remiza Porąbka1

Niewiele czasu upłynęło od podpisania umowy na dofinansowanie zaplanowanej na ten rok termomodernizacji remizy w Porąbce (gm. Trzyciąż), a już w najbliższych dniach rozpoczną się konkretne prace ponieważ gmina Trzyciąż rozstrzygnęła przetarg na wykonanie tego zadania. Wygrała firma KAM-BUD Kamila Guzik z Wolbromia z ceną ofertową 197 392,45 zł brutto i 120 miesięcznym okresem gwarancji.

Przypomnijmy, że gmina Trzyciąż pozyskała na zaplanowaną termomodernizację budynku remizy w Porąbce dofinansowanie w wysokości 37 815 zł, co stanowi 50% zaplanowanych kosztów kwalifikowanych remontu, w ramach konkursu „Małopolskie Remizy 2017”, finansowanego z budżetu województwa małopolskiego. Umowę w tej sprawie odebrał z rąk Grzegorza Lipca z zarządu województwa małopolskiego wójt Roman Żelazny w towarzystwie prezesa OSP w Porąbce Czesława Domagały 2 sierpnia br. w Chełmku.

W ramach zaplanowanych prac przewidywane jest ocieplenie ścian zewnętrznych strażnicy styropianem, obróbki blacharskie, przełożenie rur spustowych, ocieplenie stropu wełną mineralną, założenie instalacji odgromowej, a następnie tynkowanie budynku. Remontowane będzie także wnętrze remizy, gdzie zostaną wymienione podłogi i pomalowane ściany. Według harmonogramu wszystkie prace powinny się zakończyć do 10 października br.

remiza Porąbka2

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ciekawe
ciekawe
4 lat temu

Gmina Trzyciąż niby najbiedniejsza w powiecie, ale budynki jakie się tam remontuje wyglądają lepiej niż wiele proszących się o remont gdzie indziej