wasze interwencje nowe

Mieszkańcy ul. Żeromskiego na olkuskim osiedlu Młodych chcą, by na ich drodze zostały zamontowane progi zwalniające. W tej sprawie zwrócili się do naszej redakcji. Mamy dla nich dobrą wiadomość: władze miasta podzielają ich zdanie w kwestii zadbania o drogowe bezpieczeństwo.

Olkuszanie mają dosyć kierowców, którzy na osiedlowej ulicy sprawdzają, jak szybko jeżdżą ich auta. – Pod liceum nr 2 na ul. Żeromskiego młodzież do szkoły dojeżdża jak szalona, a dzieci z gimnazjum, podstawówki i nawet przedszkola niejednokrotnie zatrzymują się tuż przed maską drogowych wariatów. Trzykrotne interwencje jednego z mieszkańców osiedla w UMiG Olkusz nie przyniosły skutku. Pod przedszkolem i podstawówką nr 2 (integracyjnej z basenem) są progi zwalniające. Dlaczego dla zwiększenia bezpieczeństwa najmłodszych nie założyć ich również na ul. Żeromskiego? – napisała do nas Czytelniczka.

Z takimi pytaniami zwróciliśmy się do władz miasta, które administrują wspomnianym traktem. W magistracie zapadła decyzja, aby zamontować progi zwalniające, których domagają się mieszkańcy. Niedaleko od wjazdu w ul. Żeromskiego można skręcić w uliczkę w lewo. Właśnie w odległości około 10 metrów od tego skrzyżowania zostanie zamontowany pierwszy próg. Drugi ma być zlokalizowany około 15 metrów od bramy szkolnej.

Jak myślicie, czy takie rozwiązanie uspokoi nieodpowiedzialnych kierowców?

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
QQła
QQła
7 lat temu

Na Orzeszkowej, tej koło pól też by, się przydały, bo jak się czasem jeden z drugim rozpędzi z górki, to dziecko strach puścić.

Miro
Miro
7 lat temu

Najpiękniejsze i bardzo bezpieczne progi są na Skalskiej. Jakby ktoś chciał podziwiać to zapraszamy.

kolo
kolo
7 lat temu

[quote name=”PXT”][quote name=”al”][quote name=”pytanie”]Czy wiecie może która firma zainstaluje te progi, kto na tym zarobi?[/quote]
Tan zarobi kto da najniższą ofertę.[/quote]
Właśnie z tymi przetargami obojętnie na cokolwiek jest tak, że nie powinno się brać pod uwagę tylko oferty najniższe ceny ale i najwyższa jakość a przynajmniej chociaż stosunek jakości do ceny.[/quote]
To napisz ten postulat do ustawodawcy.

PXT
PXT
7 lat temu

[quote name=”al”][quote name=”pytanie”]Czy wiecie może która firma zainstaluje te progi, kto na tym zarobi?[/quote]
Tan zarobi kto da najniższą ofertę.[/quote]
Właśnie z tymi przetargami obojętnie na cokolwiek jest tak, że nie powinno się brać pod uwagę tylko oferty najniższe ceny ale i najwyższa jakość a przynajmniej chociaż stosunek jakości do ceny.

atena
atena
7 lat temu

Progi zwalniające to bardzo dobry pomysł, który doskonale sprawdza się na ul. Konopnickiej, wiec myślę, że i na ul.Żeromskiego spełnią swoją rolę.

al
al
7 lat temu

[quote name=”pytanie”]Czy wiecie może która firma zainstaluje te progi, kto na tym zarobi?[/quote]
Tan zarobi kto da najniższą ofertę.

pytanie
pytanie
7 lat temu

Czy wiecie może która firma zainstaluje te progi, kto na tym zarobi?

WWW
WWW
7 lat temu

Zabrać gówniarzom te samochody i do szkoły niech idą na piechotę jak nie umieją jeździć.