiedź mocno śpi”, „Moja Ulijanko” czy „Jawor, jawor”.Do zabawy przyłączyła się pani Teresa Giczel- wicedyrektorka Szkoły Podstawowej nr 5 w Olkuszu. Przeczytała ona fragmenty książki o tematyce świątecznej, a następnie drugoklasiści mogli obejrzeć projekcję tej opowieści. W dalszej części spotkania uczniowie wykonywali stroiki, szopki świąteczne, uczestniczyli w „Pieczeniu ciasta”, śpiewali kolędy i pastorałki. Wszyscy z zainteresowaniem obejrzeli prezentację o zwyczajach i tradycjach świąt Bożego Narodzenia, a zaproszeni goście włączyli się do wspólnego czytania i śpiewania kolęd.

Były też „czary mary” – podczas jednej z zabaw, za sprawą Gwiazdeczki i zaklęć dzieci kartki świąteczne przemieniły się w czekoladowe cukierki, którymi uczestnicy sprawiedliwie się podzielili. Rankiem uśmiechnięte i szczęśliwe, pełne wrażeń dzieci witały stęsknionych rodziców, dzięki którym ta magiczna noc mogła się odbyć.

Inicjatorkami spotkania były nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Olkuszu: Celina Januszek, Elżbieta Szymczyk i Jadwiga Kiełtyka, a bohaterami „Baśniowej Nocy” uczniowie klasy 2b.

Tekst nadesłany przez SP nr 5 w Olkuszu

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze