oyama obóz2015

Od 28 czerwca  2015r. do 09.07. 2015r. liczna grupa dzieci i młodzieży z Jurajskiego Klubu OYAMA Karate w Olkuszu wraz z sympatykami naszego Klubu  z Gminy Olkusz, Powiatu Olkuskiego, Gminy Trzyciąż i Powiatu Krakowskiego aktywnie wypoczywała w  Ustce,17 – tysięcznym miaście portowym, uzdrowisku położonym na środkowym Wybrzeżu, u ujścia Słupi do Bałtyku.

Historia Ustki jest nierozerwalnie związana z oddalonym o 18 km Słupskiem. Dzisiejsza Ustka to modna miejscowość wypoczynkowa, piękne plaże, słoneczna promenada oraz wiele innych atrakcji.  
 
Kierownikiem i organizatorem obozu był Sensei Kazimierz Skalniak 4 dan, wychowawcami: pani mgr Marata Skalniak, pani mgr Dorota Czerwińska oraz pani Dorota Skalniak (kadra pracowała społecznie). Podziękowania należą się  właścicielom firmy transportowej ze Skały i Panom kierowcom za profesjonalną usługę oraz Panu Grzegorzowi Furgalińskiemu za bezinteresowną pomoc.

 

oyama obóz2015 1

Uczestnicy obozu aktywnie wypoczywali i poznawali historię Ustki, przekazaną w ciekawy sposób przez panią przewodnik , podróż odbyła się   Bajkową Ciuchcią  ulicami Ustki zakończona wesołą piosenką o „Mrówce” głośno śpiewaną przez wszystkich uczestników. Niezapomniane wspomnienia pozostaną po pirackim rejsie pięknym żaglowcem „Dragon” na którym ciekawie umilał czas sympatyczny Pirat „Czarnobrody”. Obozowicze podziwiali Ustkę z latarni morskiej, odwiedzili kawiarenkę ze słynnymi Krówkami Usteckimi i spróbowali ich wyjątkowego smaku, zwiedzili port , sklep w Muzeum Chleba , zrobili pamiątkowe zdjęcia na promenadzie z rzeźbą śp. Ireny Kwiatkowskiej na ławce oraz Fryderykiem Chopenem. Zwiedzali poniemieckie bunkry Baterii Blüchera, bardzo ciekawie przybliżona przez przewodnika oraz wyświetlona w nowoczesnych multimediach historia Ustki, bombardowania i wiele innych dokumentów związanych z tym miejscem. Każdy wykonał kilka strzałów z łuku i na strzelnicy ASG, mógł też zakupić na kiermaszu militarnym pamiątki i spróbować grochówki. 

oyama obóz2015 3

Były codzienne rozgrywki w siatkówkę, piłkę nożną, plażowanie, kąpiel pod okiem ratownika i kadry, symboliczny skok przez czarny pas i pasowanie na obozowicza, ognisko z pieczeniem kiełbasek, dyskoteka, na której świetnie się bawili wszyscy połączona poczęstunkiem – pizzą przez solenizantki Sempai Dorotę Skalniak i Maję Żuk. Wycieczka do Słupska oraz oczywiście treningi doskonalące technikę , nauka wysokich kata m.in. Kaicha Kata , Seienchin Kata i doskonalenie form z bronią : tonfa i bo. Tradycyjnie na koniec obozu odbył  się egzamin na wyższe stopnie, bardzo ładne walki stoczyli Oskar Janawa, Miłosz Milej i Jakub Soborski  (w  Olkuszu wyróżniająco technikę i walki  zdał Grzegorz Furgaliński).

oyama obóz2015 4

Warto przypomnieć, że ćwiczymy twarde japońskie kontaktowe karate i walka z wymagającym partnerem jest czymś normalnym , pokonanie zmęczenia , bólu i silna psychika jest wystawiona na próbę jest oceniana, kto jeszcze nie dojrzał do takiej próby, musi pracować nad sobą systematycznie. Tylko upór i determinacja na każdym treningu pozwoli osiągnąć wysoki stopień zaawansowania , bez tego czarny pas będzie marzeniem. Oczywiście liczy się dobre zachowanie , dobre wyniki w szkole i wiele innych czynników.

oyama obóz2015 5

Jak co roku czas minął bardzo szybko i w rodzinnej atmosferze, na tle innych grup zachowanie przy stole  w ośrodku i innych miejscach nasze dzieci wypadają znakomicie (!). Najmłodszy uczestnik miał 8 lat, a najstarszy 17 lat. Po przyjeździe do Olkusza każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom od Kadry Obozu oraz pamiątkową miniaturkę wieży Eiffla od wychowawcy Doroty Skalniak. Grupa młodzieży w imieniu własnym i wszystkich uczestników podziękowała kadrze za opiekę, wręczyli piękną widokówkę z podpisami wszystkich uczestników oraz okazałą czapkę Pirata Sensei Kazimierzowi Skalnikowi.

oyama obóz2015 6

Za rok wybieramy się do Świnoujścia i będziemy chcieli odwiedzić m. in. Berlin, planowany jest też drugi obóz kilkudniowy do Paryża (!). Zimą jedziemy do Wisły, każdy uczestnik otrzyma płytkę ze zdjęciami z Obozu. Teraz życzymy przyjemnych wakacji i zapraszamy na treningi po wakacjach. Dziękujemy Wychowawcom  za owocną współpracę oraz znakomitą atmosferę i uczestnikom za wspólnie  spędzony czas a rodzicom i opiekunom   za zaufanie. OSU!!!

Jurajski Klub OYAMA Karate w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze