kronika policyjna

Olkusz. Kradzież tablicy rejestracyjnej
20 kwietnia br. mieszkaniec Olkusza zawiadomił o kradzieży tablicy rejestracyjnej z vw golfa. Samochód stał zaparkowany na ulicy Legionów Polskich w Olkuszu. W sprawie kradzieży toczy się postępowanie w komendzie.

Kradzież telefonu na targowisku w Wolbromiu
21 kwietnia na ulicy Armii Krajowej w Wolbromiu skradziono telefon komórkowy. Właściciel straty wycenił na kwotę 300 złotych. Sprawą kradzieży zajmują się policjanci z miejscowego komisariatu.

 

Rabsztyn. Kradzież portfela z dokumentami
Policjanci z olkuskiej komendy zajmują się sprawą kradzieży portfela z dokumentami. Zdarzenie to miało miejsce w Rabsztynie 23 kwietnia br. Właścicielka – mieszkanka Olkusza, straciła dowód osobisty, paszport i pieniądze.

Uszkodzenie vw golfa
24 kwietnia 2016 roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu otrzymali zgłoszenie o uszkodzonej karoserii w samochodzie marki vw golf. Auto zaparkowane było na ulicy Zofii Nałkowskiej w Olkuszu. Właściciel pojazdu starty wycenił na kwotę 600 złotych.

Etap powiatowy OMTM
25 kwietnia w auli Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego na etapie powiatowym.
Turniej ten organizowany jest przez Polski Związek Motorowy, Komendę Główną Policji, Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. Celem Turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Konkurs ma charakter wieloetapowy. Skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
W etapie powiatowym udział wzięło 5 drużyn trzyosobowych. W auli olkuskiej komendy, 15 uczniów rozwiązywało testy, przygotowane przez policjantki z Zespołu do spraw Nieletnich i Patologii. Pytania dotyczyły m.in.: zasad i przepisów w ruchu drogowym – 25 pytań, 10 pytań polegających na ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowanie oraz zagadnienia z historii polskiej motoryzacji – 15 pytań. Na rozwiązanie zadań uczestnicy mieli 50 minut.
Pierwsze miejsce – na etapie powiatowym zajęła drużyna z Zespołu Szkół nr 1 w Olkuszu, która zdobyła łącznie 118 punktów na 150 możliwych. To właśnie oni reprezentować będą nasz powiat. Czeka ich niezwykłe wezwanie, albowiem uczestnicy etapu wojewódzkiego muszą zmagać się z konkurencją teoretyczną, z pierwszą pomocą przedmedyczną i konkurencją praktyczną – jazda sprawnościowa motorowerem po torze przeszkód oraz jazda samochodem po tzw. „talerzu Stewarda”.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszym etapie na szczeblu wojewódzkim.

Komunikat:
Olkuska policja poszukuje świadków uszkodzenia znaków U-6a (komplet znaków na wyspie azylu) znajdujących się na drodze krajowej nr 94 w pobliżu miejscowości Kogutek. Zdarzenie to miało miejsce w okresie od 11-12 kwietnia 2016 roku. Osoby posiadające informacje w tej sprawie proszone są o kontakt , nr. tel. 32-647-8235 lub 997.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Chechlok
Chechlok
8 lat temu

My młodzi my młodzi nam bimber nie zaszkodzi więc pijmy go litrami rzygajmy nim wiadrami.My starzy my starzy nas bimber w za mocny(66%) parzy więc pijmy kozie mleko do grobu nie daleko.

pavv
pavv
8 lat temu

Nuuudy… czas do Chechła po bimber jechać tam gdzie policjanci, prokuratorzy i sędziowie jeżdżą.