Olkuscy funkcjonariusze po przeszło dwóch miesiącach czynności operacyjnych zatrzymali trójkę 18 – letnich mieszkańców powiatu krakowskiego, którzy pobili dwójkę, także 18 – letnich olkuszan. Jednemu z poszkodowanych napastnicy ukradli telefon.

Do zdarzenia doszło 2 grudnia, około godz. 13:50 na ul. Wiejskiej w Olkuszu. Trzech młodych mężczyzn zaatakowało swoich rówieśników. Oprócz pobicia sprawcy dopuścili się też kradzieży telefonu komórkowego o wartości 400 zł. Policja długo ustalała bieg wydarzeń, ale wreszcie ujęła sprawców. Pierwszego z napastników funkcjonariusze zatrzymali we wtorek, 14 lutego. W trakcie przeszukania jego domu odnaleziono skradziony telefon. Do dwóch pozostałych mężczyzn policjanci dotarli w środę. – Wszyscy usłyszeli już zarzuty dokonania rozboju. Zatrzymanym mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności nawet do dwunastu lat. W tej chwili zastosowano wobec nich policyjny dozór – mówi Oficer Prasowy KPP w Olkusz, mł. asp. Marcin Dzięcioł.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Domino
Domino
11 lat temu

A ja zostalem pobity i zatrzymany 17 pazdziernika i jeszcze glupkiem mnie chcieli zrobic.Olej to jest psikus przy przeszlosci kryminalnej tego co mnie pobil.