czytelnicy pytaja

Przeglądając galerię zdjęć ze studniówki w II LO w Olkuszu w roku szkolnym 2013/2014 na zdjęciach uwidoczniony jest pan Paweł Piasny. W jakim celu obecny starosta występuje na tego typu imprezach?

Czy jest normą, że przedstawiciele powiatu uczestniczą w imprezach studniówkowych? Ile razy pan Piasny brał udział w studniówkach na terenie naszego powiatu? To bal dla społeczności szkolnej, nie uroczystość rangi powiatowej. Przede wszystkim chodzi o koszty. Za każdego zaproszonego gościa koszty ponoszą uczniowie, a konkretnie ich rodzice. Obecnie koszty studniówek są bardzo wysokie i nie wszystkich stać, aby zapłacić za swoje dzieci, a co dopiero za gości z zewnątrz.

Odpowiada starosta olkuski Paweł Piasny:

– W dobrym tonie jest przyjąć zaproszenie i z niego skorzystać bez względu na charakter uroczystości. Tak nakazuje dobre wychowanie. W ubiegłym roku starosta i wicestarosta byli obecni na różnego rodzaju uroczystościach i imprezach, także na studniówkach (na które byli zaproszeni). W żadnym przypadku zaproszenia nie były „sugerowane” ze strony urzędu, była to inicjatywa organizatorów. Jeżeli w przyszłości tego rodzaju zaproszenia nie będą się pojawiały, starosta nie będzie czuł się urażony. Wręcz przeciwnie,  z przyjemnością poświęci swój czas własnej rodzinie.

Chcesz uzyskać odpowiedź na nurtujące Cię pytanie? Nie wiesz, do kogo się z nim zwrócić? Napisz do nas! Zachęcamy do zadawania pytań, które w imieniu Czytelników przekazujemy kompetentnym osobom. Odpowiedzi zamieszczamy na naszych łamach. Nie komentujemy odpowiedzi, a wnioski pozostawiamy Czytelnikom.

6
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
6 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
FrustratkolegaMłodykarol_uczenuczeń Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Frustrat
Frustrat

Frustraci sami sobie powinni zadać pytanie – dlaczego zadając pytania tego typu jestem wredny i zawistny, dlaczego jest mi z tym tak dobrze?

Frustrat
Frustrat

Ludziom się w douppach przewraca. Wyładowują swoje frustracje w bezinteresownie podły sposób.

kolega
kolega

Darmocha to co władza uwielbia najbardziej

Młody
Młody

Chodzi na studniówki bo studniówki nie chodzą do niego …

karol_uczen
karol_uczen

A to starosta tak kazde zaproszenie przyjmuje skoro to jest objaw „dobrego wychowania”? Chyba by mu czasu nie starczylo na prace jakby po wszystkich imprezach chodzil. Takie sobie tlumaczenie.

uczeń
uczeń

Jeżeli wnosi składkę jak każdy niech chodzi. „Tak nakazuje dobre wychowanie”.