herb bukowna

7 lipca 1962 roku Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów w sprawie utworzenia niektórych miast (Dz.U. z 1962 roku Nr 41, poz. 188) Bukowno otrzymało prawa miejskie. Wobec przypadającej w tym roku 55. rocznicy Rada Miejska podjęła w tej sprawie uchwałę intencyjną dotyczącą uroczystego uczczenia tego wydarzenia.

Okolicznościowe imprezy związane z 55-leciem nadania praw miejskich odbywać się będą przez cały rok i organizowane będą przez różne jednostki organizacyjne gminy, w tym instytucje kultury – jednak ich kulminacja przypadnie w trakcie Dni Bukowna, które w tym roku odbędą się w dniach 23-25 czerwca 2017 roku.

W trakcie tegorocznego Święta Miasta dojdzie m.in. do uroczystego podpisania umowy o współpracy partnerskiej pomiędzy Gminą Ustka, a Miastem Bukowno. Nawiązane w latach poprzednich pierwsze, nieoficjalne kontakty pomiędzy naszymi samorządami zaowocowały podpisaniem 2 września 2016 r. listu intencyjnego w sprawie wyrażenia woli zawarcia umowy o współpracy w obszarach kultury, edukacji , sportu, turystyki i rekreacji oraz promocji gospodarczych i biznesowych. Po podpisaniu na uroczystej sesji Rady Miejskiej umowy o współpracy partnerskiej nabierze ona już oficjalnego charakteru.

Uroczysta sesja będzie również okazją do nadania tytułów „Zasłużony dla Miasta Bukowno”, który to tytuł – zgodnie z przyjętym przez Radę Miejską w 2007 roku regulaminem – przyznawany jest za wybitne osiągnięcia mające doniosłe znaczenie dla rozwoju i promocji Miasta Bukowno w dziedzinie kultury, oświaty i sportu, działalności społecznej lub gospodarczej oraz za inną działalność na rzecz Miasta zasługującą na szczególne uznanie.

Tytuł taki nadaje Rada Miejska w formie uchwały. Z inicjatywą przyznania tego tytułu może wystąpić Burmistrz Miasta, grupa co najmniej 5 Radnych, partia polityczna, stowarzyszenie lub organizacja związkowa działająca na terenie Bukowna oraz grupa Mieszkańców, licząca nie mniej niż 50 osób. Wniosek należy też szczegółowo uzasadnić. Tytuł może być nadawany osobom fizycznym i prawnym oraz jednostkom nie posiadającym osobowości prawnej. Tej samej osobie tytuł może być przyznany tylko jeden raz. Nadanie tytułu wiąże się z wręczeniem dyplomu „Zasłużony dla Miasta Bukowno” oraz pamiątkowego medalu. W roku jubileuszu Miasta taki tytuł może być nadany łącznie 5 osobom.

 

UM Bukowno

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
jo rysiek
jo rysiek
6 lat temu

Też mi miasto 😆 Przecież to jest wieś jakby nie patrzyć.