Powiat

W miniony piątek (21. 07. br.) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy  Powiatowej Policji w Olkuszu prowadzili akcję „Bezpieczny Motocyklista”. Mundurowi kontrolowali kierujących jednośladami, sprawdzali stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierujących oraz prędkość z jaką się poruszają. Takie działania podejmowane są na drogach powiatu olkuskiego i mają charakter cykliczny. 

Do działań policjanci wykorzystali  oznakowane radiowozy oraz motocykle i sprzęt do rejestrowania wykroczeń. Celem mundurowych było egzekwowanie od kierujących motocyklami stosowania się do obowiązujących przepisów, w szczególności do ograniczeń prędkości, ustąpienia pierwszeństwa przejazdu, prawidłowego wyprzedzania, stosowania przepisów o zachowaniu się wobec pieszych, obowiązku jazdy w kasku ochronnym. Policjanci kontrolowali również trzeźwość kierowców. W tym dniu policjanci skontrolowali 28 motocyklistów, zatrzymali 1 prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym, ujawnili 1 kierującego, który nie posiadał odpowiednich dokumentów do kierowania motocyklem.

Po godzinie 15 na drodze krajowej nr 94 w Olkuszu policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 29-letniego kierowcę motocykla. Mężczyzna, w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje limit prędkości do 50 km/h, jechał z prędkością 120 km/h. Za powyższe wykroczenie policjanci nałożyli na kierowcę Yamahy mandat karny w wysokości 2 tysiące złotych i zatrzymali mu prawo jazdy.

Na drogach powiatu olkuskiego można spotkać coraz więcej miłośników jednośladów. Nie wszyscy jednak przestrzegają przepisów i kierują się rozwagą, co często  prowadzi do  wypadków z udziałem motocyklistów. Dlatego apelujemy do motocyklistów o bezpieczną i rozważną jazdę, zgodną z przepisami i umiejętnościami.  Jazda motocyklem wymaga odpowiedniego przygotowania, dlatego nie warto przeceniać swoich możliwości co do posiadanych umiejętności na drodze.

KPP w Olkuszu

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze