basen 020

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami rozpoczęły się pierwsze prace modernizacyjne na wolbromskiej krytej pływalni. Pierwsze działania nowego zarządcy, którym od 1 stycznia jest Dom Kultury w Wolbromiu, zostały skierowane na nową instalację do uzdatniania wody. Podczas styczniowej sesji Rada Miejska w Wolbromiu przeznaczyła na ten cel 140 tys. zł z budżetu Gminy.

Dyrektor Piotr Gamrot ogłosił przerwę technologiczną na basenie w dniach od 31 stycznia do 7 lutego. W tym czasie mają być wykonane prace montażowe nowej instalacji filtrującej wodę w krytej niecce. Nowoczesna instalacja dostosuje obiekt do współczesnych wymagań w zakresie czystości wody, przy okazji ograniczając zużycie szkodliwych chemikaliów, zwłaszcza chloru. Na wolbromskiej pływalni ma być zastosowany nowoczesny system uzdatniania wody basenowej, który ogranicza rozwój drobnoustrojów poprzez bio-odporne i samo-sterylizujące się, aktywowane złoże filtracyjne z zielonego szkła. Do oczyszczania wody będą także wykorzystywane lampy emitujące promienie UV.

 

Ostatnio na basenie rozpoczęła też działanie nowa kawiarnia „H₂O”, która będzie prowadzona przez Stowarzyszenie Produkt Lokalny Nad Białą Przemszą. – W naszej okolicy jest wiele atrakcyjnych terenów, duży potencjał turystyczny, znajduje się wiele wartościowych obiektów historycznych i przyrodniczych. Posiadamy także bogatą, lokalną tradycję i sztukę – informuje Stowarzyszenie i zachęca gości oraz mieszkańców do korzystania z atrakcji i specyfiki lokalu. – Używamy produktów wytwarzanych w okolicy i promujemy je. Korzystając z naszej gastronomii, wspierają Państwo małe lokalny firmy i przedsiębiorstwa.

Na razie nowy lokal gastronomiczny funkcjonuje w pomieszczeniu, gdzie dotychczas była kawiarnia prowadzona przez Zespół Basenów, sąsiadującym bezpośrednio z niecką basenu krytego. Przez szklaną ścianę można stamtąd obserwować pływających. Zaraz po przejęciu obiektu dyrektor Piotr Gamrot zapowiadał, że pomieszczenie to zmieni swoją funkcję. Ma być tam budowane jakuzzi i tor do nauki pływania dla małych dzieci. Na to jednak trzeba czasu i pieniędzy. Gdyby doszło do realizacji tych planów, dyrektor zapowiadał, że kawiarnia znajdzie miejsce w innej części obiektu.

rsz 20160202 143711 2

rsz 20160202 143714

12
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
12 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
ŚwietlikPływakDmantyTrollTheon Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
roli
roli

Skuteczność działania p Piotra budzi u mieszkańców Olkusza wręcz swoistą ,, zazdrość ,, podyktowaną lokalnym marazmem zarówno w kulturze jak i … w olkuskim establishmencie . Olkusz czeka na takiego ,,Gamrata,, już od paru dobrych lat , lecz dalej tkwi w przeświadczeniu że człowiek bez dyplomu nie jest godzien uwagi — bez urazy uczcie się od mądrzejszych bez względu na to gdzie działają , w tej dziedzinie Olkusz nie jest niestety,, stolicą ,,powiatu .

SS
SS

Skuteczność działań pana Piotra? Zwolnienie dotychczasowych pracowników wolbromskiego basenu i zaproponowanie weryfikacji ich przydatności na umowie zleceniu, zamiast umowie o pracę… Można tylko pogratulować „ludzkiego” potraktowania pracowników.
PS pan Gamrat może się uczyć od Olkusza – polecam zarówno obiekty MOSiR Olkusz oraz gruntownie wyremontowaną salę widowiskową MOK Olkusz – Wolbrom nie będzie miał takiego remontu nawet i za 10 lat.

XyZW
XyZW

W Olkuszu baseny na Czarnej Górze i przy SP nr 2 już dawno wyremontowane. Pierwszy siłami własnymi gminy koło 2001 – każdego roku odwiedzany przez kilkadziesiąt tysięcy osób, drugi – przy dofinansowaniu z UE. Roli przyjedź z Wolbromia do Olkusza to zobaczysz że żaden pan Gamrat nie jest nam potrzebny.

ja
ja

Jeżeli chodzi o basen na którym chcemy rzeczywiście popływać to jest on w Jaroszowcu

popo
popo

Wolbromiacy jeżdżą do Miechowa. Niekiedy jest tak, że więcej ludzi z Wolbromia jak z Miechowa jest na basenie. Ten nasz powinien być już dawno zburzony i postawiony od nowa. Po co reanimować trupa?

qaz
qaz

[quote name=”SS”]Skuteczność działań pana Piotra? Zwolnienie dotychczasowych pracowników wolbromskiego basenu i zaproponowanie weryfikacji ich przydatności na umowie zleceniu, zamiast umowie o pracę… Można tylko pogratulować „ludzkiego” potraktowania pracowników.
PS pan Gamrat może się uczyć od Olkusza – polecam zarówno obiekty MOSiR Olkusz oraz gruntownie wyremontowaną salę widowiskową MOK Olkusz – Wolbrom nie będzie miał takiego remontu nawet i za 10 lat.[/quote]

MOSiR ze starym dachem? MOK, w którym nic się dzieje?

Theon
Theon

[quote name=”SS”]Skuteczność działań pana Piotra? Zwolnienie dotychczasowych pracowników wolbromskiego basenu i zaproponowanie weryfikacji ich przydatności na umowie zleceniu, zamiast umowie o pracę… Można tylko pogratulować „ludzkiego” potraktowania pracowników.
PS pan Gamrat może się uczyć od Olkusza – polecam zarówno obiekty MOSiR Olkusz oraz gruntownie wyremontowaną salę widowiskową MOK Olkusz – Wolbrom nie będzie miał takiego remontu nawet i za 10 lat.[/quote]

Takie traktowanie podwładnych to pewnie w ramach DOBREJ ZMIANY …. po wolbromsku 😀 😀

antyTroll
antyTroll

Drodzy Trole!!!
Przedstawił warunki takie, żeby tych ludzi zmotywować do jakiegokolwiek działania które nie miało miejsca przez lata…..

Dm
Dm

Mam nadzieję że już nie będzie tak grzybem smierdzialo

Pływak
Pływak

Szkoda, że Gmina Wolbrom nie ma konkretnego pomysłu na kompleksowy remont basenu, tylko tak łata. Ale za to będzie trzecia hala sportowa….

Theon
Theon

gmina Wolbrom ma zdaje się sporo oryginalnych pomysłów, swoją drogą ciekawość jak wygląda umowa najmu tej kawiarenki od DK przez stowarzyszenie którego skarbnikiem jest wolbromski burmistrz ?

Świetlik
Świetlik

[quote name=”Theon”]gmina Wolbrom ma zdaje się sporo oryginalnych pomysłów, swoją drogą ciekawość jak wygląda umowa najmu tej kawiarenki od DK przez stowarzyszenie którego skarbnikiem jest wolbromski burmistrz ?[/quote]
pewnie tak, jak wynajęcie tego samego lokalu na prywatną imprezę sylwestrową w podobnym składzie 🙂