actus

Tradycyjny bożonarodzeniowy koncert wolbromskiego Teatru Tańca Actus Animi gromadzi zwykle tak wiele osób, że z trudem mieszczą się w dużej sali widowiskowej Domu Kultury. Występ małych tancerek i tancerzy przyciąga jak magnes miłośników sztuki tanecznej. Podobnie było w ostatnią niedzielę.

Mimo iż sytuacja jednego z największych zespołów tanecznych w Wolbromiu ostatnio się zmieniła – Teatr Tańca Actus Animi nie wchodzi już w struktury lokalnego Domu Kultury i od 1 grudnia 2016 prowadzony jest przez Stowarzyszenie Przyjaciół Actus Animi – tradycyjny świąteczny koncert został zaprezentowany na scenie DK i jak zwykle zgromadził tłumy. Nic dziwnego – popisy taneczne blisko 160 dzieci w bajecznie kolorowych strojach i pięknych aranżacjach są spektakularne, zawsze wywołując wiele emocji. Zespół, choć zmaga się z trudnościami lokalowymi, nie obniża lotów, a kunszt choreograficzny i artystyczny Katarzyny Gałązki Biedul – założycielki i głównego choreografa grupy, nieustannie gwarantuje wysoki poziom artystyczny. Grupa wypuściła już w świat wiele ciekawych osobowości artystycznych, które pod okiem swojej charyzmatycznej instruktorki nabyły  solidny warsztat taneczny.

Niedzielny koncert potwierdził, że w Wolbromiu istnieje wielka potrzeba organizacji zajęć dla artystycznie uzdolnionych dzieci, stąd pewność, że działalność stowarzyszenia będzie nadal przynosiła wiele pożytku. Ogromnie szkoda, że tanecznych popisów Actus Animi nie miała możliwości podziwiać szersza publiczność – sala widowiskowa w DK z trudem pomieściła bliskich małych artystów, nie dając szans innym sympatykom lokalnego zespołu. Być może w przyszłości warto zarezerwować dwa terminy na bożonarodzeniowy koncert, aby wszyscy chętni mogli podziwiać przepełnione swoistą magią występy małych adeptów sztuki tanecznej i postępy, jakie czynią w tym zakresie z biegiem kolejnych lat.

{joomplu:65334}{joomplu:65317}{joomplu:65297}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze