logo pimbp w olkuszu nowe

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu od wielu lat prowadzi bezpłatne zajęcia edukacyjne przeznaczone dla różnych grup społecznych i wiekowych. Oprócz zajęć otwartych, wśród których ogromną popularnością cieszą się m.in. : Bajkowe soboty dla rodziny, Rozumiem, co czytam, Dyskusyjny Klub Książki, prowadzone są też zajęcia dla grup zorganizowanych ze szkół i przedszkoli z powiatu olkuskiego. Olkuska Biblioteka wspomaga instytucje oświatowe w procesie edukacji dzieci i młodzieży poprzez m.in. rozbudzanie ciekawości oraz promowanie samodzielnego myślenia i kreatywności w procesie poznawania świata. 

Uczniowie przedszkoli biorą udział w zajęciach organizowanych w ramach projektów „Cztery pory roku przedszkolaka” i „Edukacja z Disneyem” , których podsumowaniem jest konkurs plastyczny „Mój dzień w bibliotece”. Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej biorą udział w zajęciach organizowanych pod hasłem „Biblioteka dla pierwszaka”, „Biblioteka dla drugoklasisty” i „Biblioteka dla trzecioklasisty”. Z kolei uczniowie starszych klas szkoły podstawowej i gimnazjaliści uczestniczą w zajęciach organizowanych w ramach edukacji czytelniczej i medialnej, np. „Historia pisma”, „Historia książki”, „Prasa źródłem wiedzy”, „Jak posługiwać się słownikami i encyklopediami?” czy „Nie kupuj kota w worku, czyli wszystko, co należy wiedzieć o reklamie”.

Zajęcia prowadzone są metodami aktywizującymi grupę, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informacyjno – komunikacyjnych, technik twórczego myślenia, zajęć plastycznych oraz parateatralnych. Na zajęciach uczniowie się nie nudzą, gdyż uczą się poprzez zabawę i aktywne uczestnictwo.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze