logo pimbp w olkuszu nowe

Ferie w bibliotece to świetny wybór! Przekonały się o tym dzieci, które wzięły udział w tegorocznych zajęciach zorganizowanych w olkuskiej Bibliotece (w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”) w czasie zimowego wypoczynku. W tym roku, pod hasłem „Laboratorium inspiracji, czyli Ferie w Bibliotece” codziennie odbywały się zajęcia i warsztaty edukacyjne dla dzieci w różnym wieku.

W poniedziałki najmłodsi czytelnicy olkuskiej biblioteki (od 5 do 8 lat) brali udział w zajęciach „Zimowe inspiracje dla najmłodszych” . We wtorki dzieci miały wyjątkową okazję spotkać się z Ireną Włodarczyk -znakomitą olkuską poetką, laureatką wielu lokalnych i ogólnopolskich konkursów literackich, uhonorowaną licznymi nagrodami za twórczość, a także za działalność społeczną. Uczestnicy zajęć wzięli udział w kreatywnych warsztatach inspirowanych książką poetki – „Historia balonikowego słoneczka”. W środy dzieci w wieku od 10 do 12 lat wzięły udział w warsztatach programowania. Uczestnicy zajęć poznali m.in. program Scratch oraz programowali roboty Finch.

W czwartki i w piątki z kolei dzieci (od 8 do 12 lat) brały udział w ciekawych warsztatach pod hasłem „Ferie z czterema żywiołami” . Oprócz przystępnie prezentowanych informacji o wodzie, powietrzu, ogniu i ziemi były też pasjonujące eksperymenty, tematyczne łamigłówki, zabawy ruchowe i warsztaty art-recyklingu.
Ferie w bibliotece zakończyły się sobotnimi, cyklicznymi zajęciami: „Rozumiem, co czytam”, „Bajkowe soboty dla rodziny”, „Soboty on-line” i „Lokalny Klub Kodowania”.
Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w projekcie „Laboratorium inspiracji, czyli Ferie w Bibliotece” i zapraszamy do Biblioteki!

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze