Szkoła Podstawowa nr 5 w Olkuszu po raz kolejny przystąpiła do konkursu „Odblaskowa szkoła”. Celem tej akcji jest zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność korzystania przez dzieci do lat 15 z elementów odblaskowych i promowania wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym.

W naszej szkole o bezpiecznym poruszaniu się po drodze pamiętamy przez cały rok. Uczestnicząc w rajdach szkolnych nie zapominamy o zabieraniu kamizelek odblaskowych. Szczególnie zwracamy uwagę na rozpowszechnianie tej idei w klasach I-III. W związku z tym zorganizowano pogadanki z przedstawicielami Straży Miejskiej.

 

W ramach projektu zostały przeprowadzone trzy konkursy szkolne. Pierwszym był konkurs plastyczny na plakat pt. „ Jestem widoczny i bezpieczny na drodze”, w którym najciekawszą pracę wykonali: Oliwia Górecka z klasy I a i Bartosz Klatka z klasy VI a. Drugim konkursem był „ Szkolny konkurs wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego”, w którym wzięło udział 21. uczniów z klas IV-VI. W tym konkursie uczniami, którzy posiadali największą wiedzę okazali się: Maciej Szczepankiewicz z klasy VI b, Aleksandra Kucia z klasy VI a, Jakub Tokarski z klasy IV a. Trzecim konkursem, który odbył się w ramach tego projektu, był konkurs na wykonanie najciekawszej gazetki klasowej na temat „ Bezpiecznej drogi do szkoły”. Zwyciężyli w nim uczniowie z klasy III b i klasy IV b.

Dzięki pani Iwonie Narek, która jest właścicielką firmy ECO-NAR dwustu sześćdziesięciu pięciu uczniów szkoły zostało wyposażonych w kamizelki odblaskowe, a laureaci konkursów otrzymali nagrody ufundowane przez tę firmę. Zostały one wręczone w „Dniu Odblaskowego Ucznia”, na który zaprosiliśmy również przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu.

Agnieszka Wójcik, koordynatorka akcji

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze