aaa polskabiega1

W sobotę, na terenie Ośrodka Sportowo – Wypoczynkowego na Czarnej Górze w Olkuszu odbył się bieg rekreacyjny w ramach dziewiątej edycji ogólnopolskiego weekendu „Polska Biega z nami”. Olkuska impreza organizowana rokrocznie przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji jest jedną z 651 przeprowadzanych tego dnia w całym kraju. Już po raz kolejny na sportowy apel odpowiedziało kilkudziesięciu biegaczy. Tym razem na linii startu pojawiło się przeszło 50 osób, w różnym wieku i na różnym etapie wtajemniczenia we wcale niełatwą dyscyplinę.

 

A dlaczego niełatwą? Bo mimo iż bieganie jest najbardziej dostępną formą aktywnego wypoczynku, to jednak od swoich „wyznawców” wymaga ogromnego poświęcenia i nieustannego treningu. Tylko poprzez systematyczność biegacz jest w stanie osiągać sukcesy. Niemal identyczne zdanie w tym temacie ma Kazimierz Chechelski, weteran wśród olkuskich biegaczy, obecny trener lekkoatletów w Integracyjnym Klubie Sportowym. Pana Kazimierza nie mogło zabraknąć w stawce uczestników trzykilometrowego biegu, prowadzącego nie nie tylko po bieżni, ale i leśną trasą wyznaczoną przez organizatorów. Jeszcze bardziej barwną postacią sobotnich zawodów była osoba pochodzącego z Bochni Pawła Meja, zwanego „bosym biegaczem”. Nasz gość każdą imprezę biegową pokonuje bez obuwia, a ilość jego występów na podobnych zawodach jest spora, na co wskazuje długa lista większych miast i mniejszych miejscowości znajdujących się na polskiej fladze, która jest nieodłącznym atrybutem biegacza. Dla Pawła Meja nie była to już pierwsza wizyta w Olkuszu i jak sam zapowiedział, z pewnością nie ostatnia. Do swojej oryginalności dołożył także niezłą dyspozycję sportową, gwarantującą mu obecność na najniższym stopniu podium w kategorii mężczyzn powyżej 20. roku życia.

Warto też wspomnieć o najmłodszej uczestniczce biegu – Marysi Staroście, która dystans 400 metrów (długość biegu dla dzieci) dzielnie pokonała ze swoim tatą Grzegorzem, na co dzień nauczycielem wychowania fizycznego w Gimnazjum nr 3 w Olkuszu. Już po raz kolejny to właśnie „wuefiści” mocno przyczynili się do organizacji biegu w ramach akcji „Polska Biega”. To właśnie z zaproszenia swoich pedagogów skorzystała spora grupa młodzieży, wśród której prym wiedli uczniowie Gimnazjów nr 3 i 4. Nie trudno też zgadnąć, jaka kategoria wiekowa miała najliczniejszą obsadę.

W imprezie rywalizowano w trzech rocznikach, z podziałem na płeć. Najwięcej emocji jak zwykle towarzyszyło biegowym zmaganiom najmłodszych, dzielnie wspieranych przez swoich opiekunów. Wśród dziewczynek najszybciej linię mety pokonała Julia Polakowska z Olkusza, natomiast z grona chłopców najlepiej wypadł Aleksander Wilk z Żurady. W starszej grupie wiekowej obok zwykłych amatorów, do biegu przystąpili także wyczynowi zawodnicy, a więc i rywalizacja była bardziej zacięta. Tutaj u dziewcząt równych sobie nie miała Justyna Pałka z Gimnazjum nr 2, a na metę jako pierwszy w grupie chłopców wbiegł Adrian Wojtacha z Gimnazjum nr 3. W najstarszej grupie wiekowej triumfowali natomiast Aleksandra Mystek oraz Bartosz Karoń – oboje z Olkusza.

Na zakończenie imprezy, najlepsi jej uczestnicy otrzymali medale oraz nagrody rzeczowe, ufundowane przez MOSiR w Olkuszu oraz Wydawnictwo Agora – głównego patrona akcji „Polska Biega”. Każdy z biegaczy niezależnie od zajętego miejsca otrzymał również dyplom potwierdzający jego udział w zawodach i gadżety promujące ogólnopolską akcję promującą zdrowy tryb życia. Nad całością zmagań czuwał sędzia Krzysztof Borawski. Jeśli wierzyć opiniom uczestników, za rok biegaczy będzie jeszcze więcej, bo skoro biega cała Polska, to i Olkusz nie może być gorszy.

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:39875}{joomplu:39868}{joomplu:39871}{joomplu:39834}

 

Wyniki IX edycji zawodów „Polska Biega” – Olkusz 25.05.2013r.

Dzieci do lat 10. Dystans 400m.
Dziewczęta:
1. Julia Polakowska z Olkusza
2. Natalia Czarnul z Olkusza
3. Kinga Czarnul z Olkusza
4. Marysia Starosta z Olkusza

Chłopcy:
1. Aleksander Wilk z Żurady
2. Bartłomiej Turski z Sieniczna
3. Mikołaj Sioła z Olkusza 
4. Szymon Czarnul z Olkusza

Młodzież do lat 19. Dystans 3 km.
Dziewczęta:
1. Justyna Pałka Gim nr 2 w Olkuszu
2. Wiktoria Wojtacha Gim nr 3 w Olkuszu
3. Aleksandra Kozieł Gim nr 3 w Olkuszu
4. Dominika Izdebska ZS nr 3 w Olkuszu
5. Julia Bezak Gim nr 3 w Olkuszu
6. Aleksandra Noga Gim nr 3 w Olkuszu

Chłopcy:
1. Adrian Wojtacha Gim nr 3 w Olkuszu 
2. Paweł Węglarz Gim nr 4 w Olkuszu
3. Michał Wojtacha Gim nr 3 w Olkuszu 
4. Kamil Wichary Gim nr 3 w Olkuszu
5. Bartosz Kocjan Gim nr 4 w Olkuszu
6. Konrad Kurek Gim nr 3 w Olkuszu

Dorośli powyżej lat 20. Dystans 3 km.
Kobiety:
1. Aleksandra Mystek z Olkusza
2. Mirela Polakowska z Olkusza
3. Joanna Wilk z Żurady
4. Iza Bartoszcze z Olkusza
5. Natalia Grudzień z Olkusza

Mężczyźni:
1. Bartosz Karoń z Olkusza
2. Witold Tatara z Dąbrowy Górniczej
3. Paweł Mej z Bochni
4. Kazimierz Chechelski z Olkusza

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
nielot
nielot
9 lat temu

sądząc po nazwiskach była to impreza rodxinna.Brawo dla gim nr 3 ,a wstyd dla gim nr, 1 ,które chlubi sie klasami sportowymi, a w takiej imprezie klapa.