Mimo rysującego się na horyzoncie kryzysu, Gmina Trzyciąż realizuje zaplanowane na ten rok zadania. Ostatnio został rozstrzygnięty przetarg, na którego efekty bardzo czekają mieszkańcy Trzyciąża: wzdłuż drogi prowadzącej obok osiedla do kompleksu placówek opiekuńczo-wychowawczych, czyli szkoły, przedszkola i żłobka postanie chodnik dla pieszych.

– Bardzo cieszymy się, że postulaty mieszkańców zostały uwzględnione w tegorocznym budżecie Gminy Trzyciąż. Ten chodnik bardzo poprawi bezpieczeństwo wzdłuż drogi, która zawsze była dość ruchliwa, a ostatnio jest jeszcze bardziej, ponieważ rodzice i opiekunowie odwożą i odprowadzają tędy swoje dzieci do szkoły oraz nowego przedszkola i żłobka – mówi Urszula Konstanty, radna z Trzyciąża.

– Nie bez znaczenia jest też uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w tym miejscu, poprzez budowę kanalizacji deszczowej. Droga będzie mniej śliska, co znacząco poprawi warunki przejścia i przejazdu przez wieś w czasie opadów deszczu – dodaje radny Przemysław Czapnik z tej samej miejscowości.

– W ramach zaplanowanych prac zostanie wykonana przebudowa drogi i pobocza, dzięki czemu powstanie nowy chodnik z kostki brukowej o długości ok. 300 m i szerokości 2 m. Przy chodniku będą też wykonane zjazdy do przylegających posesji. Wcześniej jednak będzie wybudowana nowa nitka kanalizacji, którą  deszczówka popłynie w kierunku istniejącej już sieci, a skarpa nad chodnikiem zostanie umocniona płytami ażurowymi. Czas robót związanych z budową chodnika będzie też wykorzystany na położenie rur gazociągowych, które zasilą w ekologiczne paliwo centrum Trzyciąża. Dzisiaj mogę powiedzieć, że wstrzymywaliśmy budowę tego chodnika również z tego powodu – gdyby prace nie zgrały się w czasie mogłoby się zdarzyć, że część z nich by się niepotrzebnie zdublowała – wyjaśnia wójt Roman Żelazny. – Wykonawcą chodnika i kanalizacji będzie firma wyłoniona w przetargu, która złożyła ofertę na kwotę 350.574,78 zł, dając okres gwarancji i rękojmi  66 miesięcy oraz gwarantując usunięcie wad czy usterek w okresie gwarancji  w ciągu  5 dni. Jest to P.P.H.U. BUD-RYS Łukasz Bazior z Miechowa, które już wcześniej dało się poznać w gminie Trzyciąż jako solidny wykonawca – informuje wójt.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze