1

20 kwietnia w Domu Seniora Leśna Polana w Bukownie miała miejsce wyjątkowa uroczystość. Swoje 100. urodziny obchodziła bowiem jedna z pensjonariuszek tego ośrodka, Pani Jadwiga Uznańska.

Nasza Jubilatka urodziła się 20 kwietnia 1918 roku w Rzeszowie. Do niedawna mieszkała Krakowa, obecnie od dwóch lat jest mieszkanką Bukowna, gdzie mieszka w Domu Seniora Leśna Polana.

Piękny Jubileusz Pani Jadwigi był wyjątkowym dniem dla życia codziennego całego Ośrodka. Pięknie przystrojona sala zgromadziła wszystkich pensjonariuszy oraz personel Ośrodka, a przybywających Gości witał wymalowany złotymi literami ogromny napis „Szanownej Jubilatce życzymy 200 lat”. Rodzina Jubilatki przygotowali też przepiękny kącik pełen kwiatów, zdjęć i wspomnień Jubilatki.

2

Z gratulacjami i najlepszymi urodzinowymi życzeniami do dostojnej Jubilatki przybyli Goście: pojawili się przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z Krakowa, duchowni: J.E. Ks. Infułat Antoni Norman i Ks. Tadeusz Budacz. Nie mogło też zabraknąć przedstawicieli Burmistrza Miasta Bukowno i Urzędu Stanu Cywilnego w Bukownie.

Pani Jadwiga z niezwykle naturalną skromnością i życzliwością przyjmowała kolejne gratulacje, zaskakując przy tym wszystkich obecnych znakomitą kondycją fizyczną, błyskotliwymi ripostami i ciętym humorem. Ujęła też wszystkich tym, że przy każdej prawie okazji podkreślała o wadze pokoju na świecie, co w ustach osoby tak doświadczonej życiowo nabierało jeszcze głębszego sensu.

4

Na urodzinach nie mogło zabraknąć oczywiście urodzinowego tortu, na którym jednak – mimo sporych jego rozmiarów – nie udało się zmieścić stu świeczek. Ale nie przeszkodziło to Jubilatce w zdmuchnięciu symbolicznej „setki”, choć nie zdradziła, jakie życzenie sobie w tym momencie pomyślała.

3

Urodzinowe spotkanie było znakomitą okazją do wielopokoleniowych rozmów, wspomnień i barwnych opowieści, którymi Jubilatka chętnie dzieliła się ze swymi słuchaczami. A że minione sto lat było czasem niezwykle intensywnym, niespokojnym i burzliwym, więc naturalne było, że wszyscy z zaciekawieniem słuchali wspomnień Jubilatki.

6

Ze specjalnymi muzycznymi życzeniami dla Pani Jadwigi przybyli też muzycy z Kapeli „Bukowiacy”, którzy dostojnej Jubilatce zadedykowali swój specjalny mini-koncert. I wówczas stało się coś, czego chyba nie spodziewał się – Pani Jadwiga dała się porwać do tańca jednemu ze współmieszkańców Ośrodka, czym najpierw wzbudziła niesamowite zdumienie, a potem ogromny podziw wszystkich Gości.

5

Wszyscy uczestnicy tych wyjątkowych urodzin zgodnie i wspólnie zadeklarowali, że już za rok znów ponownie spotkają się na kolejnych 101. urodzinach Pani Jadwigi Uznańskiej.

UM Bukowno

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
  Subskrybuj  
Powiadom o