– Chcemy, aby młodzież miała gdzie spędzać wolny czas i aby się przy tym dobrze bawiła – mówią Krystian Stach i Bogusław Karoń, założyciele Uczniowskiego Klubu Sportowego bieganie.pl Sieniczno Olewin. Na razie prowadzona będzie tam sekcja lekkoatletyki, ale planów na przyszłość im nie brakuje.
Ci młodzi ludzie wyszli z ciekawą ofertą dla dzieci, młodzieży, ale i starszych osób. O tym, jak bardzo ważny jest sport, sami wiedzą najlepiej, bo obaj biegają od ponad 10 lat.

Krystian Stach jest wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski w biegach górskich i uczestnikiem Mistrzostw Świata. Bogusław Karoń to były zawodnik Wawelu Kraków, obecnie wrócił do Olkusza i reprezentuje M.U.K.S. Ilkus Olkusz. – Z założeniem takiego klubu nosiliśmy się już od dawna. Spotkało się to z aprobatą mieszkańców i lokalnych władz. Dyrekcja szkoły podstawowej udostępniła nam salę gimnastyczną. Nawiązaliśmy współpracę z portalem bieganie.pl, jest szansa, że w przyszłości pozyskamy od nich sprzęt. Poza tym sami od dawna uprawiamy sport i chętnie przekażemy nasze doświadczenia innym. Przez sport poznaje się wiele nowych osób, jest to świetna rozrywka i odmiana od siedzenia przed komputerem czy telewizorem – mówią założyciele klubu.
Zakres zajęć zależy od bazy i chęci samych uczestników. Jednym z założeń jest powstanie sekcji piłki nożnej, bo w planach jest budowa boiska przy tamtejszej szkole. Kiedyś chcieliby też zorganizować ligę, gdzie reprezentacje olkuskich klubów mogłyby ze sobą rywalizować kilka razy w roku. Poza tym planowane są zajęcia z nordic walkingu oraz różnego rodzaju gry sportowe na sali. UKS bieganie.pl to nie tylko zajęcia sportowe. To także – w przyszłości – spotkania z medalistami i olimpijczykami, których Bogusław Karoń i Krystian Stach znają ze sportowych szlaków.
Zainteresowani zapisaniem się do klubu mogą się zgłaszać pod nr tel. 512 830 402 (w godz. popołudniowo–wieczornych).

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments