1

20 kwietnia w Domu Seniora Leśna Polana w Bukownie miała miejsce wyjątkowa uroczystość. Swoje 100. urodziny obchodziła bowiem jedna z pensjonariuszek tego ośrodka, Pani Jadwiga Uznańska.

Nasza Jubilatka urodziła się 20 kwietnia 1918 roku w Rzeszowie. Do niedawna mieszkała Krakowa, obecnie od dwóch lat jest mieszkanką Bukowna, gdzie mieszka w Domu Seniora Leśna Polana.

Piękny Jubileusz Pani Jadwigi był wyjątkowym dniem dla życia codziennego całego Ośrodka. Pięknie przystrojona sala zgromadziła wszystkich pensjonariuszy oraz personel Ośrodka, a przybywających Gości witał wymalowany złotymi literami ogromny napis „Szanownej Jubilatce życzymy 200 lat”. Rodzina Jubilatki przygotowali też przepiękny kącik pełen kwiatów, zdjęć i wspomnień Jubilatki.

2

Z gratulacjami i najlepszymi urodzinowymi życzeniami do dostojnej Jubilatki przybyli Goście: pojawili się przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z Krakowa, duchowni: J.E. Ks. Infułat Antoni Norman i Ks. Tadeusz Budacz. Nie mogło też zabraknąć przedstawicieli Burmistrza Miasta Bukowno i Urzędu Stanu Cywilnego w Bukownie.

Pani Jadwiga z niezwykle naturalną skromnością i życzliwością przyjmowała kolejne gratulacje, zaskakując przy tym wszystkich obecnych znakomitą kondycją fizyczną, błyskotliwymi ripostami i ciętym humorem. Ujęła też wszystkich tym, że przy każdej prawie okazji podkreślała o wadze pokoju na świecie, co w ustach osoby tak doświadczonej życiowo nabierało jeszcze głębszego sensu.

4

Na urodzinach nie mogło zabraknąć oczywiście urodzinowego tortu, na którym jednak – mimo sporych jego rozmiarów – nie udało się zmieścić stu świeczek. Ale nie przeszkodziło to Jubilatce w zdmuchnięciu symbolicznej „setki”, choć nie zdradziła, jakie życzenie sobie w tym momencie pomyślała.

3

Urodzinowe spotkanie było znakomitą okazją do wielopokoleniowych rozmów, wspomnień i barwnych opowieści, którymi Jubilatka chętnie dzieliła się ze swymi słuchaczami. A że minione sto lat było czasem niezwykle intensywnym, niespokojnym i burzliwym, więc naturalne było, że wszyscy z zaciekawieniem słuchali wspomnień Jubilatki.

6

Ze specjalnymi muzycznymi życzeniami dla Pani Jadwigi przybyli też muzycy z Kapeli „Bukowiacy”, którzy dostojnej Jubilatce zadedykowali swój specjalny mini-koncert. I wówczas stało się coś, czego chyba nie spodziewał się – Pani Jadwiga dała się porwać do tańca jednemu ze współmieszkańców Ośrodka, czym najpierw wzbudziła niesamowite zdumienie, a potem ogromny podziw wszystkich Gości.

5

Wszyscy uczestnicy tych wyjątkowych urodzin zgodnie i wspólnie zadeklarowali, że już za rok znów ponownie spotkają się na kolejnych 101. urodzinach Pani Jadwigi Uznańskiej.

UM Bukowno

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze