Klucze

8 maja na Pustyni Błędowskiej odbyła się pierwsza impreza w 2021 z Cyklu Biegów Pustynnych „Bieg Herosa”. 150 uczestników walczyło o jak najlepsze wyniki nie tylko z piaskiem, ale i z mocno zmienną pogodą.

Dzień rozpoczął się od biegu na 9 godzin, w którym na starcie ustawiła się bardzo mocna grupa biegaczy z wraz wielokrotną mistrzynią świata Patrycją Bereznowską. Od samego startu silne tempo narzucili PYTLARZ WOJTEK oraz BEREZNOWSKA PATRYCJA. Już od pierwszych pętli było widać, że to dzień na wyniki. Jednak mało kto się spodziewał, że takie wyniki! PYTLARZ WOJTEK w ciągu 9 godzin ukończył 16 okrążeń i pokonał 80 km! BEREZNOWSKA PATRYCJA w ciągu 9 godzin ukończyła 17 okrążeń i pokonała dystans 85 km! Tym samym pobiła aż o 15 km poprzedni rekord trasy!!

Bieg na 3 godziny już bez takich niespodzianek jednak z ciągle bardzo dobrymi wynikami na I miejscu wśród mężczyzn ukończył WANIOWSKI JAN JAKUB pokonując 6 pętli a wśród kobiet PANCYLEJKO BEATA która pokonała 25 km kończąc 5 pętli.

Po krótkiej przerwie na przygotowanie tras na piasek weszli uczestnicy biegu na 5 km. I to 5 km po ciemku! Po zaciętej walce na ostatnich metrach pierwszy na mecie zameldował się RYCHLIK PATRYK z czasem 27:38.

Ostatni tego dnia na trasę wyruszyli uczestnicy biegu na 5km z przeszkodami. I tak korzystając z latarek, gwiazd i Starlinków (a niebo było bezchmurne więc było co podziwiać) przedzierali się nie tylko przez mrok pustyni ale i nasze zasieki i inne przeszkody.

Tutaj z najlepszym czasem dystans pokonał CHAJA RADOSŁAW z czasem 29:35 a wśród kobiet WŁOKA JESSICA z czasem 40:03.