Olkusz

W ubiegłym tygodniu w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” policjanci z komendy spotkali się z najmłodszymi uczniami szkół podstawowych znajdujących się w mieście i gminie Olkuszu i odwiedzili 18 placówek oświatowych. Aby bezpiecznie dotrzeć do szkoły i z niej powrócić, mundurowi przypominali dzieciom o podstawowych zasadach, jakie obowiązują w ruchu drogowym.

Ważnym elementem  akcji „Bezpieczna droga do szkoły” jest edukacja dzieci i młodzieży, a w szczególności propagowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Aby najmłodsi wiedzieli, jakich zasad należy przestrzegać, by bezpiecznie dotrzeć do szkoły i domu, mundurowi rozmawiali z nimi  o bezpiecznych zachowaniach na drodze i zachęcali  dzieci do korzystania z elementów odblaskowych.

Bezpieczna droga do szkoły, to nie tylko działania policjantów prewencji, to również działania policjantów ruchu drogowego, którzy czuwają nad  bezpieczeństwem na drodze. Mundurowi  sprawdzają stan techniczny dróg, oznakowanie m.in. przejść dla pieszych w rejonach szkół. Policjanci kontrolują transport przewożący dzieci i młodzież.

Takie działania podejmowane są nie tylko w naszej gminie, ale również w całym powiecie.

KPP Olkusz


0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze