czytelnicy pytaja

Przeglądając galerię zdjęć ze studniówki w II LO w Olkuszu w roku szkolnym 2013/2014 na zdjęciach uwidoczniony jest pan Paweł Piasny. W jakim celu obecny starosta występuje na tego typu imprezach?

Czy jest normą, że przedstawiciele powiatu uczestniczą w imprezach studniówkowych? Ile razy pan Piasny brał udział w studniówkach na terenie naszego powiatu? To bal dla społeczności szkolnej, nie uroczystość rangi powiatowej. Przede wszystkim chodzi o koszty. Za każdego zaproszonego gościa koszty ponoszą uczniowie, a konkretnie ich rodzice. Obecnie koszty studniówek są bardzo wysokie i nie wszystkich stać, aby zapłacić za swoje dzieci, a co dopiero za gości z zewnątrz.

Odpowiada starosta olkuski Paweł Piasny:

– W dobrym tonie jest przyjąć zaproszenie i z niego skorzystać bez względu na charakter uroczystości. Tak nakazuje dobre wychowanie. W ubiegłym roku starosta i wicestarosta byli obecni na różnego rodzaju uroczystościach i imprezach, także na studniówkach (na które byli zaproszeni). W żadnym przypadku zaproszenia nie były „sugerowane” ze strony urzędu, była to inicjatywa organizatorów. Jeżeli w przyszłości tego rodzaju zaproszenia nie będą się pojawiały, starosta nie będzie czuł się urażony. Wręcz przeciwnie,  z przyjemnością poświęci swój czas własnej rodzinie.

Chcesz uzyskać odpowiedź na nurtujące Cię pytanie? Nie wiesz, do kogo się z nim zwrócić? Napisz do nas! Zachęcamy do zadawania pytań, które w imieniu Czytelników przekazujemy kompetentnym osobom. Odpowiedzi zamieszczamy na naszych łamach. Nie komentujemy odpowiedzi, a wnioski pozostawiamy Czytelnikom.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Frustrat
Frustrat
8 lat temu

Frustraci sami sobie powinni zadać pytanie – dlaczego zadając pytania tego typu jestem wredny i zawistny, dlaczego jest mi z tym tak dobrze?

Frustrat
Frustrat
8 lat temu

Ludziom się w douppach przewraca. Wyładowują swoje frustracje w bezinteresownie podły sposób.

kolega
kolega
8 lat temu

Darmocha to co władza uwielbia najbardziej

Młody
Młody
8 lat temu

Chodzi na studniówki bo studniówki nie chodzą do niego …

karol_uczen
karol_uczen
8 lat temu

A to starosta tak kazde zaproszenie przyjmuje skoro to jest objaw „dobrego wychowania”? Chyba by mu czasu nie starczylo na prace jakby po wszystkich imprezach chodzil. Takie sobie tlumaczenie.

uczeń
uczeń
8 lat temu

Jeżeli wnosi składkę jak każdy niech chodzi. „Tak nakazuje dobre wychowanie”.