1procent

Jak zwykle na początku nowego roku, do końca kwietnia mamy czas na rozliczenie podatku dochodowego PIT za rok ubiegły. Wszystkich, którzy nie zdecydowali jeszcze na co oddać swój 1%, zachęcamy, aby wsparli organizacje działające lokalnie lub osoby chore czy niepełnosprawne z naszej okolicy. Nawet niewielka kwota może sprawić, że czyjeś życie stanie się lepsze.

 

Tak niewiele trzeba, aby przyczynić się do poprawy losu wielu osób. Wypełniając kilka dodatkowych rubryk w swoim zeznaniu rocznym, przekazujemy kwotę 1% należnego podatku na wybrany cel. Organizacji i osób potrzebujących wsparcia jest wiele. Warto poszukać tych działających lokalnie i na nie przeznaczyć część swojego podatku. Przekazując swój 1% osobom lub instytucjom, które znamy, mamy pewność, że nie wpadniemy w pułapkę naciągaczy. Pamiętajmy, że nawet jeśli kwota, jaka wyjdzie z obliczeń jest niewielka, to i tak warto ją przekazać na wybrany cel, ponieważ łącznie robi się z tego pokaźna suma.

Dochód z 1% podatku może być szansą na rozwój i podejmowanie przez uprawnione podmioty np. organizacje pożytku publicznego, coraz to nowych zadań na rzecz mieszkańców naszego miasta, gminy, powiatu. Wspierając organizację lokalną mamy szansę, że 1% do nas wróci. Być może przyczynimy się do organizacji atrakcyjnej imprezy kulturalnej, nasze dziecko będzie uczestniczyło w ciekawych zajęciach dodatkowych, a chory sąsiad otrzyma lepsze warunki leczenia lub rehabilitacji. Zachęcamy więc do skorzystania z przywileju jaki daje nam fiskus i zostawienia 1% w naszej okolicy! Organizacje pożytku publicznego uprawnione do 1% podatku w 2016 roku można znaleźć tutaj: http://www.mpips.gov.pl/bip/wykaz-organizacji-/z-art-27a-ust-1-do-3–wykazu-organizacji-pozytku-publicznego-uprawnionych-do-otrzymania-1-podatku-dochodowego-od-osob-fizycznych-za-rok-2015-/

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze