mp kata 2015

Z dziesięcioma medalami z XXI Mistrzostw Polski Oyama Karate w Kata wrócili z Koła młodzi podopieczni Kazimierza Skalniaka. Zawodnicy Jurajskiego Klubu Oyama do Wielkopolski pojechali w sile trzynastu zawodników. Trzech z nich: Kinga Kowal, Lena Pater i Miłosz Milej wywalczyli najcenniejsze złote krążki.

Dodatkowo młodzi olkuszanie zdobyli brązowy oraz sześć srebrnych medali. Podwójnym srebrnym medalistą w Kata i Kobudo został Norbert Szwagierczyk. Pozostałe medalowe pozycje przypadły w udziale Karolinie Szwagierczyk, Kindze Skalniak, Alicji Milej, Grzegorzowi Furgalińskiemu i Weronice Furman. Szczęścia zabrakło głównie Gabrielowi Wolnickiemu (IV miejsce). Po eliminacjach swoje występy zakończyły natomiast Natalia Stach i Julia Masternak.

– Nasi zawodnicy musieli wykazać się maksymalną koncentracją i determinacją, żeby dostać się do strefy medalowej. Kategorie były licznie obsadzone, bardzo często po 20 zawodniczek lub zawodników w każdej. Mistrzostwa Polski są poprzedzone turniejami regionalnymi. Kluby do zawodów mistrzowskich mogą wystawić maksymalnie dwóch zawodników w danej kategorii. MP są rozgrywane systemem pucharowym – przegrywający odpada – mówi sensei Skalniak.

Sukcesy osiągnięte w Kole są dobrym prognostykiem przed przyszłorocznymi Mistrzostwami Kraju, jakie odbędą się w Olkuszu. Obecnie Jurajski Klub Oyama zalicza się do ścisłej czołówki młodzieżowych tabel. Stąd wyróżnienie od Polskiej Federacji Karate i powierzenie klubowi oraz miastu organizacji imprezy dla najzdolniejszego pokolenia młodych karateków.

Fot. Jurajski Klub Oyama Karate

 

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o