W Mistrzostwach Świata Seniorów w Biegach Górskich we włoskiej miejscowości Ponte di Legno na dystansie 14 km stylem alpejskim reprezentant Polski Bartosz Karoń z IKS – u Olkusz zajął 74. miejsce. Był to drugi wynik reprezentacji Polski na tym dystansie, gdzie startowało czterech biegaczy z naszego kraju. W mistrzostwach tych zostało sklasyfikowanych 138 zawodników ze wszystkich kontynentów. Zwycięstwo odniesli specjaliści w tych biegach z Erytrei: Mamo Petro i Azeria Teklay. Trzecie miejsce zajął Andrej Satronow z Rosji. Podopieczny trenera Kazimierza Chechelskiego Bartosz Karoń w tym bardzo trudnym biegu na wysokości 1029 m n.p.m. uzyskał czas 1 godz. 12 min. 41 s.