Dnia 25 maja 2013 r. przed Szkołą Podstawową w Kosmolowie odbył się po raz piąty Festyn rodzinny zorganizowany przez szkolną społeczność (Panią Dyrektor Barbarę Adamuszek, przedszkolaków, uczniów i ich wychowawców), Panią Sołtys Małgorzatę Bień, Ochotniczą Straż Pożarną i Stowarzyszenie „Na szlaku Orlich Gniazd”. Z okazji Dnia Matki w centrum uwagi były oczywiście mamy.
Dzieci z oddziału „0” oraz uczniowie klas IV-VI przygotowali wspaniałe przedstawienie, pełne humoru i wzruszenia pod hasłem: „Nie ma jak u mamy…”. Wszyscy mogli posłuchać wierszy, piosenek, a nawet skeczy o mamie i ogólnie o rodzinie . Największy aplauz zdobyły tańce w wykonaniu zarówno najmłodszych jak i najstarszych uczniów szkoły. Nad częścią artystyczną czuwały wychowawczynie klas: Dorota Cieślik, Joanna Knapik, Monika Ocieczek i Dorota Podsiadło.

Odbyły się też zawody sportowe, które poprowadziła Pani Mirosława Pasek. Konkurencje były bardzo nietypowe, np. rzut beretem o Puchar Sołtysa wsi czy pieczenie gofrów. I kto by pomyślał, że to też sport! Zwycięzcy otrzymali nagrody z rąk Pani Sołtys Małgorzaty Bień i posła na sejm Pana Jacka Osucha. Zaszczyciły nas swoją obecnością także władze oświatowe (Pan Andrzej Feliksik) i związkowe (Pan Zbigniew Świerczek).

W czasie uroczystości uczniowie  wręczali mamom zrobione przez siebie laurki. Jednocześnie można było skorzystać z wielu atrakcji, np. grila, pysznego ciasta, dmuchanego zamku, strzelnicy. W dodatku obok szkoły pojawiła się dobra wróżka (Pani Sylwia Grossmann), malując dzieciom twarze we wzory ze świata baśni. Ostatnim punktem programu była zabawa taneczna. Podczas naszej uroczystości nie odważyła się spaść ani jedna kropla deszczu, a po dwóch godzinach od rozpoczęcia Festynu wyjrzało nawet słońce!

Tekst nadesłany przez SP w Kosmolowie

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze